اینستاگرام هنرمندان؛ خلیج گرگانم نجاتم دهید

در میان سلبریتی‌ها و هنرمندان کشورمان که در فضاهای مجازی مثل اینستاگرام فعال هستند، رضا کیانیان و پرویز پرستویی در زمینه‌ی محیط زیست فعالیت بیشتری انجام می‌دهند. در این میان هدیه تهرانی نیز بسیار جدی و پویا در این زمینه کار می‌کند. معضل زیست‌محیطی جدیدی که کشور با آن روبرو شده، مسئله‌ی خلیج گرگان است که تعدادی از این هنرمندان به این قضیه پرداخته‌اند.
اینستاگرام هنرمندان؛ خلیج گرگانم نجاتم دهید

سلبریتی‌ها و افراد مشهور هر جامعه‌ای نقش مهمی در سمت و سو دادن به جریانات مختلف سیاسی و اجتماعی و فرهنگی آن جامعه دارند؛ یک بازیگر معروف می‌تواند با اظهار نظر در مورد یک سیاستمدار، نظر افراد زیادی را در مورد او تغییر دهد یا یک فوتبالیست با طرح کردن موضوعی در مورد حقوق زنان، به احقاق حقوق آنان کمک کند. مثال‌های زیادی از این دست می‌توان زد که در آن سلبریتی‌ها نقش مهمی در حل یا حداقل آگاه‌سازی جامعه در مورد معضلی اجتماعی، سیاسی یا زیست محیطی انجام داده‌اند. خوشبختانه در کشور ما هم بازیگران و هنرمندان کشورمان به این پتانسیل خود پی برده‌اند و در حد توانشان برای حل مشکلات فعالیت می‌کنند. یکی از یزگترین تهدیداتی که کشور به آن روبروست، مسائل مربوط به محیط زیست است. از ریزگردها و خشک شدن دریاچه‌ها و تالاب‌ها گرفته تا شکار و انقراض حیونات. برخی از هنرمندان کشورمان تلاش‌های خوبی در این زمینه انجام می‌دهند و سعی در آگاه کردن مردم دارند. فضای مجازی فرصت خوبی را برای اطلاع‌رسانی و فعالیت در این زمینه فراهم کرده است. با بنیتا همراه باشید.

بازیگران به‌واسطه‌ی دیده شدن تصویرشان در سینما و تلویزیون نسبت به سایر هنرمندان شهرت بیشتری دارند و از محبوبیت بیشتری برخوردارند. برخی از بازیگران از این محبوبیت و شهرت استفاده‌ی مفیدتری می‌کنند. کسانی مانند رضا کیانیان و پرویز پرستویی که در فضای مجازی حضور گسترده‌ای دارند، فعالیت‌های زیادی در حفظ محیط زیست انجام می‌دهند. اما این امر محدود به این‌دو نفر نمی‌شود. 

پرویز پرستویی در یکی از پست‌های اینستاگرامی خود به خلیج گرگان پرداخته. خلیجی که کمتر برای مردم آشناست ولی خطری جدی ادامه‌ی حیاتش را تهدید می‌کند.

اینستاگرام پرویز پرستویی

رضا کیانیان هم مانند پرویز پرستویی به خلیج گرگان اشاره کرده و خواستار پیگیری برای نجات این خلیج گمنام ولی زیبا و در معرض خطر شده است. پیش از این نیز او در پستی دیگر، دوباره‌ وضعیت دریاچه‌ی ارومیه را یادآوری کرد و به ادامه‌ی فعالیت‌ها برای نجات أن تاکید کرد. 

اینستاگرام رضا کیانیان

اینستاگرام رضا کیانیان

محسن تنابنده نیز از جمله بازیگرانی بود که  به کمپین نجات خلیج گرگان پیوسته است.

اینستاگرام محسن تنابنده

رامبد جوان هم در اینستاگرامش به بحران آب و لزوم صرفه‌جویی در مصرف آن پرداخته بود. بر کسی پوشیده نیست که آب مهم‌ترین بخش زندگی انسان‌هاست.

اینستاگرام رامبد جوان

فاطمه معتمدآریا پستی در مورد حقوق حیوانات و مهربان بودن با آن‌ها در اینستاگرامش منتشر کرده بود. در این پست او تصویری از سگی که آسیب دیده بود را به اشتراک گذاشته بود و از حامیان حقوق حیوانات خواسته بود تا هر کمکی می‌توانند برای نجات این سگ و هر حیوان دیگری که می‌توانند انجام دهند. 

اینستاگرام فاطمه معتمد آریا

در میان بازیگران و هنرمندان اما هدیه تهرانی به  نظر می‌رسد که در زمینه‌ی حفظ محیط زیست فعال‌تر است و جدیت بیشتری دارد. بیشتر موضوعاتی که او در فضای مجازی به آن‌ها می‌پردازد در زمینه‌ی محیط زیست است.

اینستاگرام هدیه تهرانی

اینستاگرام هدیه تهرانی

اینستاگرام هدیه تهرانی

منبع:

شما باید وارد شوید تا بتوانید پاسخ دهید.

نظرات (۵۹)
Hosein2011
Hosein2011
۱۰:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۳

عالی بود این حرکتها همچنان باید ادامه داشته باشه

آرمین
۲۲:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۷

آفرین به این نوع حرکات و اینگونه جنبشهای مردم نهاد.

moh-faz
moh-faz
۰۸:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۴

جالب بود

آوا
۰۸:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۲

همه جای ایران را بحران اب گرفته ربطی به مکان خاصی نداره

saeedeh12
saeedeh12
۰۸:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۸

ممنونن