نامزدهای جایزه‌ی بوکر مشخص شدند

دیروز هیئت انتخاب جایزه‌ی بوکر، ۱۳ عنوان کتاب را به عنوان نامزدهای اولیه‌ی دریافت جایزه‌ی بوکر معرفی کردند. این جایزه هر ساله به رمان‌های چاپ جدید انگلیسی زبان اعطا می‌شود.
نامزدهای جایزه‌ی بوکر مشخص شدند

جایزه‌ی ادبی من بوکر که جایزه‌ی بوکر نیز خوانده می‌شود، یکی از معتبرترین جوایز کتاب در سطح جهان است که کسب آن برای نویسنده‌ افتخار بزرگی به حساب می‌آید و نامش به‌طور گسترده‌ای در جهان منعکس می‌شود. هیئت داوران بوکر، روز جمعه ۱۳ اثر راه یافته به فهرست اولیه‌ی این جایزه اعلام کرد. با بنیتا همراه باشید تا نگاهی به این جایزه و نامزدهای اولیه‌ی امسال آن داشته باشیم.

نامزدهای جایزه بوکر

این جایزه هر سال به بهترین رمان جدید انگلیسی‌زبان که نوشته‌ی شهروندان کشورهای همسود بریتانیا، جمهوری ایرلند یا زیمبابوه، باشد، اعطا می‌شود. از سال ۲۰۱۴ هم کشور آمریکا به این فهرست اضافه شد. اولین جایزه‌ی بوکر در سال ۱۹۶۹ به پی‌.اچ نیوبی بریتانیایی اعطا شد و آخرین آن هم در سال ۲۰۱۶ به پاول بیتی آمریکایی رسید. اعطای این جایزه ساز و کار جالبی دارد. در ابتدا گروهی که به مشاورین معروف هستند، اعضا و هئیت داوران آن را انتخاب می‌کنند. این داوران هر سال تغییر می‌کنند. یک منتقد ادبی، یک استاد دانشگاه، یک ویراستار ادبی، یک نویسنده و یک چهره‌ی برجسته اعضای هیئت داوران را تشکیل می‌دهند. این ترکیب اعضا به این منظور است که همه چیز از لحاظ جنسیت، قدرت بیان و وظیفه‌ای که بر عهده دارند، متعادل باشد.

جایزه ادبی بوکر

پاول بیتی

سیستم خاصی هم برای معرفی و انتخاب کتاب‌ها وجود دارد. هر ناشر می‌تواند ۲ عنوان کتاب جدید که در همان سال منتشر شده معرفی کند. همچنین آثار نویسندگانی که در ۱۰ سال اخیر جزو نامزدهای نهایی بوکر بودند نیز برررسی می‌شد. جالب اینجاست که این هیئت تمام آثار معرفی شده را می‌خوانند. لیست کتاب‌های معرفی شده برای دریافت این جایزه کاملا محرمانه است.

جایزه ادبی بوکر

در فهرست اولیه ۱۳ کتاب به عنوان نامزدهای بوکر، توسط هیئت داوران مورد مطالعه و بررسی قرار می‌گیرند. در مرحله‌ی بعدی شش کتاب به عنوان نامزدهای نهایی معرفی می‌شوند. در این مرحله حداقل یک داور باید از یک کتاب حمایت کند. هرکدام از نویسندگانی که کتاب‌هایشان در میان فهرست نهایی قرار دارند، یک جلد از آثار خودشان را با جلد چرمی به همراه ۲۵۰۰ پوند پول دریافت می‌کنند. در پایان هم با اجماع نظر هیئت داوران، برنده‌ی نهایی انتخاب و معرفی می‌شود. در ابتدا جایزه‌ی نقدی بوکر، ۲۱۰۰۰ پوند بود که از سال ۲۰۰۲ به ۵۰۰۰۰ دوند افزایش یافته است. در ادامه نامزدهای بوکر امسال را مشاهده می‌کنید.

۱- پل استر با کتاب « ۱ ۲ ۳ ۴»

۲- سباستین بری با کتاب «روزهای بی‌پایان»

۳- امیلی فریدلاند با کتاب «تاریخ گرگ‌ها»

۴- محسن حمید با کتاب «خروج از غرب»

۵- مایک مک‌کورمک با کتاب «استخوان‌های خورشیدی»

۶- جان مک‌گرگور با کتاب «مخزن ۱۳»

۷- فیونا موزلی با کتاب «المت»

۸- آرونداتی روی با کتاب «وزارت شادی بی‌کران»

۹- جرج ساندرز با کتاب «لینکلن در برادو»

۱۰- کامیلا شمسی با کتاب «آتش خانگی»

۱۱- الی اسمیت با کتاب «پاییز»

۱۲- زادی اسمیت با کتاب «زمان تاب خوردن»

۱۳- کالسون وایتهد با کتاب «راه‌آهن زیرزمینی»

منبع:

شما باید وارد شوید تا بتوانید پاسخ دهید.

نظرات (۶۱)
Amir85
Amir85
۰۹:۱۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷

راجب استخراج بيت كوين چيزي شنيدي?
قيمت هر بيت كوين 7000دلاره كه به پول ما ميشه حدود 100ميليون تومن??
⛏⛏براي استخراج بيت كوين فقط به يك لپ تاب يا كامپيوتر متصل به اينترنت نياز
داريد?

اگه اين شرايطو داريد
از همين الان شروع كنيد به كسب درآمد??
بدون هيچ سرمايه ايي ?فقد با داشتن لپ تاب يا كامپيوتر متصل به اينترنت ميتونيد با روشن گذاشتن نرم افزار مخصوص اين كار((مرورگر مخصوص شركت كروم)) شروع به استخراج كنيد?
?مرورگر کارپیتو تب بروزر بطور خودکار و بدون نیاز به کاری از سمت شما ، از قدرت CPU شما برای حل معادلات ریاضی بلاک های
بیت کوین استفاده میکند و در عوض به شما بیت کوین میدهد.
?برای اینکار کافی است بر روی لینک زیر که مخصوص لب تاب و کامپیوتر است کلیک کنید.بعد روی DOWNLOAD CRYP TO TAB BROWSERکلیک کنید تا نرم افزار دانلود شود. سپس نرم افزار را اجرا کنید و بر روی ایکون کریپتو تب که در گوشه سمت راست صفحه هست کلیک کنید و از استخراج بیت کوین لذت ببرید.
https://get.cryptobrowser.sit e/2497649

آناهیتا
۱۵:۴۶ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۸

ممنون از مقاله خوبتون

آزاده
۱۰:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۱

مرسی

mehri2a
mehri2a
۰۳:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۱

عالی

mehri2a
mehri2a
۰۳:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۱

عالی