۷ گیاه پیشنهادی برای بوی بد دهان

 

بوی بد دهان، یک مشکلی است که خیلی از افراد با آن روبرو هستند. ممکن است شما تا به‌حال برای از بین بردن این بوی بد، خیلی راه‌ها را امتحان کرده باشید. با ما همراه باشید تا با راهکارهای سنتی و گیاهی، برای از بین بردن این بو آشنا شوید.

۷ گیاه پیشنهادی برای بوی بد دهان

چه بخواهید و چه نخواهید بوی بد دهان یک مشکل اساسی است. شما می‌توانید آن را کنترل کنید، در غیر این صورت ممکن است به یک بیماری منجر شود. بدون شک شما نمی‌خواهید با بوی بد دهان زندگی کنید. راهکار مناسب این است که از هفت گیاهی که در ادامه معرفی‌شده و به شما کمک می‌کند که از شر بوی بد دهان خلاص شوید استفاده کنید. زمانی‌که این گیاهان را باهم یا به‌صورت مجزا استفاده می‌کنید، درواقع به از بین بردن بوی بد دهان کمک کرده و نفس و بوی دهان خود را تازه و خوشبو می‌کنید. با بنیتا همراه باشید.

۱- نعناع

نعناع

اکثر خمیردندان‌های مصرفی حاوی نعناع هستند و این اتفاقی نیست. نعناع این توانایی را دارد که به دهان و نفس شما تازگی و طراوت ببخشد. روغن‌های موجود و ضروری در نعناع احساس خوشایندی را نصیب شما می‌کنند. یک مطالعه نشان می‌دهد که روغن نعناع، حتی بیشتر از مواد شیمیایی آزمایشگاهی رایج مصرفی و پیشنهادشده، به از بین بردن بوی بد دهان کمک می‌کند.

۲- درخت چای

روغن درخت چای برای مدت طولانی در میان پزشکان و متخصصین به‌عنوان یک درمان طبیعی و یک ماده‌ی ضد‌سمی و ضد‌باکتریایی شناخته‌شده است. با این خواص قدرتمند، محققان اثربخشی روغن درخت چای را در هربار شست‌و‌شوی دهان با آن بررسی کرده‌اند. یکی از این مطالعات نشان می‌دهد که روغن درخت چای، طیف وسیعی از میکرو ارگانیسم‌ها را از کلرهگزیدین شیمیایی حذف می‌کند. پژوهش‌های متعددی دراین‌باره انجام‌ شده است. مطالعه‌ی دیگری نشان می‌دهد که سلوباکتریوم موری، یک باکتری مرتبط با بوی بد دهان، بسیار با روغن درخت چای واکنش نشان می‌دهد. و در هربار شست‌و‌شو می‌تواند این باکتری را از دهان شما پاک کند. روغن درخت چای در هربار شست‌و‌شو یک اثر پاک‌کنندگی قوی و مؤثر را ارائه می‌دهد و طبق مطالعه‌های انجام‌شده، این تأثیرگذاری را از نظر علمی نیز ثابت کرده است.

۳- ساج یا مریم‌گلی

ساج یا مریم‌گلی از گذشته به‌عنوان یک گیاه شفادهنده شناخته‌شده است. مریم‌گلی گیاهی چندساله، علفی و دارای خواص ضدعفونی است. تحقیقات مدرن این حقیقت را نشان می‌دهد که اثر این گیاه بر ارگانیسم‌های مضر و مبارزه با بوی بد دهان بسیار شگفت‌انگیز است. ساج یا مریم‌گلی در از بین بردن بوی بد دهان و باکتری‌هایی مثل کاندیدا آلبیکنس، استرپتوکوکوس موتانس و پورفیروموناس ژنژیوالیس مؤثر است.

۴- مر حجازی

مر حجازی

مر یا مر حجازی، صمغ رزین معطری است که از درختچه‌ای از خانواده گیاهان گل‌دار است. این گیاه، هزاران سال است که مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای کسانی که می‌خواهند با بوی بد دهان مبارزه کنند گیاه مر حجازی یک درمانگر طبیعی، مفید و مؤثر است. گیاه مر یا مر حجازی درواقع یک پاک‌کننده‌ی قوی برای میکروب‌های دهانی است.

۵- میخک یا میخک صدپر

میخک یک گیاه دارویی است که در تمام طول سال سبز است. میخک یا میخک صدپر در طب چینی مورد استفاده قرار می‌گیرد. میخک در طب سنتی برای از بین بردن بوی بد دهان سابقه‌ای طولانی دارد. محققان در مطالعه‌های اخیر در میخک، یک جزء بسیار قوی برای از بین بردن بوی بد دهان کشف کرده‌اند. محققان از نظر طعم، مزه و سهولت استفاده آن را یک دهان‌شویه معرفی می‌کنند. همچنین محققان در این مطالعه اشاره می‌کنند که شست‌و‌شوی دهان با استفاده از میخک یا میخک صدپر، جایگزین مناسبی برای افرادی است که از شوینده‌های شیمیایی استفاده نمی‌کنند. جای تعجب نیست که استفاده از گیاهان طبیعی در شست‌و‌شوی دهان، بسیار مؤثرتر از شوینده‌های شیمیایی است.

۶- سرو سوزنی

سرو سوزنی

رزین، روغن‌های سرو سوزنی و کاج، در طول تاریخ برای طیف وسیعی از درمان‌های دارویی استفاده شده است. کاج به‌طور طبیعی حاوی الکل ترپن یا ترپینئول است که شوینده‌ای قوی و از ارگانیسم‌های مضر و سمی هستند. همچنین محققان می‌گویند روغن کاج خواص آنتی‌اکسیدانی بسیار قوی دارد. برای سلامت دهان خود می‌توانید از روغن کاج یا سرو سوزنی به‌عنوان یک دهان‌شویه استفاده کنید.

۷- اکالیپتوس

برای کاهش بوی بد دهان اکالیپتوس اثرپذیری قابل‌توجهی نشان داده است. یک مطالعه در سال ۲۰۱۰ نشان داده است که اکالیپتوس با کاهش مقدار قابل‌توجهی از ترکیبات فرار گوگرد، در از بین بردن بوی بد دهان مؤثر است. اثرپذیری اکالیپتوس حتی در آزمایشگاه‌های پیشرفته نیز ثابت کرده است که برای از بین بردن بوی بد دهان مؤثر است.

تسکین بوی بد دهان با داروهای گیاهی

این داروها گیاهی هستند و برای قرن‌ها مورد استفاده قرار گرفته‌اند. پژوهش‌های اخیر، گواهی بر تأثیرپذیری گیاهان هستند که این درمانگرهای طبیعی برای سال‌ها شفادهنده‌ی بیماران بوده است. روغن‌های اشاره‌ شده برای همه‌ی افراد در دسترس هستند و می‌توانند به‌عنوان خمیردندان روی مسواک یا حتی به‌عنوان دهان‌شویه مورد استفاده قرار گیرند. حتی برگ نعناع یا مریم‌گلی را می‌توانید بجوید. به یاد داشته باشید این گیاهان ارگانیک هستند. اگر شما می‌خواهید یک ترکیب عالی از گیاهان ارائه‌شده را استفاده کنید، مرکز درمان جهانی یک اسپری کاملاً ارگانیک را معرفی می‌کند که به بسیاری از مردم کمک کرده است بوی بد دهان خود را درمان کنند.

می‌توانید یک سری هم به «ماساژ و مزایای آن»بزنید.

منبع: بنیتا

شما باید وارد شوید تا بتوانید پاسخ دهید.

نظرات (۶)
phenomenal
phenomenal
۱۴:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۲

ممنون خیلی مفید بود

pani66
pani66
۱۰:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۸

خیلی مفید بود

nr9696
nr9696
۲۳:۰۳ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۴

ممنون. ای کاش همه رعایت کنن.

رضا
۰۹:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۱

پیشنهادات خیلی خوبی بود ممنونم

omidpouresmaili
omidpouresmaili
۰۳:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۴

فقط نعنا