۵ اصل مهمی که خانم‌ها همیشه باید در نظر داشته باشند!

رشد شخصی و کاری امروزه برای زنان بسیاری مهم و حیاتی‌ست. در این مطلب شما را با ۵ نکته‌ی کلیدی آشنا می‌کنیم که باعث رشد و پیشرفت شما خواهند بود.

۵ اصل مهمی که خانم‌ها همیشه باید در نظر داشته باشند!

هر یک از ما انسان‏‌ها داستانی برای خودمان داریم. داستانی در مورد کسی یا چیزی که هستیم، و دلیل کارهایی که انجام می‌دهیم. بعضی از ما با خودمان صادقانه صحبت می‏‌کنیم؛ و با شجاعت، فراتر از فضایی که در آن هستیم قدم برمی‌‏داریم، و هر چیزی که با روحیات ما هم‏‌خوانی ندارد را رد می‏‌کنیم. ما همان موجودات طناز، دمدمی، تا حدودی عجیب و غریب، اما دوست‌داشتنی هستیم که جهان را به مکان جالب‌تری برای زندگی تبدیل می‌کنند. اما بعضی دیگر هستند که داستان‌‏هایشان را از طریق چشم‏‌های مردم ناظر می‌‏گویند. آن‌‏ها افکار و احساساتشان را بر پایه‌ی نظر مردم قضاوت می‏‌کنند. آن‌‏ها چنان گرفتار ظاهر‏سازی برای خوش‌آمد مردم می‌شوند، که فراموش می‏‌کنند خودشان چه کسانی هستند و هدفشان از وجود چیست.

موفقیت

شخصیت شما نباید یک راز باشد. دلیل وجود شما ساده است: شما بی هیچ واهمه‌ای، خود زیبا و شگفت‌‏انگیز‏تان هستید. اگر شما گاهی اوقات احساس گم‌گشتگی می‏‌کنید، و نمی‌دانید چه کسی هستید، باید این پنج اصل را به خودتان یادآوری کنید. با بنیتا در ادامه همراه باشید.

۱- تنفس کنید

متاسفانه، همه چیز نمی‌‏تواند همیشه بر وفق مراد ما باشد. در زندگی، گاهی روزهای سختی می‌‏رسد که همه چیز را لعنت می‌کنید. مشکلی نیست، این یک مساله کاملا طبیعی و نرمال است. این روزها، روزهای امتحان ما هستند، که ما یک فرصت برای تبدیل شدن به نسخه‌ای بهتر از خودمان را داریم. هنگامی‌که با چنین روزهایی روبه‌رو شدید، فراموش نکنید که زندگی ادامه دارد و این روزها می‌گذرند. نفس بکشید! سختی‌ها و مشکلات بخشی از سفر زندگی ما هستند، و شما بسیار قوی‌تر از آن چیزی هستید که فکر می‌‏کنید. شما توانایی حل کردن این مشکلات را دارید، پس آرامش خود را حفظ کنید. روزهای سخت می‌گذرند.

۲- لبخند بزنید

آیا می‏‌دانستید که لبخند زدن شما را شاد می‏‌کند؟ مطمئنا همین‌‏طور است. امتحان کنید. همین حالا، هر کجا که هستید. من در مورد یک لبخند کامل صحبت می‌کنم، نه یک لبخند نصفه و نیمه. صحبت من در مورد خنده‌ایست که در آن دهان باز می‌‏شود و دندان‌ها نمایان می‌‏شوند. همان نوعی که باعث می‌شود چشمان شما درخشش و رقص خاصی پیدا کنند. متوجه شدید؟! بسیار خب! حالا این لبخند را برای ۵ ثانیه روی صورتتان نگه دارید. چه احساسی دارید...؟ قابلی نداشت. شما همیشه می‌توانید چیزی برای  لبخند زدن پیدا کنید، حتی زمانی‌که یک روز بد و خسته کننده دارید.

لبخند و شادی

۳- شما زیبا هستید

شما زیبا هستید، این مهم نیست که چه سایزی دارید. در هر حال شما زیبا هستید. اجازه ندهید هیچ‌کس چیزی خلاف این را به شما بگوید. از جمله خودتان! به خودتان در آینه نگاه کنید. به جای تمرکز بر انتقادات معمول که دوست دارید برای آن‏‌ها ضجه بزنید، از وجود ارزشمند خودتان لذت ببرید. شما یک الهه، یک ساحره‌ی جذاب، یک افسانه، و یک انسان قوی هستید. این را به خاطر بسپارید. هیچ فرد دیگری در این سیاره با شکل بدن شما، پوست شما، و چشم‏‌های شما وجود ندارد. حتی اگر امروز از آن روزهایی است که شکل موهایتان را دوست ندارید، سعی کنید چیزی در ظاهرتان پیدا کنید که دوستش دارید و بر روی آن تمرکز کنید. سپس به سراغ نکته‌ی دیگری بروید، و پس از آن چیز دیگری پیدا کنید. شما خیلی زود به زیبایی چشمک خواهید زد و بانوی دلفریب داخل آینه را خواهید دید.

۴- شما قوی هستید

درست است، همه‌ی ما قطعا حداقل یک مورد ناکامی و شکست را تجربه کرده‌ایم. و شاید این اتفاق بیش از یک شکست در روابط بوده، شاید یک شکست مالی بوده است. آیا شما خودتان را برای ابد زیر پتو پنهان کردید؟ خیر، این‌کار را نکردید. شما بلند شدید، حرکت کردید و کشف کردید. چرا؟ چون شما یک جنگ‌جوی قوی درون خودتان دارید، او کسی است که دست روی شانه‌ی شما می‌گذارد و به شما یادآوری می‏‌کند که باید برخیزید، کسی که می‌داند شما می‌توانید هرگونه مانعی را تسخیر کنید.

قدرت

۵- به خودتان عشق بورزید، شما هیچ نقصی ندارید

یک رابطه‌ی شکست‌خورده را تجربه کرده‌اید؟ ایرادی ندارد! او را فراموش کنید. کسانی هستند که شما را قضاوت می‌کنند و باعث می‌شوند احساس کمبود داشته باشید؟ آن‏‌ها را فراموش کنید. شما شگفت‌انگیز هستید و باید همه‌ی وجودتان را دوست بدارید. شما فقط چیزی نیستید که بقیه‌ی مردم می‏‌بینند. شما سایه‌های مختلف از یک منظره‌ی تماشایی و پیچیدگی‌های زیبای بدنی و یک بانوی دیدنی و دلربا هستید. در هر حالتی به خودتان عشق بورزید، همه‌ی عیوب و خصیصه‌های ذاتی شماست که شما را همان‏‌طور که هستید شکل داده‌اند. شما عالی هستید و سزاوار عشق ورزیدن. بنابراین به خودتان عشق بدهید، به آن کسی که هستید بدون شرمندگی عشق بورزید. فقط در این صورت شما قادر خواهید بود به انسان دیگری هم به درستی عشق بورزید.

این‌ها نکات ساده‌ای هستند که شاید در ظاهر زیاد پیچیده یا سخت به نظر نیایند، اما انجام دادنشان زندگی شما را تغییر خواهد داد. همچنین در مطلب گذشته به «۷ جمله انرژی‌بخش برای زمان‌هایی که زندگی بر وفق مرادتان نیست!» پرداخته‌ایم که می‌توانید در بنیتا مشاهده کنید.

منبع: Lifehack

شما باید وارد شوید تا بتوانید پاسخ دهید.

نظرات (۶)
آرمین
۱۵:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۴

ممنون مطلب خوب و یادآوری مفیدی بود.

phenomenal
phenomenal
۱۳:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۲

خوب بود

Rohit
Rohit
۰۸:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۰

اینا که راه های اعتماد بنفس بود.

میلاو
میلاو
۱۵:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۲

.

mahdibahrami7
mahdibahrami7
۰۵:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۵

لبخند از همه مهم تره