همراه با سریال های روز جهان/ بخش هفتم؛ از حمله بیگانگان به زمین تا آزاد شدن از زندان

سریال‌ها به دلیل دنباله‌دار بودنشان معمولا بیش از فیلم‌های سینمایی در مخاطب اشتیاق پیگیری داستان را ایجاد می‌کنند. ما در بنیتا هر هفته چند سریال جذاب را معرفی می‌کنیم تا اگر شما هم از علاقمندان این سرگرمی جهانی هستید از قافله عقب نمانید. در هفتمین بخش از معرفی سریال های روز جهان با معرفی سریال های «فراطبیعی»، «مستعمره» و «تطهیر» با شما همراه هستیم.
همراه با سریال های روز جهان/ بخش هفتم؛ از حمله بیگانگان به زمین تا آزاد شدن از زندان

تب سریال‌بینی چند سالی است که حسابی در جهان و البته کشور ما بالا گرفته است. از وقتی در آمریکا و کشورهای اروپایی سریال‌سازی هم مانند تولید فیلم به چرخه اقتصادی اضافه شد و سودآوری تجاری‌اش با رسانه سینما به رقابت پرداخت، شاهد تولید سریال‌هایی بسیار با کیفیت هستیم که گوی سبقت را از فیلم‌های سینمایی در جذب مخاطب ربوده‌اند. این رقابت تا جایی پیش رفته است که ستارگان درجه یک هالیوود تمایل بسیاری برای حضور در سریال‌های خوب شبکه‌های موفق دارند و یکی پس از دیگری به پروژه‌های عظیم سریال‌سازی شبکه‌های قدرتمند محلق می‌شوند. از طرفی لذت تماشای سریال به نسبت دیدن فیلم از جنسی متفاوت است. سریال اشتیاقی برای تعقیب داستان و دنبال کردن ماجراها به دنبال دارد که برای مخاطب بسیار جذاب و دلنشین است.

در هفتمین بخش از معرفی سریال‌های روز جهان با بنیتا همراه باشید تا سریال‌های «فراطبیعی»، «مستعمره» و «تطهیر» را برایتان معرفی کنیم.

 

 Supernatural/ برادران شیردل 

Supernatural-wallpaper.jpg

سریال «فراطبیعی » ماجرای زندگی دو برادر است که در کودکی طی حادثه وحشتناکی مادر خود را از دست داده و پدرشان را هم گم کرده اند. حالا  این دور برادر به جوانانی تبدیل شده اند و شهر به شهر دنبال پدرشان می گردند. آن دو در مسیرشان مرتب با حوادث فراطبیعی و عجیب و ترسناک روبرو می شوند که هیچ توضیح علمی ندارند. این دو باید بر تمام دشمنان – اعم از ارواح و اجنه و شیاطین و قاتلان روانی و دیوانه های گوش به فرمان اهریمن – فائق آیند و خیر و سلامت و نیکی را حفظ نمایند.

ژانر: درام، ترسناک، فانتزی 

خالق سریال: اریک کریپک 

بازیگران: جرد پادالکی، جنسن الکس، میشا کالینز، مارک شپرد و...

سریال «فرا طبیعی» شروعی شگفت‌انگیز و درگیرکننده دارد. دو برادر جوان که مادرشان را در کودکی از دست داده‌اند در نوجوانی می‌فهمند مادرشان نه به مرگ طبیعی، که توسط شیطان چشم زرد کشته شده است و پدرشان از آن به بعد زندگی عادی را رها کرده به دنبال پیدا کردن این شیطان برای انتقام‌گیری است. اما پدر این جوانان در مسیر یافتن شیطان چشم زرد به یک «شکارچی» تبدیل شده است و حالا شکارچی بودن شغل خانوادگی پسران جوان یعنی دین و سم وینچستر است. این دو برادر برای رسیدن به شیطان چشم زرد و پیدا کردن پدرشان مسیری پر از مخاطره را طی می‌کنند و با انواع و اقسام موجودات عجیب و شیاطین و ارواح و اجنه و ... مواجه شده و مردم گرفتار را نجات می‌دهند. «فراطبیعی» تا فصل ۵ سریالی بسیار جذاب، قابل تامل و میخکوب‌کننده است اما از فصل ۵ به بعد ملات داستانی نویسنده‌ها ته می‌کشد و سریال بعد از آن افت وحشتناکی می‌کند. به طوری که در فصل‌های انتهایی این سریال نه تنها دیگر فضای ترسناک ندارد بلکه فقط تکرار کاریکاتوروار فصل‌های گذشته است.

اما نگارنده تماشای این سریال مهیج را دست کم تا انتهای فصل ۵ به همه دوستداران سریال‌های خارجی توصیه می‌کند. سریال در فصل‌های اول روندی بسیار پرکشش دارد و شخصیت‌های دین و سم بسیار خوب پرداخت شده‌اند. رابطه بین این دو برادر بهترین شیمی را در بین ارتباط های برادری در سریال‌های مختلف، دارد و  شحصیت‌پردازی‌شان به حدی خوب است که حتی با افول سریال هم می‌توان به شوق دیدن این شخصیت‌های جذاب و بامزه و مهربان «فراطبیعی » را دنبال کرد.

اگر به دنبال تماشای سریالی درام و ترسناک با شخصیت‌پردازی بسیار خوب و اکشن نسبتا قوی هستید «فراطبیعی» را دنبال کنید.

فصل دوازدهم این سریال هم اکنون در حال پخش است.

 

  Colony/ نبرد با بیگانگان 

colony_still.jpg

 در آینده نزدیک، در دنیایی که توسط نیروهای فضایی بیگانه اشغال شده و نسل بشر به دو گروه اطاعت‌کننده از اشغالگران و مخالفانشان تبدیل گشته، خانواده بومن که در لس‌آنجلس زندگی می‌کنند در تلاش هستند با دوری کردن از قرار گرفتن در مرکز درگیری‌های این دو گروه و گرفتن تصمیمات دشوار دراین شرایط سخت کنار یکدیگر مانده و زنده بمانند. اما زمانی که پدر خانواده که در گذشته در نیروی اف بی آی مشغول به کار بوده مجبور می‌شود تا برای حمایت از خانواده‌اش با دولت اشغالگر همکاری کند، اوضاع برای این خانواده پیچیده‌تر و سخت تر می‌شود...

ژانر: اکشن، علمی تخیلی

خالق سریال:کارلتون کیوز و رایان کاندل

بازیگران: جاش هالووی، سارا وین کالیز و...

 وقتی شبکه‌ای، پروژه‌ای جاه‌طلبانه را در دستور کار ساخت قرار می‌دهد برای مخاطبان و سریال‌بین‌ها خبری هیجان‌انگیز است اما پروژه‌های جاه‌طلبانه همیشه هم منجر به نتایج درخشان نمی‌شوند. سریال‌هایی با مضمون حمله بیگانگان به زمین بارها در سال‌های اخیر توسط شبکه‌های مختلف تولید شده‌اند که اغلب ناامید‌کننده یا آثاری بسیار متوسط بوده‌اند. «مستعمره» هم یکی از همین آثار متوسط است. تماشای سریال چندان شوق‌انگیز نیست و به حد کافی هیجان ندارد اما خالی از لطف هم نیست و کاملا به میزان توقع مخاطب از سطح یک سریال علمی تخیلی بستگی دارد.

اکشن سریال زیاد نیست و مضمون درام آن پرداخت مناسبی ندارد اما بازی بازیگران  و جلوه‌های ویژه سریال در حد یک سریال متوسط مقبول هستند. اگر از علاقمندان به تماشای سریال‌های علمی تخیلی با مضمون حمله بیگانگان به زمین هستید و به سطح سریال‌های متوسط هم اکتفا می‌کنید تماشای «مستعمره» می‌تواند برایتان جذاب باشد. بخصوص اینکه ستاره‌های سریال‌های «لاست» و «فرار از زندان» بازیگران اصلی این سریال را تشکیل می‌دهند.

فصل دوم این سریال هم اکنون در حال پخش است.

 

 Rectify/ پس از آزادی

Rectify-Saison-4.jpg

این سریال زندگی دنیل هلدن را به تصویر می‌کشد که به جرم تجاوز و قتل یک دختر نوجوان به زندان می‌افتد و حالا بعد از تقریبا ۲۰ سال حبس و انفرادی آزاد می‌شود وبه جامعه و نزد خانواده‌اش برمی‌گردد. او از فشار روانی و احساسیِ زندان نجات پیدا می‌کند ولی ناگهان دیوارها فرو می‌ریزند و دنیل وارد دنیایی می‌شود که دیگر نمی‌تواند آن را درک کند. حضور غیرمنتظره‌ی دنیل نه تنها خانواده‌اش را وارد آشفتگی می‌کند بلکه وضعیت تمام کسانی که به پرونده‌ی او مربوط بودند را نیز تغییر می‌دهد.

ژانر: درام، اجتماعی

خالق سریال: ری مک کینان

بازیگران: ادن یانگ، ابیگیل اسپنسر، آدلاید کلمنس و...

مخاطبان این سریال معمولا دیدگاهی صفر و صد به آن دارند. عده‌ای درام سریال را درخشان می‌دانند و با لذت آن را تماشا می‌کنند وعده‌ای بار فلسفی و ریتم کند آن را دوست ندارند و پس از یکی دو قسمت از خیر تماشای این سریال می‌گذرند. به عقیده نگارنده سریال «تطهیر» را باید با حوصله دنبال کرد. این سریال هیجان مجموعه‌های ترسناک، اکشن، فانتزی یا حتی درام‌های معمول را ندارد و باید به مرور زمان با شخصیت‌های آن همذات‌پنداری کرد تا بتوان سریال را دوست داشت.

دنیل هلدن در آستانه چهل سالگی پس از سال‌ها تحمل رنج زندان آن هم در شرایطی که امیدی به زنده بودن نداشته و منتظر اعدام بوده به دلیل نبود مدارک کافی برای گناهکار شناخته شدن نزد خانواده و میان مردم شهرش باز می‌گردد. خانواده‌ای که جز خواهر کوچکترش کسی قادر به درک او نیست و شهری که همگی در مقام قضاوت درآمده و دنیل را حتی شده با نگاه‌هایشان آزار می‌دهند. شخصیت هلدن اما آرام، صبور گوشه‌گیر، مهربان و متین است و مخاطب تا مرز این باور می‌رود که هرگز توان کشتن کسی را ندارد (نویسنده سریال به این سوال پاسخ روشنی نمی‌دهد) .

نقطه درخشان سریال شخصیت‌پردازی دنیل هلدن و تعلیق متفاوتی است که در اجزای درام رسوخ کرده و تماشاگر با حوصله را به تماشای ماجراهای شخصیت‌ها ترغیب می‌کند. اگر به دنبال تماشای سریالی با ریتم تند و مهیج هستید «تطهیر» انتخاب مناسبی نیست اما اگر حوصله دنبال کردن داستان زندگی شخصیتی آرام و باوقار و تا حدی مرموز را دارید و سریال‌های درام با بار فلسفی برایتان جذاب است، از تماشای «تطهیر» لذت خواهید برد. فصل چهارم این سریال به تازگی به اتمام رسیده است.

  

supernatural-wallpaper-15.jpg

 

080af7af6be921136a96e2be52d20983-590x389.jpg

 

49437.jpg

اگر دوست داشته باشید می توانید سری هم به مطلب «از جنگ های وایکینگ ها تا فرار از زندان» بزنید.

شما باید وارد شوید تا بتوانید پاسخ دهید.

نظرات (۷۷)
آرمین
۱۷:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۷

نبرد با بیگانگان باید جالب باشه البته اگه از پس موضوع تکراریش بربیاد

آرمین
۱۶:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۷

برادران شیردل منو یاد یکی از سریالای مربوط به دوران گذشته میندازه

bestmehran
bestmehran
۲۳:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۹

سوپرنشرال خیلی عالیه

Mahsa_kvs
Mahsa_kvs
۱۵:۰۳ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۷

supernatural خوبه اگه علاقه دارین حتما ببینید

Rohit
Rohit
۱۳:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۵

سارای فرار از زندان تو فیلم اخریه هست چه جالب.