هشت فاکتور مهم برای داشتن یک روز خوب از نظر ایرانی‌ها!

یک روز خوب به چه عواملی بستگی دارد؟ این سوالی است که از کاربران ایرانی پرسیده شده و پاسخ‌های جالبی به آن دادند. با بنیتا همراه باشید تا بدانید روز خوب از دیدگاه ایرانی‌ها به چه عواملی وابسته است.
هشت فاکتور مهم برای داشتن یک روز خوب از نظر ایرانی‌ها!

زندگی برای ما روزهایی آمیخته از اتفاقات خوب و بد به همراه دارد. اما این‌که دید ما نسبت به روزی که می‌گذارنیم چگونه باشد هم نکته‌ی مهمی است. اخیرا رنگی‌رنگی در یک نظرسنجی در صفحه اینستاگرام خود از دنبال‌کنندگانش خواسته تا بگویند یک روز خوب به چه مسائلی بستگی دارد. کاربران به این سوال پاسخ‌هایی داده‌اند که در این مطلب آن‌ها را مرور می‌کنیم. پس با بنیتا همراه باشید.

از دید کاربران ایرانی پاسخ‌دهنده به این سوال، روز خوب روزی است که:

یک: احساس آرامش داشته باشی

این اولین فاکتور مهمی بود که به آن اشاره شد. از دید آن‌ها نیازی نیست اتفاقات عجیب و هیجان‌انگیزی بیافتد تا روز شما روز خوبی باشد. هر روز که از درون، احساس آرامش در زندگی جاری باشد یعنی یک روز خوب.

دو: شاد باشی و حال دلت خوب باشد

شادی

انگار همه‌ی فاکتورهای دنیا برمی‌گردد به درون انسان. فارغ از اتفاقاتی که در زندگی همه افراد می‌افتد، کاربران گفته‌اند در نهایت روز خوب روزی است که حال دلمان خوب باشد و بتوانیم خوشحالی را درون خود احساس کنیم.

سه: وقت‌گذرانی با کسی که دوستش داری

وقتی به این مورد می‌رسیم احساس می‌شود این نظر را کاربرانی داده‌اند که در زندگی خود عاشق کسی هستند. اما بسیاری از پاسخ‌دهندگان از پدر و مادر، خواهر و برادر و دوستان نزدیک خود نام برده‌اند و البته اکثریت وقت‌گذرانی با عشق زندگی‌شان را بهترین نشانه برای داشتن یک روز خوب می‌دانند.

چهار: با انگیزه باشی

عده‌ای از کاربران که تعدادشان کم نبود به نکته‌ی جالبی اشاره کردند. این‌که مهم نیست روز شما چقدر سخت باشد. اگر انگیزه لازم را داشته باشید سخت‌ترین روزهای شما می‌توانید روز خوبی باشد. از دید بسیاری از آن‌ها مهم‌تر از اتفاقات خوبی که در زندگی می‌افتد انگیزه‌ای است که در درون انسان وجود دارد. پس با هدف و انگیزه درست می‌تواند یک روز خوب را ساخت، نه این‌که منتظر آن بود!

پنج: حداقل یک اتفاق خوب در آن بیافتد

عده‌ای معتقدند برای این‌که بتوان یک روز خوب داشت حتما نیاز به روی دادن یک اتفاق خوب در آن هست. قرار گرفتن در یک موقعیت خوب، شنیدن یک خبر خوشحال‌کننده و ... می‌تواند باعث شود یک روز خوب داشت. در غیر این صورت روز آن‌ها بدون هیچ اتفاق بدی می‌تواند یک روز معمولی باشد.

شش: شروع خوبی داشته باشی 

روز خوب

عده‌ای دیگر یک روز خوب را روزی می‌دانند که خوب و با انرژی شروع شود. برای این دسته از کاربران به موقع بیدار شدن، احساس خواب‌آلودگی نکردن، خوردن یک صبحانه‌ی لذیذ و کامل و شروعی با قدرت، صرف نظر از هر اتفاقی، می‌تواند باعث یک روز خوب باشد. اما عده‌ای دیگر نظری کاملا متفاوت با این دیدگاه داشتند.

هفت: با پایانی خوش تمام شود

عده‌ای دیگر از پاسخ‌دهندگان معتقدند همین‌که روزشان پایان خوشی داشته باشد یعنی سپری کردن یک روز خوب! آن‌ها گفته‌اند اتفاقات سخت و درگیرکننده در زندگی انسان اجتناب‌ناپذیر است اما همین‌که بتوان از پس آن‌ها برآمد و پایان خوشی داشت یعنی که روز خود را با موفقیت گذرانده‌ایم و همین یعنی روز خوبی بوده است.

هشت: تفریح، ورزش و کتاب به همراه داشته باشد

روز خوب

کاربرانی نیز عقیده داشتند برای داشتن یک روز خوب انجام دادن بعضی کارها لازم است. گردش و تفریح، ورزش منظم و روزانه و خواندن کتاب از جمله عواملی است که به آن‌ها اشاره‌ شد. کاربران گفته‌اند با انجام کارهایی این‌چنینی روز خوب و مفیدی خواهند داشت.

این هشت فاکتور بیشترین رای را در میان همه مواردی که به آن‌ها اشاره شد به خود اختصاص دادند. اما فاکتورهای مهمی مثل داشتن سلامتی، داشتن آب و هوایی خوب، وقت کم نیاوردن، در لحظه زندگی کردن، از ته دل خندیدن، به دیگران کمک کردن، داشتن انرژی مثبت و... از عواملی بود که کاربران به آن‌ها اشاره داشتند.

شما چطور فکر می‌کنید؟ داشتن یک روز خوب را وابسته به چه عواملی می‌دانید؟ نظر خود را برای ما در کامنت‌ها بنویسید.

و اگر دوست دارید می‌توانید سری به مطلب «۱۰ اخلاق بد ایرانی‌ها» بزنید.

منبع:

شما باید وارد شوید تا بتوانید پاسخ دهید.

نظرات (۴۰)
fere16150
fere16150
۱۲:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۸

احساس آرامش داشتن از همه مهم تره

hashrmish
hashrmish
۱۶:۳۱ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۵

عالی ممنون

ahooo
ahooo
۱۶:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۶

مورد چهار به نظرم از همه مهم تره

parpar385
parpar385
۱۱:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳

مفید بود

hedaiat
hedaiat
۲۱:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۱

معرکه بود