اینستاگرام هنرمندان؛ حال نوبت پرسشگری است

بسیاری از هنرمندان کشورمان که در اینستاگرام فعال هستند، پیرزوی آقای روحانی در انتخابات ریاست جمهوری را تبریک گفتند و به ایشان یادآوری کردند که حالا وقت پرسشگری و مطالبه‌گری است. البته برخی نیز به موضوعاتی غیر ازانتخابات پرداخته بودند.
اینستاگرام هنرمندان؛ حال نوبت پرسشگری است

فضای مجازی کشورمان در هفته‌های گذشته حال و هوای انتخاباتی داشت. از تبلیغات برای کاندیداهای مختلف  گرفته تا دعوت به شرکت در این رویداد بزرگ. حالا که انتخابات تمام شد و برنده مشخص، نوبت به اعلام و یادآوری مطالبات و پرسشگری است. این را در صفحات اینستاگرام هنرمندان به عنوان بخشی از جامعه‌ی مطالبه‌گر می‌شد دید. بسیاری از هنرمندان در صفحات خود، ضمن تبریک موفقیت آقای روحانی، قول‌ها و حرف‌هایش را نیز یادآوری کردند. البته همه‌ی مطالب مربوط به انتخابات نبود و تعدادی از هنرمندان به موضوعاتی غیر از انتخابات پرداخته بودند. با بنیتا همراه باشید.

a-3.jpg

 ابتدا از پست‌های انتخاباتی شروع می‌کنیم. رضا کیانیان جزو اولین کسانی بود که بعد از انتخاب آقای روحانی، ضمن تبریک پیروزی مجدد وی، با هشتگ پرسشگری مطلبی منتشر کرده بود.

a-1.jpg

اشکان خطیبی هم با انتشار عکس مشهور میزاآقا در اینستاگرامش نوشت: «شادباش به رييس جمهور منتخب و...حالا ديگر وقت كار است و تحقق بخشيدن به آنچه در اين ٤ سال به عنوان مقدمه‌ى تحول اقتصادى، اجتماعى، سياسى و فرهنگى انجام شد.چشم مخالفان، موافقان، كوچ كرده ها، دل شكسته ها، كارگرها و سرمايه داران، عرب و فارس و كرد و بلوچ و ترك و... به شماست. شما رييس جمهور تمام ايرانيان هستيد. وقت رسيدگى به شكايت آن ١٦ ميليونى است كه به شما راى ندادند. خدا قوت»

a-4.jpg

مهناز افشار هم با انتشار ویديویی از شادی مردم، خطاب به آقای روحانی نوشت: «آقای روحانی این شادی، این مهر و عشق امانتی است نزد شما. مسئولیت مراقبت از این شادی در ۴ سال پیش رو بر عهده‌ی شماست»

a-11.jpg

نگار جواهریان هم که خیلی در مسائل سیاسی و اجتماعی وارد نمی‌شود، تصویری از خود و رامبد جوان را بعد از شرکت در انتخابات منتشر کرد.

a-12.jpg

فاطمه معتمدآریا در حال رای دادن در جشنواره کن

a-2.jpg

حافظ ناظری هم اولین رای خود را داد و در این باره توضیحاتی در اینستاگرامش نوشت.

a-5.jpg

a-10.jpg

رامبد جوان اما به مسئله‌ی دیگری پرداخته بود. او به مناسبت ۳۱ اردیبهشت، روز اهدای عضو، پستی مرتبط با ایت موضوع در اینستاگرام منتشر کرد. امیر حسین صدیق و پژمان بازغی هم از هنرمندانی بودند که به این روز پرداختند.

a-13.jpg

a-9.jpg

مهتاب کرامتی هم به روز اهدا عضو پرداخته بود. او با انتشار عکسی در همین مورد نوشت: «اعضای خود را به خاک نسپارید، آن را هدیه کنید.»

a-7.jpg

a-6.jpg

هدیه تهرانی اما به موضوع دیگری پرداخته بود. او روز جهانی تنوع محیط زیست را تبریک گفته بود. او در اینستاگرامش در این رابطه نوشت: «سفر کنید، لذت ببرید، احترام بگذارید. ما در دنیایی سرشار از زیبایی، شگفتی و تنوع زندگی می‌کنیم، این «تنوع» است که ما را به یکدیگر و به کره‌‌ی زمین پیوند می‌زند تا زیبایی‌های طبیعت و فرهنگ‌های جوامع دیگر را تجربه کنیم. تنوع زیستی یکی از مهم‌ترین انگیزه‌های سفر است و بخش زیادی از جاذبه‌های گردشگری مناطق مختلف سراسر دنیا را تشکیل می‌دهد. به همین دلیل است که بسیاری از مسائل مطرح‌ شده در کنوانسیون تنوع زیستی، مستقیماً مربوط به گردشگری است. گردشگری درصورتی‌ که درست مدیریت شود، می‌تواند با افزایش درآمد و ایجاد معیشت پایدار، مستقیماً منجر به حفاظت بهتر از حیات‌وحش و زیستگاه‌ها و همچنین کاهش تهدیدها و تعارض‌های موجود شود.

با برنامه‌ريزي براي توسعه ي گردشگري پايدار مي‌توانیم موجب افزایش درآمد و ایجاد معیشتي پایدار شویم و مستقیماً در حفاظت بهتر از حیات‌وحش و زیستگاه‌ها و کاهش تهدیدها و تعارض‌ها نقش داشته باشیم. کنوانسیون تنوع زیستی امسال با شعار «Travel.Enjoy.Respect» راه‌حل‌هایی برای سفر مسئولانه در جهت توسعه‌ی پایدار و حفاظت ارائه می‌دهد: به جامعه میزبان و میراث فرهنگی احترام بگذاریم، پیش از سفر درباره فرهنگ مردم مقصد مطالعه کنیم.» چند کلمه از زبان محلی را برای ارتباط بهتر یاد بگیریم. همیشه قبل از عکس گرفتن از افراد از آن‌ها اجازه بگیریم. از کره زمین حفاظت کنیم، آثار منفی زیست‌محیطی بر منابع طبیعی را به حداقل برسانیم.

به حیات‌وحش و زیستگاه‌هایشان احترام بگذاریم. از خرید محصولاتی که از گونه‌های درخطر انقراض تولید شده‌اند، خودداری کنیم. در مناطق حفاظت‌شده فقط از مناطق مجاز دیدن کنیم. در مصرف انرژی و آب صرفه‌جویی کنیم. اثری جز ردپا از خود به‌ جای نگذاریم. از اقتصاد محلی حمایت کنیم، محصولات و صنایع‌دستی را از جوامع محلی خریداری کنیم. با پرداخت قیمت معقول به معیشت جامعه محلی احترام بگذاریم. از راهنمایان محلی کمک بگیریم. آگاهانه سفر کنیم، نکات بهداشتی و ایمنی لازم را رعایت کنیم. قبل از هرگونه کار و فعالیت داوطلبانه خوب تحقیق کنیم. محترمانه سفر کنیم، به قوانین ملی و محلی احترام بگذاریم. به حقوق انسان‌ها احترام بگذاریم. از گداپروری بپرهیزیم و از اقتصاد محلی حمایت کنیم.»

شما باید وارد شوید تا بتوانید پاسخ دهید.

نظرات (۱۱)
MRAMIRI
MRAMIRI
۱۵:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۷

دمتون گرم

آناهیتا
۱۹:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۹

عالی بود

آوا
۰۶:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۹

موفق باشن

nr9696
nr9696
۲۳:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۸

تصاویر جالب بود

Mahdi4104
Mahdi4104
۰۰:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۱

ترانه علیدوستی خیلی جالب رای داده بود