معجزه جلبک قرمز برای پوست

خانم‌ها برای به دست آوردن زیبایی پوست دست به هر کاری می‌زنند! استفاده از جلبک قرمز جدیدترین روشی است که می‌توانید از آن بهره ببرید.
معجزه جلبک قرمز برای پوست

جلبک قرمز یکی از مواد مرسوم  که در محصولات مراقبتی استفاده می‌شود نیست اما سال‌ها است که از این گیاه دریایی درون محصولات مراقبتی پوست استفاده شده است. از آن به عنوان ترکیب معجزه‌آسا و راز اقیانوس‌ها نام برده می‌شود. جلبک قرمز به خاطر بافت مخصوص به خود سبب می‌شود تا کرم‌ها بافت سازمان‌ یافته‌تری داشته باشند که اجازه می‌دهد به راحتی کرم روی پوست مالیده شود. جالب است بدانید که در اقیانوس‌ها بیش از ۲۰۰۰۰ نوع مختلف جلبک دریایی وجود دارد.

این موجود قرمز رنگ و لزج که اندازه‌ی آن از یک سلول کوچک تا اندازه‌های بسیار بزرگ متفاوت است منافع زیادی برای پوست شما دارد. مطالعاتی هستند که نشان می‌دهند استفاده از جلبک قرمز و خزه دریایی از منظر زیبایی پوست دارای مزایای زیادی است. یک مطالعه اشاره می‌کند که جلبک قرمز با رطوبت رسانی به پوست باعث ثبات مواد معدنی درون پوست می‌شود. جلبک قرمز به خصوص در آسیا به عنوان یک ماده غذایی در رژیم غذایی مردم حضور دارد.

 

مزایای جلبک قرمز برای پوست

جلبک قرمز

مهم‌ترین خاصیت جلبک قرمزی که در محصولات مراقبتی پوست یافت می‌شود آب‌رسانی به پوست است. وقتی از این محصولات استفاده می‌کنید شاهد یک لطافت فوق‌العاده برای پوست هستید.

جلبک قرمز یک آنتی‌اکسیدان، به معنای محافظت از پوست شما در برابر رادیکال‌های آزاد است که سبب پیری پوست می‌شوند. از این بابت شما با یک محصول ضدپیری پوست روبرو هستید.

جلبک قرمز به خاطر وجود پپتیدها، کاروتنوئیدها، پلی ساکارید سولفاته و اسیدهای چرب قادر است به راحتی با رادیکال‌های آزاد مبارزه کند و این جلبک قرمز را به یک گزینه‌ی مناسب برای مقابله با اثرات منفی نور خورشید و یک ضد آفتاب طبیعی تبدیل می‌کند.

جلبک قرمز

سرانجام باید به وجود مقادیر عظیم آمینو اسید، پروتئین و انواع ویتامین اشاره کرد. افرادی که پوست‌های خشک و حساس دارند و می‌خواهند با پیر شدن پوست مبارزه کنند بهترین انتخاب برای آن‌ها همین جلبک قرمز است.

یک رژیم غذایی عامل بسیار مهمی برای داشتن یک پوست سالم است. جلبک قرمز حاوی فیبر، پروتئین و مواد معدنی زیادی است. علاوه بر این بعضی محققان معتقدند که جلبک‌ها حاوی بیشترین منابع ویتامین هستند.

گیگارتینا (Gigartina) نوع خاصی از جلبک قرمز است که برای درمان پسوریازیس، هرپس و اگزما کاربرد دارد. این نوع خاص از جلبک حاوی پلی ساکارید سولفاته و کاراگینان است که برای بهبود دستگاه ایمنی بدن و پوست هم مفید است. جلبک قرمز همچنین به افزایش جریان خون در پوست و کاهش سلولیت و سایر مشکلات پوستی کمک می‌کند.

 

نتیجه‌گیری

جلبک قرمز

شاید در دریاها جلبک در انتهای زنجیره غذایی قرار داشته باشد اما روی زمین این موجود در بالاترین جایگاه از منظر محصولات زیبایی قرار گرفته است. جلبک یکی از موجودات زنده است که عمری بیش از ۲ میلیارد سال دارد و قرن‌ها است که بشر از آن هم در رژیم غذایی و هم به عنوان یک محصول زیبایی استفاده می‌کند. مطالعات زیادی روی اثر جلبک‌های قرمز بر سلامتی پوست و کاهش وزن انجام شده که این اثرات را اثبات می‌کنند.

 تنها توصیه‌ی مهم در استفاده از جلبک قرمز این است که سعی کنید محصولات مراقبتی پوست را از شرکت‌هایی تهیه کنید که جلبک‌های مورد استفاده خود را تحت آزمایش قرار می‌دهند. چرا که جلبک‌ها در دریا قرار دارند و این روزها دریاها حاوی انواع آلودگی‌ها هستند.

منبع: theklog، fashionista و womenfitness

شما باید وارد شوید تا بتوانید پاسخ دهید.

نظرات (۱۰۸)
morgan72
morgan72
۱۴:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۹

جالب بود . ولی چه قیافه ای داره ...

fere16150
fere16150
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۶

بسیار جالب و مفید بود

rezaaa333
rezaaa333
۲۰:۴۶ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۵

فوق العاده مفيد.اگر تهيه جلبك قرمز سختتون بود به راحتي ميتونيد از پودر جلبك كلرلا استفاده كنيد و پيدا كردنشم راحت تر همچنين فوايد و مكانيزم اثر كاملاً مشابه ي جلبك قرمز و انواع ديگر دارد

Poorya76
Poorya76
۲۱:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۵

جالبه

saeedeh12
saeedeh12
۰۹:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۴

دستتون درد نکنه