ده راهکار برای داشتن انگیزه بیشتر برای ورزش

اگر نیاز به اراده بیشتری دارید تا شما را به حرکت به سمت باشگاه و ورزش کردن هدایت کند، ما در این مقاله، ده راهکار برای افزایش انگیزه و اشتیاق ورزش، برای شما ارائه خواهیم داد.

ده راهکار برای داشتن انگیزه بیشتر برای ورزش

تا به حال به سخت ترین قسمت ورزش کردن خود فکر کرده‌اید؟ احتمالا با خود فکر می کنید که تردمیل، دوچرخه، و سایر حرکات هوازی و یا حرکات کششی مثل اسکات و پلانک برای شما سخت ‌ترین باشد. اما باید بگوییم که سخت ترین قسمت ورزش کردن، قبل از رفتن به باشگاه است. وقتی که باید بدن خود را مجبور کنید که به جای چرت زدن در منزل، سریعا خود را با به باشگاه برساند و شروع به ورزش کردن کند. همه‌ی این تلاش‌ها برای رفتن به باشگاه در حالی صورت می‌گیرد که مغز شما، به هر بهانه‌ای تمایل دارد که شما را از رفتن به باشگاه بازدارد. 

در ادامه با بنیتا همراه باشید تا راهکار‌هایی را به شما معرفی کنیم که کمک کند، انگیزه‌ی رفتن به باشگاه را در خود تقویت کنید.

 

اراده برای ورزش

Category: Freepik

به صورت انفرادی ورزش نکنید

یکی از روش‌های شناخته شده‌ی قدیمی که باعث می‌شود انگیزه‌ی افراد برای رفتن به باشگاه‌های ورزشی بیشتر باشد، این است که همراه با دوستان‌تان برای ورزش برنامه ریزی کنید. اینکه با دوستان خود برای ورزش کردن رقابت داشته باشید یا ترجیح می‌دهید که  فقط به صورت دوستانه ورزش کنید، به تصمیم شما بستگی دارد. اما دانشمندان به این نتیجه رسیده‌اند که هر دو حالت به شما کمک می‌کند تا اراده‌ی  خود را برای رفتن به باشگاه افزایش دهید. البته در این تحقیقات نکته‌ی مهمی هم وجود دارد این است که روحیات دوست شما بر روحیات شما تاثیر ویژه‌ای دارد. زمان خود را در باشگاه و در وقت ورزش با دوستانی بگذرانید که پر شور و نشاط و با انرژی باشند.

به کمک شبکه‌های اجتماعی انگیزه خود را برای ورزش افزایش دهید

 

شبکه های اجتماعی

قدرت شبکه‌های اجتماعی را دست کم نگیرید. این شبکه‌ها پتانسیل زیادی برای ایجاد انگیزه دارند. تحقیقی که سال گذشته در دانشگاه پنسیلوانیا انجام شد، به این شکل بود که برای یک گروه از دانشجویان داوطلب، کلاس‌های رایگان تناسب اندام گذاشتند. سپس این گروه را به دو دسته تقسیم کردند. برنامه‌ی کلاس ها به یک دسته از این گروه به صورت پیامک‌های منظم و پیاپی اعلام می‌شد و برای دسته‌ی دیگر، اطلاع رسانی از طریق شبکه‌‌های اجتماعی صورت می گرفت. نتیجه این بود که افراد دسته اول، اوایل کلاس‌ها انگیزه‌ی بسیار بیشتری نسبت به دسته دوم داشتند اما با گذشت زمان، این انگیزه در دسته‌ی دوم نسبت به دسته اول بسیار بیشتر شده بود. 

یک لیست از آهنگ‌هایی که به شما انگیزه و انرژی می‌بخشد را به همراه داشته باشید

با اینکه افراد زیادی تجربه کرده‌‌اند که موسیقی باعث بوجود آمدن انگیزه‌ی بیشتر در آن‌ها شده، اما هیچ تحقیق علمی‌ای این فرضیه را اثبات نکرده‌ است. پیشنهاد روانشناس‌‌ها در این زمینه،  این است که موسیقی‌هایی را انتخاب کنید که باعث ایجاد احساسات و عواطف شادی بخش در ذهن و ضمیر شما باشد. در آن صورت این موسیقی‌ها باعث ایجاد انگیزه‌ی قوی‌تری در شما، برای ادامه‌ی ورزش خواهد بود.

ورزش را برای خود را راحت کنید

سعی کنید همه چیز را برای ورزش خود راحت کنید. به عنوان مثال، باشگاه‌هایی را در نزدیکی محل زنگی خود انتخاب کنید؛ حتی اگر  امکانات کمتری داشته باشند، اما حداقل  مجبور نیستید برای رفتن به باشگاه، هر روز ساعت ۵ صبح از خواب بیدار شوید و برای رسیدن به باشگاه، از چندین تاکسی و مترو استفاده کنید. 

 افکار شاد و مثبت داشته باشید

افکار شاد و مثبت داشته باشید

وقتی که ورزش کردن به صورت عادت روزانه‌ی شما باشد، تاثیر بسیار مثبتی بر روی زندگی شما خواهد داشت. بهتر است بدانید که راهکار‌هایی هم وجود دارد تا شما بتوانید این تاثیرات مثبت را چندین برابر کنید. یکی از آن‌ها این است که در طول مدتی که ورزش می‌کنید افکار شاد و مثبتی داشته باشید تا به شما کمک کند تا از ورزش خود احساس رضایت بیشتری داشته باشید. البته نه به این معنی که فقط با خود بگویید من تردمیل را دوست دارم و بعد شروع به راه رفتن یا دویدن بر روی تردمیل کنید؛ بلکه این علاقه را در قلب و ذهن خود تثبیت کنید.

رژیم غذایی صحیحی داشته باشید

رژیم غذایی صحیحی داشته باشید

ورزش و رژیم غذایی وابستگی زیادی به هم دارند. ورزش کردن همواره باعث می‌شود که شما گرسنه شوید. داشتن رژیم غذایی صحیح و سالم، باعث می‌شود که شما نتیجه‌ی بسیار بهتری از ورزش خود داشته باشید. به خصوص اگر شما یک شخص نتیجه گرا هستید، این جمله‌ی معروف را همیشه به یاد داشته باشید: «چربی‌های پهلو در آشپزخانه ساخته می‌شوند».

بگذارید که اراده‌ی شما راهنمای شما باشد 

به نظر می‌آید که مفهوم نیروی اراده کمی پیچیده باشد، اما نتیجه‌ی تحقیقاتی که به تازگی در این باره منتشر شده است، مشخص می‌کند که این مفهوم بیشتر از آنچه قبلا تصور می‌شده، قابل پیش بینی است. اراده، یک نیرویی درونی است که کنترل آن، تحت تاثیر مسائل مختلفی می‌باشد. اگر به این نیروی اراده نیاز دارید تا برای رفتن به باشگاه فعال‌تر باشید، پیشنهاد می‌کنیم این کار را اول صبح انجام دهید، قبل از اینکه اتفاقی باعث کم شدن انگیزه و اراده شما برای ورزش باشد.

پر توقع نباشید

پر توقع نباشید

ممکن است در ازای ورزش کردن توقعات زیادی از خود داشته باشید. شاید هدف شما به جای کسب بهبود در سلامت جسمی و روانی، کسب مدال و افتخار در مسابقات مختلف باشد. اما به عقیده‌ی روانشناسان، اگر هدف دور از دسترسی در ورزش داشته باشید، بعد از گذشت چند مدت، احساس سرخوردگی به شما دست خواهد داد. حتی ممکن است به علت فشار روانی و استرس، روند چربی سوزی بدن هم به صورت نرمال نباشد و باعث چاقی یا لاغری مفرط در افراد شود. اما این پیشنهاد هم توسط روانشناسان ارائه شده که امید به موفقیت‌ و پیروزی در رقابت‌های کوچک، می‌تواند به شخص انگیزه‌ی بسیار خوبی برای ورزش کردن بدهد.

اولویت همیشه با  سلامت شماست 

تحقیقات نشان می‌دهد که اگر شناخت صحیحی از عملکرد سیستم بدن خود داشته باشید، همین دانش، باعث می‌شود که شما برای ورزش مشتاق باشید. احتمالا به این دلیل که شما برای ورزش کردن دلیل قاطعانه و درستی دارید. در واقع تاثیر بیشتر ورزش بر احساسات و رضایت و سلامت شما خواهد بود و در پی آن، تاثیرات مثبتی بر ظاهر شما هم پدیدار خواهد شد.

 با این راهکار‌ها پیوسته ورزش کنید و تلاش کنید باورهای غلطی که از تناسب اندام خود داشته‌اید را فراموش کنید.

شما باید وارد شوید تا بتوانید پاسخ دهید.

نظرات (۴)
Mahsa_kvs
Mahsa_kvs
۲۰:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۱

ممنون

رامین
۰۹:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۱

سعی کنیم
هر روز در خودمان انگیزه ایجاد کنیم

Sima7171
Sima7171
۱۲:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۳/۳۱

مثل همیشه مفید.مرسی

سارا
۱۲:۳۲ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۸

طرز تهیه یک جاسوزنی بسیار زیبا و راحت http://www.benita.ir/community/specific/طرز-تهیه-یک-جاسوزنی-بسیار-زیبا-ابتکار-و-خلاقیت-m7tgurkg