چه بر سر کودک هفت‌ساله، آتنا اصلانی آمد؟

سرانجام پس از ۲۰ روز پیگیری، پرده از راز ناپدید شدن دختربچه‌ی هفت ساله به نام آتنا اصلانی برداشته شد. با بنیتا همراه باشید تا از جزئیات قتل این کودک بی‌گناه باخبر شوید.
چه بر سر کودک هفت‌ساله، آتنا اصلانی آمد؟

طی چند روز گذشته عکس دختربچه‌‌ی گمشده‌ای در شبکه‌های مجازی منتشر و پخش شد. کودک هفت ساله‌ای که به خانه برنگشته بود، آتنا اصلانی. در پی آن شایعه‌ای مبنی بر پیدا شدن دخترک باعث شد سرعت انتشار عکس و آگهی گم شدن او تا حدودی کاهش یابد. اما امروز با برملا شدن حقیقت، تمام ایران منقلب شده است. قتل دختر بچه‌ی هفت‌ساله‌ی بی‌گناه به بدترین شکل!

به گزارش «آخرین خبر» به نقل از «همشهری آنلاین» جزئیات قتل آتنا اصلانی به این صورت است که پس از حدود ۲ هفته با پیدا شدن جسد بی‌جان آتنا هفت‌ساله در یک بشکه‌ی پلاستیکی در پارکینگ شخصی که به اتهام ربودن و قتل این کودک در بازداشت بود، بالاخره متهم لب به اعتراف گشود و راز قتل دختربچه‌ی بی‌گناه را فاش کرد.

آتنا اصلانی

این خبرگزاری در ادامه منتشر کرد:

۲۸خرداد امسال خبر گم‌شدن دختربچه‌ی هفت‌ساله‌اي به نام آتنا در ميان مردم شهرستان پارس‌آباد استان اردبيل پيچيد. پدر آتنا سال‌ها بود كه در خيابان پزشكان دستفروشی می‌كرد و لباس می‌فروخت. در اين ميان دختربچه‌ی ۷ ساله‌اش كه به گفته‌ی اطرافيانش دختري باهوش و خوش‌زبان بود، گاهي همراه پدر مي‌شد تا به او كمك كند. روز حادثه هم آتنا كنار بساط پدرش بود كه آن اتفاق شوم رخ داد؛ اتفاقی كه خشم مردم شهر را برانگيخت و آن‌ها را شوكه كرد.

سيدعبدالله طباطبايی، دادستان شهرستان پارس‌آباد در گفت‌وگو با همشهری می‌گويد: آتنا زمان‌هايی كه كنار بساط پدرش بود، براي استفاده از دستشويی يا خوردن آب به مغازه رنگرزی كه در نزديكی بساط پدرش بود، مي‌رفت. صاحب مغازه مردي ۴۰ ساله بود كه آتنا و پدرش را از مدت‌ها قبل‌ می‌شناخت. آن روز هم بی‌آنكه پدرش متوجه شود، آتنا راهی مغازه مرد ۴۰ ساله شد. غافل از اينكه او نقشه‌ی شومی برايش كشيده بود.

 

دختری كه گم شد

ساعتی از رفتن آتنا می‌گذشت و پدرش كه آن روز سرش شلوغ بود، به تصور اينكه او به خانه برگشته است، به كارش ادامه داد. از سوی ديگر، مادر آتنا تصور می‌كرد كه دخترش نزد پدرش است و همين باعث شد كه تا چند ساعت بعد كسی متوجه ناپديد شدن دختربچه نشود. عصر آن روز وقتی مرد دستفروش بساطش را جمع كرد و راهی خانه شد، معلوم شد كه آتنا گم شده و كسی از او خبر ندارد.

دادستان پارس‌آباد مي‌گويد: متأسفانه خانواده‌ی دختربچه دير متوجه گم شدن او شدند. آن‌ها بعد از جست‌وجوی بسيار، وقتي ردی از او پيدا نكردند ماجرا را به كلانتري گزارش كردند. روز بعد، حدود ساعت ۱۱ بود كه اين پرونده به دادستانی آمد و ما در جريان آن قرار گرفتيم و از همان زمان تحقيقات گسترده برای پيدا كردن دختربچه‌ی گمشده شروع شد.

يك مظنون

هيچ‌كس نمی‌دانست چه اتفاقی برای دختربچه رخ داده و او كجاست اما با گذشت زمان، وقتي هيچ ردی از او پیدا نشد، فرضيه‌ی اينكه او قرباني سرقت شده باشد، قوت گرفت؛ چرا كه آتنا آن روز ۶ النگو، انگشتر و گوشواره همراه خود داشت و احتمال می‌رفت كه قربانی دزدان طلا شده باشد. درحالی كه خبر گم شدن دختربچه در شهر پيچيده و همه را نگران كرده بود، تيمی از كارآگاهان پليس آگاهی وارد عمل شدند. در محلی كه پدر آتنا دستفروشی می‌كرد، چند مغازه و بانک وجود داشت كه مجهز به دوربين‌های مداربسته بودند. مأموران به بازبينی فيلم‌های ضبط‌شده توسط اين دوربين‌ها پرداختند.

دوربين يكی از مغازه‌ها لحظه‌ای كه آتنا قدم‌زنان در پياده‌رو مي‌رفت و از بساط پدرش دور می‌شد را ضبط كرده بود. اما دوربين بانكی كه در همان مسير و چندين متر آن‌طرف‌تر بود تصويری از دختربچه ضبط نكرده بود. اين يعنی دختربچه پيش از اينكه به دوربين دوم برسد، مسيرش را تغيير داده بود. از سوي ديگر بررسی‌ها نشان می‌داد در اين مسير به‌خاطر جوی آبی كه وجود داشت و همچنين حضور چندين دستفروش كنار پياده‌رو، امكان اينكه دختربچه از پياده‌رو به آن‌سوی خيابان رفته باشد، وجود نداشت. پس بی‌شک او پس از عبور از مقابل دوربين اول و رسيدن به دوربين دوم، ناپديد شده بود. 

مأموران وقتي متوجه شدند كه در اين مسير، مغازه‌ی رنگرزی مرد ۴۰ ساله‌ای وجود داشته كه آتنا گاهی اوقات براي خوردن آب به آن‌جا مي‌رفت، حدس زدند كه او روز حادثه نيز به اين مغازه رفته و پس از آن ناپديد شده است.به اين ترتيب مرد رنگرز به‌عنوان نخستين مظنون پرونده تحت بازجويی قرار گرفت اما مدعی شد كه آن روز دختربچه را نديده و او اصلا به مغازه‌اش نيامده است.

در جست‌وجوی سرنخ

مرد رنگرز مدعی بود كه از سرنوشت آتنا بي‌خبر است. حال آن‌كه بررسی‌های پليسی نشان مي‌داد كه او ۵ سابقه‌ی كيفري ازجمله كودک‌ربایی، تجاوز به‌عنف و اعمال منافی عفت داشته است. ۵ روز از ناپديدشدن دختربچه‌ی خردسال گذشته بود كه بازپرس پرونده دستور بازداشت مرد رنگرز را صادر كرد و او برای بازجويی به اداره‌ی آگاهی منتقل شد.

طباطبايي، دادستان پارس‌آباد مي‌گويد: متهم در همه‌ی مراحل بازجويی اظهار بي‌گناهی می‌كرد و مدعی بود كه نمی‌داند چه اتفاقی برای آتنا رخ داده، با اين حال بررسي‌های گسترده و شبانه‌روزی و بازبيني حدود ۶۰ ساعت فيلم دوربين‌های مداربسته جای شكی باقی نگذاشته بود كه آتنا در مقابل مغازه‌ی او ناپديد شده و او حقيقت را انكار می‌كرد. اين مرد حتی برای تحقيقات تخصصی در اختيار پليس آگاهی مركز استان قرار گرفت اما با اين حال مدعی بود كه بی‌گناه است.

او ادامه مي‌دهد: در اين مدت‌ ۲ بار دستور بازرسی مغازه و محل زندگی مظنون پرونده صادر شد. مأموران با حكم قضايي راهي آن‌جا شدند و همه جا را با دقت گشتند اما هيچ سرنخی به‌دست نيامد. پرونده تبديل به پرونده‌اي پيچيده شده بود تا اينكه در ادامه‌ی تحقيقات به سرنخ مهمي رسيديم. ما متوجه شديم مرد رنگرز در ساختمانی كه زندگی می‌كند پاركينگ ندارد و اتومبیلش را جای ديگری پارک می‌كند. در يک كوچه فرعي در نزديكي محل زندگي او ساختمانی بود كه در طبقه‌ی اول آن مغازه‌ای وجود داشت كه تبديل به پاركينگ شده بود. صاحب ساختمان اين پاركينگ را در اختيار مرد رنگرز قرار داده بود تا اتومبیلش را آن‌جا پارک كند. با اين اطلاعات دستور بازرسی پاركينگ صادر شد و به همراه مأموران پليس، بازپرس پرونده و پزشكی قانونی راهی آن‌جا شديم.

صحنه هولناک

عصر دوشنبه ۱۹ تيرماه، تيم‌های تحقيق وارد پاركينگي شدند كه احتمال می‌رفت سرنخ‌هايی از دختربچه‌ی گمشده در آن‌جا پيدا شود. آن‌ها در داخل پاركينگ با يک بشكه‌ی پلاستيكي روبرو شدند كه در گوشه‌ای قرار داشت. وقتی در بشكه باز شد، داخل آن پر از خاک بود. اما زمانی كه مأموران خاک را كنار زدند به يک كيسه‌ی پلاستيكی رسيدند. داخل كيسه يک گوني بود كه وقتي در آن را باز كردند به يك ساک پارچه‌اي رسيدند. پس از باز شدن زيپ ساک بود كه جسد بي‌جان دختربچه‌ي گمشده در داخل آن پيدا شد. بررسی‌ها نشان می‌دادكه مدت‌ها از مرگ او می‌گذرد و او در همان زمانی كه ناپديد شده بود، به قتل رسيده بود.

اعتراف به جنايت

با پيدا شدن جسد آتنا كوچولو و انتقال آن به پزشكي قانونی، بازجويی از مرد رنگرز ادامه يافت. او اين‌بار ادعای تازه‌ای مطرح كرد و گفت كه خبر نداشته داخل بشكه پلاستيكی جسد دختربچه وجود داشته است. دادستان پارس‌آباد می‌گويد: از آن‌جا كه متهم مواد‌مخدر مصرف می‌كند ادعا كرده كه چند روز پيش قاچاقچيان موادمخدر بشكه‌ی پلاستيكي را به داخل پاركينگ آورده و به او گفته‌اند كه داخل آن موادمخدر است و او خبر نداشته كه به جای مواد، داخل بشكه جسد دختربچه گمشده است.

هر چند مرد جنايتكار سعی داشت هر طوری شده خودش را بي‌گناه جلوه دهد، اما در نهايت بازجويی‌ها و تحقيقات كارآگاهان حدود ساعت ۲ بامداد ديروز به نتيجه رسيد و اين مرد به قتل آتنا اعتراف كرد. او گفت: دو، سه روزی بود كه با ديدن آتنا و طلاهايش وسوسه شده بودم. روز حادثه به مغازه‌ام آمد كه آب بخورد و چون كسی آن‌جا نبود، به طرفش رفتم.

خواستم نقشه‌ام را اجرا كنم اما او شروع كرد به فرياد زدن. براي همين دستم را روي دهانش گذاشتم و وقتی به‌خودم آمدم كه ديگر نفس نمی‌كشيد. ترسيده بودم و جسدش را داخل ساكی گذاشتم و آن را به پاركينگ بردم و در بشكه‌ی پلاستيكی‌ مخفی كردم تا سر فرصت در محلی خلوت رها كنم اما چند روز بعد به‌عنوان مظنون دستگير شدم و رازم فاش شد.

به گفته دادستان پارس‌آباد، پس از اعترافات مرد جنايتكار، طلاهای دختربچه كه متهم آن‌ها را در مغازه‌اش جاسازی كرده بود، كشف شد. به اين ترتيب شعبه‌‌ی ويژه‌ای براي رسيدگی به اين پرونده درنظر گرفته شد و هم‌اكنون منتظر نتيجه‌ی پزشكی قانونی هستيم و قرار است اين پرونده به‌طور ويژه و خارج از نوبت رسيدگی شود و متهم به مجازات قانونی خود برسد.

سكوت مرد رنگرز پس از حدود ۲ هفته شكست و با پيدا شدن جسد بی‌جان آتنای هفت‌ساله در يک بشكه‌ی پلاستيكی در پاركينگ وی، جنايتكار ۴۰ ساله راز قتل دختربچه‌ی بی‌گناه را فاش كرد.

خشم مردم

انتشار خبر دستگيری مرد رنگرز و پيدا شدن جسد آتنا كوچولو در پاركينگ او، خشم مردم پارس‌آباد را به همراه داشت. تا جايي كه آن‌ها با تجمع در مقابل مغازه‌ی مرد جنايتكار، شيشه‌های مغازه را شكستند و آن‌جا را تخريب كردند. در اين ميان سيدعبدالله طباطبايي، دادستان پارس‌آباد با حضور در بين مردم، آن‌ها را به آرامش دعوت كرد و قول داد كه در اسرع وقت به اين پرونده رسيدگی خواهد شد. او از مردم خواست كه به‌كار روزمره‌‌ی خود بپردازند و احساساتشان را كنترل كنند.

وی همچنین به همشهری گفت: احساسات ما هم از اين اتفاق جريحه‌دار شد. اما مردم بايد آرامش خود را حفظ كنند و پرونده را به دستگاه قضایی بسپارند و به جای اظهارنظر درباره‌ی حكم، مطمئن باشند كه قوه‌ی قضاييه باجديت به اين پرونده رسيدگی می‌كند و متهم را به سزای عملش خواهد رساند.

به گزارش آخرین خبر، پیکر آتنای هفت ساله امروز با حضور مردم در پارس‌آباد مغان تشییع شد.

با توجه به در دست بررسی بودن این پرونده، جزئیات تایید شده به این خبر اضافه خواهد شد.

بنیتا

منبع:

شما باید وارد شوید تا بتوانید پاسخ دهید.

نظرات (۱۵۲)
آوا
۱۳:۳۱ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۵

خدا لعنتشون کنه

saeedeh12
saeedeh12
۰۹:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۷

خیلی دردناک بود خدایی

Mostafa1377
Mostafa1377
۲۳:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۶

ناراحت کننده بود

SaharT
SaharT
۲۰:۰۱ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۶

خیلی غم انگیز بود....

goleyas
goleyas
۱۸:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۶

خدا یا خیلی ناراحتم