ده اشتباه در آرایش که حتی سلبریتی‌ها نیز مرتکب می‌شوند [قسمت دوم]

آرایش کردن تقریبا جز‌ء همیشگی برنامه‌های روزانه‌ی یک خانم به شمار می‌آید، اگر چه میزان آن در میان افراد مختلف و موقعیت‌های گوناگون تا حدودی با یکدیگر متفاوت است، ولی تقریبا نمی‌شود در این میان کسی را یافت که به زیباتر شدن اهمیت ندهد. با این وجود بعضی مواقع به دلیل عدم آگاهی از نوع استفاده‌ی صحیح از لوازم آرایش با توجه به سن، نوع چهره و رنگ پوست، نتیجه‌ای که حاصل می‌شود کاملا برعکس است.
ده اشتباه در آرایش که حتی سلبریتی‌ها نیز مرتکب می‌شوند [قسمت دوم]

آرایش کردن در میان زنان و حتی مردان قدمتی طولانی و شاید بهتر است بگوییم  قدمتی به اندازه‌ی تاریخ دارد، زیرا که میل به زیبایی همواره در درون آدمی وجود داشته و او را به سمت روش‌هایی برای داشتن چهره‌ای زیباتر سوق داده است؛ هرچند که واقعا نمی‌توان گفت که این کارها همیشه نتیجه‌ی مثبتی در پی داشته و باعث زیباتر شدن چهره‌ی آن شخص شده‌ باشند. جدا از اینکه گاهی شاهد استفاده از آرایش‌های عجیبی هستیم که باعث حیرت ما می‌شوند و حتی ممکن است در درک دلیل انتخاب چنین گونه آرایشی ناتوان باشیم، گاهی عدم داشتن اطلاعات کافی در مورد آرایش مناسب برای چهره‌ی یک شخص  منجر به نتیجه‌ی ناخوشایندی خواهد شد و حتی ممکن است به شخص مورد نظر حس عدم زیبایی و سرخوردگی بدهد. در این قسمت قصد داریم شما را با چند اشتباه رایج که ممکن است هر کسی در هنگام آرایش کردن مرتکب شود، آشنا کنیم.  

 

استفاده از قلم‌موی آرایشی اشتباه

آرایش

کم و بیش برای همه‌ی ما پیش آمده که عکس‌هایی از نوع (او با خودش چه فکری کرده است؟) از سلبریتی‌های خانم دیده‌ایم، عکس‌هایی که در آن اینگونه به نظر می‌‌رسد که فرد مورد نظر تازه از میدان جنگی که در آن با کیسه‌های آرد با دیگران مبارزه می‌کرده، بیرون آمده است. استفاده از یک قلم موی آرایشی اشتباه دقیقا به شما چنین شمایلی خواهد بخشید. اگر شما ازیک برس آرایشی بزرگ برای زدن یک محصول آرایشی پودری به صورتتان استفاده کنید، پودرها همه جا پخش می‌شوند و اضافات آن در خطوط ظریف و چین و چروک‌های صورتتان می‌نشیند و توجه را به سمت آن‌ها جلب می‌کند.

برای آنکه به شکل مطلوبی این نوع ازمحصولات آرایشی را به صورتتان بزنید، از یک قلم‌ موی باریک تخم مرغی شکل استفاده کنید. با این قلم موها می‌توانید به بهترین شکل ممکن قسمت‌هایی که لازم است پوشانده شود و همچنین میزان آن را کنترل کنید. اینکه لوازم آرایش پودری را تنها بر نقاطی که لازم است زده شوند، استفاده کنید بسیار مهم است.

 

نازک کردن بیش از حد ابروها

نازک کردن ابروها

برداشتن بیش از اندازه‌ی ابروهایتان یکی از بزرگترین اشتباهاتی است که می‌توانید در مورد چهره‌ی خود مرتکب شوید. داشتن ابروهای پُر یکی از نشانه‌های داشتن یک صورت جوان و شاداب است. ابروهایی که ضخامت مناسبی دارند از نظر بصری صورت را به سمت بالا می‌کشند و چشم‌ها را بازتر و درشت‌تر نشان خواهند داد.

اگر ابروهای خود را بیش از اندازه نازک کرده‌اید داخل آن را با سایه‌ی ابرویی که اندکی از رنگ ابروهایتان روشن‌تر است پر کنید. برای این کار قلم موی آرایشی را به سمت بالا حرکت دهید تا ابروهایتان شکل طبیعی پیدا کنند و به جای اینکه سایه را بر روی کل ابروی خود بزنید تنها  قسمت‌های کم پشت را با یک قلم موی زاویه‌دار سایه بزنید .

در هر صورت بهتر است که از ابتدا ابروهای خود را تا آن حدی برندارید که به ابروهایی نازک تبدیل شوند. نهایتا یکبار در هفته اقدام به برداشتن ابروهای خود بکنید. برای این کار می‌توانید با مداد سفیدی دور ابروهایتان به شکلی که دوست دارید آن‌ها را در بیاورید خطی بکشید و موهای خارج خط را بردارید.

 

رژگونه زدن‌ غیر طبیعی

رژگونه

رژگونه‌هایی که بیش از اندازه روشن هستند و یا به خوبی به خورد پوست یا پنکیک و یا کرمی که زیر آن استفاده کرده‌اید نرفته‌اند، چهره‌ی شما را دلقک‌گونه خواهند کرد. همچنین با این گونه آرایش کردن در واقع این مسئله را به دیگران اعلام خواهید کرد که نمی‌دانید چگونه باید از لوازم آرایشی استفاده کنید. 

رنگ، بافت و نحوه‌ی رژگونه زدن نکاتی هستند که باعث می‌شوند به گونه‌های خود جلوه‌ای طبیعی ببخشید. با رنگ‌هایی شروع کنید که در کنار رنگ پوست شما طبیعی به نظر می‌رسند و مکمل رنگ پوستتان هستند. اگر تُن رنگ پوست شما متمایل به رنگ زیتونی است، از رژگونه‌هایی در طیف رنگ‌های برنزی و هلویی استفاده کنید؛ درحالی‌که طیف رنگ‌های بنفش و صورتی بر روی پوست‌های روشن با ته مایه‌ی صورتی ترکیب زیبایی به وجود می‌آورند. رژگونه‌هایی که کرم مانند هستند برای افراد میانسال گزینه‌ی بسیار بهتری نسبت به رژگونه‌های پودری به شمار می‌آیند، زیرا که رطوبت آن درخششی طبیعی به پوست می‌دهد، در حالیکه نوع پودری آن مانند غباری بر روی گونه می‌نشیند. 

 

استفاده از کانسیلرها به شکل قالب گونه

کانسیلر

کانسیلرها به شکل سنتی دارای بافت غلیظی هستند، بنابراین باید در میزان استفاده از آن دقت کنید و از آن بیش از اندازه بر روی پوست نزنید، چرا که در غیر این صورت در خطوط صورت و چین و چروک‌ها می‌نشیند و جلوه‌ی نازیبایی به صورتتان خواهد داد. درست است که کانسیلرها به خاطر بافت غلیظ خود عیوب پوست را به طور کامل می‌پوشانند؛ ولی در عین حال بعد از استفاده، پوست رطوبت آن را جذب کرده و آن را اندکی خشک می‌کند که بر روی پوست افراد میانسال که به طور طبیعی رطوبت زیادی ندارد، این مشکل جدی‌تر نیز می‌شود.

اگر می‌خواهید از کانسیلری با قدرت پوشانندگی بالا استفاده کنید، بهتر است از یک قلم‌موی آرایشی نرم و کوچک برای پوشاندن نقاط مشکل‌دار کمک بگیرید. معمولا ما عادت داریم از قلم موهای نایلونی سفت برای زدن محصولات آرایشی کرم مانند استفاده کنیم، ولی استفاده از یک قلم موی نرم مخصوص زدن سایه‌ی چشم، به شما جلوه‌ای طبیعی‌تر خواهد داد. بهترین راه برای تشخیص نقاطی که واقعا به کانسیلرها احتیاج دارند این است که اول کرم پودر یا کرم مرطوب کننده‌ی رنگی خود را بر روی صورت بزنید تا ببینید چه مقدار از ایرادها را می‌پوشاند، سپس بر روی نقاطی که با وجود آن‌ها باز تیره، قرمز و یا دو رنگ هستند با استفاده از دستور فوق کانسیلرها را استفاده کنید.

 

چشم پوشی کردن از پرایمرها

پرایمرها

خطوط ریز و چروک‌های پشت پلک در صورت استفاده نکردن از پرایمرها، به خصوص زمانی که از سایه‌های مات استفاده می‌کنید، بیشتر دیده خواهند شد. بدون استفاده از پرایمرها شاید به هنگام ترک منزل آرایش چشمتان خوب به نظر برسد، ولی به تدریج در طول روز عرق کردن و چربی طبیعی پوست شما باعث حرکت رنگ‌دانه‌های آرایش به سمت چروک‌ها و جاگرفتن در آن‌ها خواهد شد.

چین و چروک‌های پلک خود را با استفاده از پرایمری که رنگ آن به رنگ طبیعی پوستتان نزدیک است محو کنید. لایه‌ی نازکی از پرایمر، تمام آن چیزی‌ست که برای ایجاد بومی بر روی پلک برای آرایش چشمتان احتیاج دارید، بنابراین با انگشت یا قلم‌موی آرایشی پرایمر را بر روی پلک بزنید و آن را یک دست و صاف کنید، سپس سایه را مستقیما روی آن بزنید.

به غیر از پلک استفاده از پرایمرها بر روی پوست صورت قبل از آرایش کردن یکی از موثرترین کارهایی‌ست که می‌توانید برای داشتن آرایشی تاثیر گذار انجام دهید. پرایمرها را باید بعد از استفاده از مرطوب‌کننده‌ها و قبل از کرم پودرها برای داشتن پوستی صاف‌ و یکنواخت‌تر استفاده کنید که باعث ماندگاری آرایش بر روی پوستتان برای مدت طولانی‌تری خواهد شد. 

منابع: prevention، bustle

شما باید وارد شوید تا بتوانید پاسخ دهید.

نظرات (۱۹)
ahooo
ahooo
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۷

هیچی بدتر از خالی کردن کرم پودر نیست

آزاده
۱۶:۰۳ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۴

مقاله خوبی بود ممنون

آوا
۱۱:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۸

مرسی بابت مقاله سپاس

pardis74
pardis74
۱۲:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۲

خیلی بی ریختن ایشههههه

AGHA Behrouz
AGHA Behrouz
۱۵:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۱

همه پیر وپاتیل هستند معلوم ارایش به اینا نمیاد