اینستاگرام هنرمندان؛ در سوگ جان باختگان معدن یورت

انفجار معدن یورت آزادشهر و جان باختن تعدادی از کارگران این معدن موجی از غم و اندوه را در میان مردم ایران به دنبال داشت. فضای مجازی کشور پر بود از مطالبی که در مورد این حادثه‌ی دلخراش منتشر می‌شد. از غم و اندوه بابت جان باختن این زحمتکشان گرفته تا ناراحتی به دلیل نداشتن امکانات کافی و مناسب. افراد زیادی هم همدردی خود را با بازماندگان این حادثه‌ی دلخراش اعلام کردند. هنرمندان هم در این اتفاق تلخ در کنار مردم بودند. این امر را می‌تون از مطالبی که در این خصوص منتشر کردند، دید.
اینستاگرام هنرمندان؛ در سوگ جان باختگان معدن یورت

این روزها همه معدنچیان معدن یورت را می‌شناسند. همه چشمانشان تر است. ساعت ۱۱:۳۰ روز چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت، انفجاری در معدن یورت آزادشهر گلستان روی داد و تعدادی از مظلوم‌ترین و سخت‌کوش‌ترین مردان این سرزمین از دل تاریک زمین به آسمان پر کشیدند. مرگ سخت و دردناک این عزیزان، همان داغی را بر دل‌ها نهاد که غم از دست دادن آتش‌نشانان قهرمان پلاسکو بر دل مردم نهاده بود. تمام ایرانیان در این سوگ شریک بودند و در فضای حقیقی و مجازی با بازماندگان همدردی می‌کردند. هنرمندان نیز در این غم با همگان شریک بودند. این امر را می‌شد از مطالب و تصاویری که در صفحات شخصی خود در فضای مجازی و به‌ویژه اینستاگرام منتشر می‌کردند، دید. با بنیتا همراه باشید تا تعدادی از این پست‌ها را ببینیم.

باران کوثری نوشت: «قرار بود سخت‌تربن شغل «روی» زمین باشید... نه آن پایین، نه آن بالا. خدایا! بگیر دستان سیاه پرومته‌های را که هر روز می‌رفتند تا عمق زمین، نور بیاورند...»

1.jpg

 

عکسی که احترام برومند در مورد معدن یورت گذاشته بود، هم دلنشین بود و هم غم‌افزای. او در اینستاگرامش تصویری از مرحوم داود رشیدی که در فیلم سینمایی بازرس ویژه، نقش یک معدنچی را بازی کرده بود، منتشر کرد و نوشت: «...من با قلبی مملو از غم و اندوه برای سانحه‌ی غم‌انگیز معدن و به یاد این زحمتکشان از دست رفته این عکس را گذاشتم»

11.jpg

 

نوید محمدزاده در اینستاگرام خود نوشت: «تسلیت به ایران، به گلستان، به خانواده‌های داغدار، کسانی که جونشون‌و کف دستشون می‌ذارن در جایی بدون امکانات ایمنی کافی»

4.jpg

13.jpg

اینستاگرام رضا عطاران

شهاب حسینی: «عرض تسلیت و ابراز همدردی با هموطنان داغدار آزادشهر استان گلستان»

12.jpg

 

14.jpg

اینستاگرام بهرام رادان

15.jpg

اینستاگرام رامبد جوان

 

صابر ابر فقط یک کلمه نوشت: «سوگ»

22.jpg

2.jpg

محسن تنابنده هم با انتشار تصویری از خود در نقش یک کارگر معدن نوشت: «این عکس مربوط به اولين فيلميه كه بازی كردم. دانه‌های ريز برف به كارگردانی عليرضا امينی، نقش يه كارگر معدن بود، فقط نقشش بود يه شبيه سازی ولی همونم طاقت‌فرسا بود گروه بيش از ٣٠٠ متر در تونل پيش نمي‌رفت اونم با هزار سلام وصلوات ولی می‌ديدم كارگران معدن افزون بر ١٠٠٠ متر مي‌رفتن اين‌قدر كه جز ظلمات چيزی ازشون پيدا نبود اي‌كاش ماندگان در آوار صحيح وسالم پيدا شوند مثل همون روزا كه هنگام خروج ازدل تاريكی دهانه‌ی تونل ابتدا صدای محلی خواندنشان شنيده‌ وبعد سفيدی چشم ودندانشان در چهره‌ی سياه از گرد ذغال به چشم مي‌خورد، با عرض تسليت به بازماندگان اين حادثه‌ی تلخ»

7.jpg

 

یغما گلرویی شاعر و ترانه سرای مطرح کشورمان هم شعری با عنوان «زنده‌ به گوران» به یاد معدنچیان درگذشته منتشرکرد.

24.jpg

5.jpg

اینستاگرام هدیه تهرانی

منبع: بنیتا

شما باید وارد شوید تا بتوانید پاسخ دهید.

نظرات (۱۲۷)
آرمین
۱۲:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۶

روحشون شاد اما تا کی باید شاهد چنین حوادث ناگواری باشیم

آیدا
۰۶:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۵

روحشان شاد

phenomenal
phenomenal
۱۶:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۱

خدا رحمتشون کنه

bestmehran
bestmehran
۱۰:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۳/۳۰

واقعا تلخ بود حادثه

saeedeh12
saeedeh12
۱۰:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۹

خیلی نامردیه