تراژدی دیگری برای دنیای موسیقی؛ مرگ کریس کورنل، خواننده‌ گروه ساند گاردن

کریس کورنل، خواننده‌ی گروه ساند گاردن در سن ۵۲ سالگی درگذشت. برای خواندن این خبر با بنیتا همراه باشید.
تراژدی دیگری برای دنیای موسیقی؛ مرگ کریس کورنل، خواننده‌ گروه ساند گاردن

در سال ۲۰۱۶ هنرمندان زیادی را چه از میان هنرمندان داخلی و چه از میان هنرمندان خارجی از دست دادیم. پنج‌شنبه هم روز چندان خوبی برای طرفداران موسیقی نبود. کریس کورنل، خواننده‌ی گروه ساند‌گاردن، در سن ۵۲ سالگی در حالی که در حال گذراندن تور کنسرت‌هایش بود، در گذشت. ادامه‌ی جزئیات را در بنیتا بخوانید.

MAIN-Download-Festival-Donington-Park-Britain-10-Jun-2012.jpg

کریس کورنل، خواننده گروه‌های ساند گاردن و آودیواسلیو، و از بنیان‌گذاران سبک گرانج،  روز چهارشنبه پس اجرا در دیترویت، در سن 52 سالگی درگذشت. بر اساس گفته‌ی سخنگوی پلیس دیترویت، علت مرگ ناگهانی او خودکشی احتمالی بوده است. یکی از دوستان خانوادگی کریس کورنل، پس از اینکه به اتاق او در هتل رفت و کریس را بیهوش پیدا کرد با پلیس تماس گرفت. اورژانس به سرعت رسید اما کورنل به هوش نیامد و مرگ او تایید شد.

آخرین آهنگی که کریس کورنل در آخرین اجرایش خواند، درباره‌ی مرگ بود. سخنگوی پلیس دیترویت در مورد مرگ او می‌گوید: «حدس ما خودکشی است اما منتظر جواب آزمایشات پزشکی هستیم تا گزارش را تکمیل کنیم.»

کورنل در حال گذراندن تور آمریکا بود که از ماه قبل آغاز شده بود. نزدیکانش مرگ او را « ناگهانی و غیرمنتظره» خوانده‌اند. همسرش ویکی و خانواده‌اش از مرگ او شوکه شده و در حال همکاری با پزشکان هستند تا علت مرگ او را دریابند. آنها از طرفداران کریس کورنل برای عشق و حمایت‌شان در دوران فعالیت این هنرمند تشکر و قدردانی کرده و درخواست کردند در این مدت به حریم خصوصی‌ آنها احترام گذاشته شود.

کریس کورنل که برنده‌ی جایزه‌ی گرمی نیز شد بود، آخرین اجرایش را با قطعه‌ای از گروه «لدزپلین» به نام «در زمان مرگ من» به پایان برد.  

کریس کورنل فعالیت خود را در سال ۱۹۸۴ با تشکیل گروه «ساندگاردن» که یکی از تاثیرگذارترین گروه‌ها در جنبش گرانج بود آغاز کرد. کریس کورنل به همراه کرت کوبین خواننده‌ی گروه نیروانا و لین استیلی، خواننده‌ی گروه الیس این چینز از جمله خوانندگان گروه‌های گرانج است که به طور ناگهانی و مشکوک از دنیا می‌رود. او در مصاحبه‌هایش از گذشته‌ی تلخی که با الکل و مرگ دوستانش داشت صحبت کرده بود. «من دوستان جوان و بی‌نظیری را از دست دادم؛ کسانی که برای من الهام‌بخش بودند. آنها همگی جوان بودند و پتانسیل بالایی برای زندگی داشتند.»

منبع:

شما باید وارد شوید تا بتوانید پاسخ دهید.

نظرات (۱۸۱)
آرمین
۱۵:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۲

خدا رحمت کند همه ی خوانندگانی که دستشان از این دنیا کوتان شده است
اگه خوب بود لایک بده

Ali_khan
Ali_khan
۱۰:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۷

خدا بیامرزدش

saeedeh12
saeedeh12
۰۸:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۰

متشکرم

faezeh76
faezeh76
۲۳:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۷

روحش شاد

chelooie
chelooie
۰۱:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۶

??