راز قتل مخترع خودرویی که با سوخت آب کار می‌کرد

شاید باور نکنید اما، خودرویی که از آب به عنوان سوخت استفاده می‌کند، قبلا اختراع شده است. این اختراع شگفت انگیز، هم اکنون در لیست سیاه اختراعات جهان قرار دارد. سرنوشت این خودرو، با مرگ مشکوک مخترعش برای همیشه به اسرار جهان پیوست.
راز قتل مخترع خودرویی که با سوخت آب کار می‌کرد

در شرایطی که تمام بشریت در خطر نابودی بر اثر آلودگی‌های محیطی  قرار دارند، اختراع خودرویی که فقط با آب کار کند بسیار ارزشمند است. استنلی آلن مِیِر شخصی بود که موفق شد این کار را انجام دهد و به سرعت خبر این اختراع، به گوش همه رسید. اما مدتی بعد این اختراع به همراه صاحبش از بین رفت. مرگ استنلی هنوز هم در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. با بنیتا همراه باشید.

meyer.jpg

در ۲۰ مارچ ۱۹۹۸،‌ استنلی به همراه برادر دوقلویش استفان و دو مخترع بلژیکی، برای صرف شام به بیرون از منزل رفتند. آن‌ها رفته بودند تا اختراع جدید استنلی را جشن بگیرند. استنلی موفق شده بود خودرویی اختراع کند که تنها با آب کار می‌کرد. گفته شده که این اخترع، می‌توانست عرض ایالات متحده را با ۲۲ گالن آب طی کند!

آبی که این خودرو مصرف می‌کرد،‌ لزوما آب مقطر و تصفیه شده نبود بلکه می‌توانست آب با املاح و حتی شور باشد. به همین دلیل این اختراع می‌توانست بسیار مفید باشد. اما درست در زمانی که دنیا می‌توانست نجات پیدا کند،‌ سر میز این شام، اتفاقی افتاد که بسیار ناگوار بود. استنلی در حال نوشیدن آبمیوه بود که گلویش را با دست گرفت و در حالی که استفراغ می‌کرد، به بیرون رستوران دوید. آخرین کلام او به برادرش پیش از مرگ این بود: «آن‌ها مرا مسموم کردند!».

images.jpg

فردای آن روز، علت مرگ استنلی، آنوریسم مغزی اعلام شد. اما یک سوال همیشه بی‌پاسخ ماند؛ چرا استنلی در لحظات پایانی عمرش این جمله را بر زبان آورده بود و چه کسانی قصد کشتن او را داشتند؟

این داستان هرگز پیگیری نشد و هیچ رسانه‌ای از جزئیات این ماجرا ننوشت. اختراع استنلی در لیست سیاه قرار گرفت و مهر و موم شد و این در حالی بود که شرکت‌های خودروسازی زیادی سعی کرده بودند اختراع او را بخرند.

اگر از خواندن این مطلب لذت بردید می‌توانید راز قتل راهبه‌ی جوان پس از ۵۰ سال را نیز بخوانید.

همراهان همیشگی بنیتا، لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در بخش نظرات در پایین هر مقاله، با ما در میان بگذارید. همچنین می‌توانید به کانال تلگرامی بنیتا بپیوندید.

منابع:

projectcensored ،axs ،endthelie

شما باید وارد شوید تا بتوانید پاسخ دهید.

نظرات (۸۱)
مونا
۱۶:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۴

دلم سوخت براش

غزل
۱۶:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۴

حیف باشه از اختراعش

سهیل
۱۶:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۴

ناراحت کننده است

درسا
۱۶:۴۶ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۴

واقعنکه

امیرحسین
۱۶:۴۶ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۴

اجب دنیای شده