بازیگرانی که پس از مرگ هم در فیلم‌ها حضور داشتند

بسیاری از بازیگران محبوب ما در هالیوود از دنیا رفته‌اند. اما پروژه‌ها با مرگ آن‌ها نیمه‌کاره نماند و بالاخره به پایان رسید. در این مطلب بازیگرانی را به شما معرفی می‌کنیم که حتی پس از مرگ هم بر روی پرده‌ی سینما ظاهر شدند.
بازیگرانی که پس از مرگ هم در فیلم‌ها حضور داشتند

بعضی از بازیگران به الگوی افراد تبدیل می‌شوند و برخی تا ابد در خاطر طرفدارانشان باقی می‌مانند. برخی آنقدر مهم هستند که حتی پس از مرگ هم بر پرده‌ی سینما ظاهر می‌شوند. ماندن این افراد بر پرده‌ی سینما می‌تواند به دلیل اتمام پروژه‌ی سینمایی و یا به دلایل تبلیغاتی سازندگان آن فیلم باشد. امروز در بنیتا خواهید خواند که کدام بازیگران حتی پس از مرگ هم در ادامه‌ی فیلم حضور داشتند یا در فیلم‌های دیگر حضور پیدا کردند. در ادامه با ما همراه باشید.

 

بروس لی در فیلم «بازی مرگ»

بروس لی

بروس لی در سال ۱۹۷۳، کمی پس از شروع فیلمبرداری فیلم سینمایی «بازی مرگ» از دنیا رفت. این فیلم ۵ سال پس از مرگ بروس‌لی به نمایش درآمد. در برخی از صحنه‌های فیلم، کارگردان از یک بدل که شبیه بروس‌لی گریم شده بود و جلوه‌های ویژه استفاده کرد. در یکی از صحنه‌ها که تصویر آن را در بالا می‌بینید، صورت بروس لی از صحنه‌ی دیگری از این فیلم است که بر روی صورت بدل خود قرار داده شده است.

 

برندون لی در فیلم «کلاغ»

 
برندون لی
 
برندون لی، پسر۲۸ ساله‌ی  بروس‌لی در سال ۱۹۹۳ در یک حادثه، در محل فیلمبرداری فیلم «کلاغ» جان خود را از دست داد. در یکی از صحنه‌ها که کاراکتر اصلی فیلم تیر می‌خورد، برندون با شلیک گلوله‌ی همبازی‌اش از ناحیه‌ی شکم زخمی شد و همان روز در بیمارستان جان خود را از دست داد. فیلم‌های ضبط شده از این تیراندازی توسط پلیس از بین رفت و این صحنه با بازیگر دیگری فیلمبرداری شد. در سال ۱۹۹۳ تکنولوژی آن‌قدر پیشرفت کرده بود که با استفاده از تصاویر موجود در آرشیو بتوانند با یک بدل، گریم و جلوه‌های ویژه این فیلم را پیش ببرند. فیلم کلاغ به موفقیت زیادی در باکس آفیس رسید و برندون‌لی تبدیل به یک چهره‌ی ماندگار شد.
 
 

مارلون براندو در فیلم «بازگشت سوپرمن»

مارلون براندو
 
مارلون براندو در سال ۲۰۰۴ از دنیا رفت اما در سال ۲۰۰۶ در فیلم «بازگشت سوپرمن» حضور پیدا کرد. برای کارگردان این فیلم بسیار اهمیت داشت که نقش پدر سوپرمن را مارلون براندو بازی کند زیرا این نقش در سال ۱۹۷۸ هم توسط مارلون براندو ایفا شده بود. به همین منظور از چهره‌ی مارلون براندو در فیلم اصلی سوپرمن و جلوه‌های ویژه استفاده و صورت مارلون براندو با یک مدل کامپیوتری ترکیب شد. شباهت این دو چهره، به انجام رساندن یک کار تقریبا غیرممکن را نشان می‌دهد. فقط کافیست چهره‌ها را با هم مقایسه کنید. تصویر سمت چپ، چهره‌ی مارلون براندو را در فیلم اصلی و تصویر سمت راست چهره‌ی کامپیوتری را در فیلم بازگشت سوپرمن نشان می‌دهد.
 
 

هیت لجر در فیلم «تخیلات دکتر پارناسوس»

مرگ هیت لجر
 
این فیلم یکی از پرو‌ژه‌های ناتمام هیت لجر بود که به دلیل مرگ ناگهانی‌اش متوقف شد. مرگ هیت لجر انتخاب سختی را پیش روی سازندگان فیلم گذاشت که آیا این فیلم را از اول بسازند یا فیلم‌نامه را تغییر دهند؟ از نظر تیم سازنده، ازآنجایی‌که کاراکتر هیت لجر در ابعاد مختلف سفر می کرد، می‌توانست چهره‌های مختلفی داشته باشد. چهره‌های جایگزین به سرعت پیدا شدند. اولین چهره‌ی جانی‌ دپ و چهره‌های بعدی، کالین فارل و جود لاو بودند. در نتیجه در این فیلم می‌توانید بازیگران زیادی را برای یک کاراکتر مشاهده کنید که قرار بود توسط هیت لجر بازی شود.
 
 

آدری هپبرن در تبلیغات شکلات

آدری هپبرن
 
تبلیغات شکلات گلکسی یکی از تبلیغات پر سر و صدای سال ۲۰۱۳ بود و دلیل آن حضور آدری هپبرن در این تبلیغات بود؛ بازیگری که در سال ۱۹۹۳ از دنیا رفته بود. البته مسائل حقوقی‌ای که به دلیل استفاده از این چهره در این تبلیغات به وجود آمد به زودی حل شد زیرا فرزندان آدری هپبرن اعتقاد داشتند اگر آدری زنده بود از بازی در تبلیغاتی که درباره‌ی خوراکی مورد علاقه‌اش یعنی شکلات بود لذت می‌برد. این پروژه با جست‌وجو برای یک بدل برای آدری هپبرن آغاز شد. آن‌ها به دنبال کسی بودند که اندام و صورتی شبیه آدری هپبرن داشته باشد. بنابراین دو بدل پیدا کردند؛ یکی با چهره‌ای شبیه آدری و یکی با اندامی شبیه او.
 

پل واکر در فیلم «سریع و خشن ۷»

پل واکر
 
پل واکر در سال ۲۰۱۵، زمانی که فیلم «سریع و خشن ۷» هنوز در حال ساخت بود در یک تصادف جان خود را از دست داد. این اتفاق باعث شد اکران فیلم تا آوریل ۲۰۱۵ به تعویق بیافتد. سازندگان فیلم ابتدا تصاویری از پل واکر از آرشیو انتخاب کرده و سپس با کمک گرفتن از تکنولوژی و استفاده از برادران پل واکر، صحنه‌های باقی مانده‌ی پل واکر را ساختند. به این ترتیب نه تنها سازندگان مجبور به کشتن و حذف کاراکتر پل واکر در فیلم نشدند بلکه فیلم را با حضور او به پایان رساندند و این فیلم به یکی از موفق‌ترین فیلم‌های باکس آفیس تبدیل شد. مراحل تبدیل چهره‌ی برادران پل واکر به چهره‌ی او و ساخت سکانس نهایی فیلم، یکی از پر بازدیدترین ویدئوهای یوتیوب است.
 
اگر این مطلب برای شما جالب بود می‌توانید مطلب «‌سلبریتی‌هایی که تا پای مرگ پیش رفتند» را هم بخوانید.
منبع:

شما باید وارد شوید تا بتوانید پاسخ دهید.

نظرات (۹۱)
amirfoad
amirfoad
۰۸:۵۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۱

جوکر و بروسلی

Farzad yousefi
Farzad yousefi
۱۲:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۸

جوکر???

MRAMIRI
MRAMIRI
۱۵:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۷

.

MRAMIRI
MRAMIRI
۱۵:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۷

خیلی مطالب جالبی میزارید مخوصا این دمتونگرم

milady95
milady95
۱۳:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۳۰

عالی و خیلی جالب