بهترین و بدترین زمان روز برای سلفی گرفتن

سلفی گرفتن به یک پدیده‌ی آشنا و طبیعی تبدیل شده است. به شکلی که بعضی افراد به متخصصین سلفی تبدیل شده‌اند! چرا سلفی‌های برخی بهتر از بقیه افراد می‌شود؟ در ادامه همراه بنیتا باشید.
بهترین و بدترین زمان روز برای سلفی گرفتن

 سلفی گرفتن به یک پدیده‌ی آشنا و طبیعی تبدیل شده است. روزانه مردمی را می‌بینیم که در یک خیابان شلوغ، در آینه‌ی کنار شما، در یک رستوران یا در هر مکان عمومی دیگری مشغول سلفی گرفتن هستند. این پدیده به اندازه‌ای گسترش یافته که  بعضی افراد به متخصصین سلفی تبدیل شده‌اند! اما چرا سلفی‌های برخی بهتر از بقیه‌ی افراد می‌شود؟ جدا از کیفیت دوربین و امکانات گوشی هوشمند، نکات دیگری هم برای گرفتن یک سلفی خوب وجود دارند. یکی از مهم‌ترین این نکات زمانی‌ست که شما  این کار را انجام می‌دهید. در این مطلب توضیح داده‌ام که بهترین و بدترین زمان سلفی گرفتن در روز چه وقت است و چرا؟ با بنیتا در ادامه‌ی مطلب همراه باشید.

 

بدترین زمان برای سلفی گرفتن:

سلفی

مایکل وسلی [Michael Wesley]، عکاس حرفه‌ای می‌گوید: «نورپردازی معجزه می‌کند». درست است که نور خورشید در طول روز شرایط بسیار خوبی را برای عکاسی در محیط‌های بیرونی مهیا می‌کند، اما عکاسی در ساعات میانی روز و ظهر روزهای آفتابی، پیشنهاد خوبی نیست. نوری که مستقیما از بالای سر شما می‌تابد باعث ایجاد سایه‌های نامناسبی می‌شود. مثل سایه‌ی زیر چشم‌ها یا روی چانه‌ی شما.

همچنین اگر موضوع صحبت کیفیت و زیبایی پوست باشد، عکاسی در ساعات حدود ۴ عصر هم پیشنهاد خوبی نیست. حوالی این ساعت از روز، پوست شما حالت بی‌طراوتی پیدا می‌کند و پوست اطراف چشمانتان نیز حالت زیبایی ندارد.

 

بهترین زمان برای سلفی گرفتن:

سلفی

هرچند معمولا همه‌ی ما حدود ساعت ۱۰ صبح در بهترین و زیباترین حالت خود هستیم، اما بر اساس گفته‌های مایکل وسلی، هیچ ساعت معجزه‌کننده‌ای برای سلفی گرفتن نیست. در عوض توجه به اهمیت نور بسیار مهم است. وسلی در این باره این‌طور گفته است که: «اگر در یک ظهر ابری عکاسی کنید، عکس‌های حماسی جالبی خواهید داشت و البته که عصرها، ظاهر به اصطلاح طلایی و خاصی خواهید داشت». وسلی پیشنهاد می‌کند برای داشتن یک سلفی خوب به «تاثیر سایه‌ها بر صورت و برجستگی‌های چهره‌ی خوب دقت کنید و بگذارید چشم‌ها اندکی برق بزنند».

هم‌چنین اگر در شب عکاسی می‌کنید از فلش دوربین خود استفاده کنید و دقت کنید که صورت خود را جلوی منبع نور فلش قرار دهید.

شما باید وارد شوید تا بتوانید پاسخ دهید.

نظرات (۲۷۹)
آوا
۲۳:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۷

مفید بود ممنون

moh-faz
moh-faz
۰۸:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۴

جالب بود

Poorya76
Poorya76
۰۶:۰۴ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۳

واقعا عالی بود مرسی از مطلبتون

arman_arman
arman_arman
۱۹:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۲

رعایت فاصله طولی مهم است

arman_arman
arman_arman
۱۹:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۲

کاربردی بود