قلعه‌ی هوسکا، دروازه‌ای برای ورود به جهنم!

قلعه‌های معروف زیادی در سراسر دنیا وجود دارد که افسانه‌های بسیاری از آن‌ها نقل می‌شود. اما قلعه‌ی هوسکا در چک، با بسیاری از قلعه‌های تاریخی جهان فرق دارد. این قلعه‌ی عجیب را دروازه‌ی جهنم می‌نامند. فعالیت‌های پارانورمالی که پیرامون این قلعه مشاهده می‌شود تا کنون هیچ توجیه علمی نداشته است.
قلعه‌ی هوسکا، دروازه‌ای برای ورود به جهنم!

مکان‌های عجیب زیادی در دنیا وجود دارد که در آن‌ها فعالیت‌های پارانورمال مشاهده شده و هیچ موجود زنده‌ای جرات نزدیک شدن به این اماکن را ندارد. عده‌ای معتقدند که نوعی انرژی ناشناخته در این مکان‌ها وجود دارد و برخی می‌گویند این مکان‌ها نفرین شده‌اند و ارواح و شیاطین آن‌ها را تسخیر کرده‌اند. قلعه‌ی هوسکا، یکی از این مکان‌های ترسناک است که به دروازه‌ی جهنم مشهور است. با بنیتا همراه باشید.

15871685320_ed8c089f19_z.jpg

این قلعه حدودا ۷۶۲ سال قدمت دارد و معماری آن به سبک گوتیک است و در باور مردم محلی، برای پنهان کردن دروازه‌های جهنم در آن محل بنا شده است. قلعه‌ی هوسکا بین سال‌های ۱۲۵۳ تا ۱۲۷۸ در یکی از روستاهای چک بنا شد تا طبق گفته‌ی مردم محلی، دروازه‌ای باشد که موجودات اهریمنی بتوانند در شب‌ها از آن عبور کنند و وارد دنیای ما شوند.

27004314430_4c082d3644_o.jpg

داستان‌های عجیب و ترسناکی دهان به دهان می‌شود که می‌گویند، گودالی در این مکان وجود دارد که موجودات جهنی هر شب از آن به بیرون می‌خزند. روستائیان این منطقه، شب‌ها بیرون نمی‌روند و حتی در روشنایی روز هم در اطراف قلعه ظاهر نمی‌شوند.

bottomless-pit-.jpg

در داستان‌ها آمده که پیش از ساخت این قلعه، زندانیان گناه‌کار را به لبه‌ی این گودال عمیق می‌بردند و آن‌ها به داخل پرت می‌کردند و اعتقاد داشتند که اگر کسی بتواند از این گودال زنده برگردد، گناهانش آمرزیده می‌شوند و آزاد خواهد شد. اما این اتفاق ممکن نبود!

اولین نفری که محکوم به این مجازات شد، مرد جوانی بود که داستان عجیبی داشت. او را به طنابی بستند و در حالی که از وحشت فریاد می‌زد، به گودال فرستادند. وقتی که زندانی جوان وارد محوطه‌ی کاملا تاریک شد، فریادهایش بیشتر و ملتمسانه‌تر شدند. وقتی او را بیرون آوردند، اتفاق بسیار عجیبی رخ داده بود. ظاهر این مرد جوان کاملا پیر و موهایش کاملا سپید شده بودند.

Houska_hradni_nadvori-1.jpg

این قلعه‌ی پر رمز و راز باعث به وجود آمدن شایعات زیادی شده است. معماری این قلعه به گونه‌ایست که پنجره‌های بسیاری دارد، اما تمام آن‌ها دروغین هستند و در پس این پنجره‌ها دیوارهای بسیار مستحکمی بنا شده است. این قلعه هرگز مالک و ساکن نداشته و حتی در کنار چاه آب یا جاده نیست.

stredoveka-chodba.jpg

روی دیوارهای داخلی این قلعه، نگاره‌های بسیار قدیمی وجود دارد که این داستان‌ها را روایت می‌کنند. با وجود این که سال‌ها از این داستان‌ها می‌گذرد، مردم هنوز هم جرات ورود به این قلعه‌ی قدیمی پر رمز و راز را ندارند. مستندسازان سعی دارند، مستندی از این مکان تهیه کنند اما هنوز هیچکس جرات ورود به این مکان پر رمز و راز را به خود نداده است.  

اگر از خواندن این مطلب لذت بردید «راز قتل مخترع خودرویی که با سوخت آب کار می‌کرد» را نیز بخوانید.

دوستان و همراهان همیشگی بنیتا، لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در بخش نظرات به اشتراک بگذارید؛ همچنین می‌توانید به کانال تلگرامی بنیتا بپیوندید.

شما باید وارد شوید تا بتوانید پاسخ دهید.

نظرات (۱۴۷)
الهام
۱۹:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۴

خیلی مکانهادر دنیا هست که تا حالا دیده نشده است

idm6m0
idm6m0
۱۹:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۴

واقعا"شگفت آوربود

آوا
۱۳:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۹

جالب و عجیب بود مرسی بابت مقاله

آناهیتا
۱۳:۰۴ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۹

واقعا شگفت انگیزه

محمد
۲۲:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۳

واقعا شگفت انگيزه لطفا در خصوص موسيقي طبيعت هم مقاله بزاريد ممنون