اینستاگرام هنرمندان؛ هشتگ: غیرت

محسن حججی به شهادت رسید. این جوان برومند کشورمان که در سوریه علیه داعش و گروه‌های تکفیری می‌جنگید، چند روز پیش توسط این گروه به اسارت درآمد و دو روز پیش دردمنشانه و مظلومانه به دست داعش به شهادت رسید.
اینستاگرام هنرمندان؛ هشتگ: غیرت

کمتر کسی است که این روزها نام شهید محسن حججی را نشنیده باشد؛ عکسش در بند اسارت هم نشان از غرور و صلابتش دارد. محسن حججی شهید شد. دو روز پیش در مظلومانه‌ترین حالت ممکن به شهادت رسید. محسن حججی از مدافعان حرم بود و در سوریه علیه داعش می‌جنگید. چند روز پیش بود که داعش اعلام کرد یکی از نیروهای ایرانی را به اسارت گرفته است و تصویر این شهید را منتشر کرد. آنچه در نگاه اول به این عکس به شدت جلب توجه می‌کرد، غرور و صلابت و شجاعت این شهید بود. خبر اسارت و نیز شهادت محسن حججی در دو روز گذشته در فضای مجازی به صورت موجی عظیم منتشر شد و واکنش‌های زیادی را دربین اقشار مختلف مردم و مسئولین و هنرمندان به وجود آورد. اینستاگرام هنرمندان این هفته را به این امر اختصاص دادیم. با بنیتا همراه باشید.

امیر مهدی ژوله در اینستاگرامش تصویری از همسر و فرزند شهید محسن حججی منتشر کرد و نوشت: «محسن جان! جواب همسر و فرزندت رو چی بديم؟ بگيم وقتی بعد از دو روز تشنگی سرت رو بيخ تا بيخ می‌بريدند ما كجا بوديم؟ ما چی‌كار می‌كرديم؟ وقتی سر به اسمان می‌ساييدی، ما شنگول و منگول توی كدام باتلاق كجای زمين دون در گل مانده بوديم؟»

محسن حججی

اینستاگرام نوید محمدزاده

اینستاگرام نوید محمدزاده

اینستاگرام شهاب جعفرنژاد

اینستاگرام شهاب جعفرنژاد

اینستاگرام امید نعمتی

اینستاگرام امید نعمتی
اینستاگرام پریناز ایزدیار
اینستاگرام پریناز ایزدیار

عبدالجبار کاکایی شاعر کشورمان هم در پی شهادت محس حججی تصویری از این شهید و فرزند خردسالش منتشر کرد و در شرح آن شعری نوشت:


چون رهم زين زندگی پايندگی است»

 چهره‌ی مصمم و مطمئن جوان ايرانی و صورت كينه توز داعشی كه تجلی نفرت طردشدگان اخلاقی و اجتماعی است ترجمه‌ی جهانی مفاهيم ثبات و تزلزل است، خاورميانه كشتارگاه پيامبران و صالحان، روايت تلخی دارد 

از جهان تو 

آن‌چه به ياد داريم

جان و نان 

غنيمت مختصری

به دندان

همراه پيامبرانی

كه با ما گريختند

از سنگی به سنگی

از درختی به درختی

از بركه‌ای به بركه‌ای»

اینستاگرام باران کوثری

باران کوثری هم متنی در مورد شجاعت نوشت که در وصف شهید حججی است: «شجاعت . [ ش َ / ش ِ / ش ُ ع َ ] (از ع ، اِمص) (مأخوذ از شجاعة عربی) دلیر شدن در کارزار. صفتی است از صفات اربعه‌ی جمیله که حد وسط است بین تهور و جبن. دلاوری. دل‌داری. دلیری. صاحب بأس. (یادداشت مؤلف). قوتی است متوسط میان جبن و تهور. (غیاث اللغات). بهادری و دلاوری. جرأت. دلیری. پردلی. (ناظم الاطباء). در تداول علماء اخلاق قوه‌ای که میان جبن و تهور است. (از فرهنگ نظام). نیرویی است خشمی که نفس بدوی برتری جوید بر آن‌که با وی دشمنی سازد. (نوروزنامه). یکی از کیفیات نفسانیه است و از اقسام خلق است. ملاصدرا در تعریف آن گوید: شجاعت خلقی است که افعال میان تهور و جبن دو طرف افراط و تفریط آنند و از رذائلند. خواجه‌ی طوسی گوید: شجاعت آن است که نفس غضبی نفس ناطقه را انقیاد نماید تا در امور هولناک مضطرب نشود و اقدام بر حسب رأی او کند تا هم فعلی که کند جمیل شود و هم صبری که نماید محمود باشد و بالاخره حد اعتدال غضب را شجاعت گویند ...»

اینستاگرام مهدی سلطانی

امیر جعفری هم سه کلمه درمورد شهید حججی نوشت: «سلطان، غیرت، دلاور»

اینستاگرام امیر جعفری

اینستاگرام رامبد جوان

اینستاگرام رامبد جوان

ایسنتاگرام امیر جدیدی

اینستاگرام امیر جدیدی
منبع:

شما باید وارد شوید تا بتوانید پاسخ دهید.

نظرات (۱۰۱)
ali dehghanian
ali dehghanian
۱۵:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹

شهیدان زنده اند

amirfoad
amirfoad
۰۸:۵۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۱

افرین

MRAMIRI
MRAMIRI
۱۵:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۷

هر چقدر هم بنویسم برایت کم است آفرین

MRAMIRI
MRAMIRI
۱۵:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۷

باید قدر شهدا را دانست

MRAMIRI
MRAMIRI
۱۵:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۷

خیلی قشنگ بود واقعا تو دنیا شجاع تر و با غیرت تر از تو وجود نداره ما باید شجاعت و غیرت رو از این باید یادبگیریم واقعا دمت گرم