چشمانی روشن و شفاف با مصرف چند نوع میوه و ماده غذایی

در این مطلب قصد داریم تا شما را با چند نوع ماده‌ی غذایی و میوه که باعث تغییر حالت چشم انسان می‌شود آشنا کنیم.
چشمانی روشن و شفاف با مصرف چند نوع میوه و ماده غذایی
Credit: Best Health Magazine Canada

با نگاه کردن به چشمان هر فرد می‌توان متوجه شد که آن فرد در انتخاب مواد غذایی سالم دقت لازم را دارد یا خیر زیرا چشمان هر فرد پنجره‌ی روح او است.

با خوردن چند ماده‌ی غذایی می‌توان چشمان روشن‌تر و شفاف‌تر داشت. این موضوع دلیل علمی به اثبات رسیده دارد. به گفته‌ی متخصصان، افرادی که این چند ماده‌ی غذایی را به طور منظم مصرف می‌کنند چشمان زیباتر و درخشان‌تری دارند. شاید درک این مطلب کمی مشکل باشد اما می‌توان در عرض ۴۵ روز با خوردن چند ماده‌ی غذایی چشمانی به درخشندگی اقیانوس اطلس داشت!

 

اسفناج

اسفناج

Credit: Authority Nutrition

گیاه اسفناج از جمله مواد غذایی‌ای است که می‌تواند جز درخشندگی چشم باعث جلوگیری از بروز بیماری‌هایی از جمله آب مروارید و آب سیاه شود. این ماده غذایی به دلیل دارا بودن ویتامین‌ها و مواد معدنی ارگانیک از شبکیه‌ی چشم مراقبت می‌کند. همه‌ی انسان‌ها روزی پا به سن می‌گذارند و با پا به سن گذاشتن دچار انواع بیماری‌های چشمی می‌شوند. اسفناج دارای آنتی‌اکسیدان‌های فراوان است که اجازه نمی‌دهد چشم انسان دچار آسیب‌های جبران‌ناپذیر شود.

 

هویج

هویج

Credit: Authority Nutrition

همه‌ی ما در گذشته بارها از زبان بزرگ‌ترها شنیده‌ایم که هویج باعث تقویت چشم می‌شود. این موضوع در علم نیز به اثبات رسیده است. هویج باعث تغییر رنگ چشم می‌شود. هویج، این ماده غذایی، بسیار مفید سرشار از کاروتنوئید است و کاروتنوئیدها اجازه‌ی عبور نورهای آبی را نمی‌دهند و با فیلتر کردن نور آبی چشمان ما بسیار درخشان و زیبا به نظر می‌رسند. کاروتنوئیدها جز زیبایی چشم باعث پیشگیری بیماری‌ آب مروارید می‌شود و همچنین باعث تقویت دژنراسیون که از مهمترین عضلات چشم به حساب می‌آیند می‌شود. خوردن هویج را از امروز شروع کنید تا چشمان سالم و به درخشندگی آفتاب داشته باشید.

 

کلم کالی

کلم کالی

Credit: Authority Nutrition

یک نوع سبزی با برگ‌های تیره وجود دارد که سرشار از ویتامین A است و برای زیبایی پوست بسیار مفید است. تاثیر این ویتامین بر پوست باعث می‌شود که سطح چشم نیز درخشان به نظر برسد. این ماده غذایی کلم کالی نام دارد. به افرادی که مدام از لنزهای چشمی استفاده می‌کنند توصیه می‌شود که کلم کالی را در برنامه غذایی خود قرار دهند زیرا پس از تماس لنز با سطح چشم‌ها، چشم‌ها دچار آسیب می‌شوند و کلم کالی این آسیب‌ها را درمان می‌کند.

 

افشره‌ توت هندی

توت هندی

Credit: Authority Nutrition

افشره‌‌ی توت هندی نوعی عصاره با فواید فراوان است که با نوشیدن یک لیوان از آن در روز، می‌توان چشمان درخشان و شفاف داشت زیرا این میوه سرشار از اسیدهای چرب است. اسیدهای چرب در عرض چند هفته باعث زیبا شدن چشمان می‌شوند و از سوی دیگر چون  افشره‌‌ی توت هندی دارای آنتی‌اکسیدان است که باعث بهبود زخم‌ها می‌شوند.

 

قارچ

قارچ

Credit: Authority Nutrition

قارچ را باید درخشان کننده‌ی سفیدی چشم دانست. به این دلیل که سرشار از بتاگلوکان است. بتاگلوکان‌ها باعث می‌شوند که چشمان شما سفید‌تر و زیباتر به نظر برسند. سفیدی چشم نیمی از زیبایی چشم را دربرمی‌گیرد. برای داشتن چشمان زیبا و درخشان‌تر قارچ را در وعده غذایی خود قرار دهید تا پس از مدتی متوجه تاثیر آن شوید.

 

سیر

سیر

Credit: Authority Nutrition

سیر این ماده غذایی بد بو بر خلاف بوی ناخوشایندش دارای هزار و یک خاصیت است. ماده‌ی غذایی سیر به افراد مسن کمک شایانی می‌کند زیرا آنتی‌اکسیدان‌های بسیار قوی دارد و این آنتی‌اکسیدان‌ها باعث به تاخیر افتادن دژنراسیون چشم می‌شوند که افراد با به پا گذاشتن به سن به این بیماری دچار می‌شوند. سلامت چشم مساوی است با زیبایی و درخشندگی چشم‌ها. از این رو، سیر به شما کمک می‌کند تا سفیدی چشم شما زیباتر به نظر برسد.

 

چغندر

چغندر

Credit: Authority Nutrition

چغندر سرشار از لیکوپن و ویتامین C است که از بروز آسیب‌های چشمی جلوگیری می‌کند و دیگر این که به شما چشمانی زیبا و درخشان می‌دهد. افرادی که به مقدار زیاد چغندر مصرف می‌کنند هرگز به بیماری دژنراتیو چشم مبتلا نمی‌شوند، زیرا لیکوپن از بروز این بیماری جلوگیری می‌کند و دیگر این که لیکوپن باعث می‌شود که مردمک چشمان شما درخشان‌تر و روشن‌تر شوند.

 

خیار

خیار

Credit: Authority Nutrition

برای داشتن چشمان براق و سالم هر روز خیار میل کنید. به این دلیل که خیار سرشار از کلسیم و روی است. ترکیب این دو باعث زیباتر و سالم‌تر شدن چشمان ما می‌شوند. از طرف دیگر، خوردن روی زیاد باعث می‌شود که رنگ چشمان شما روشن‌تر به نظر برسد. برای این که بتوانید به نتیجه مطلوب خود برسید خیار را در برنامه غذایی روزانه خود قرار دهید.

 

کرنبری

کرنبری

Credit: Authority Nutrition

کرنبری به دلیل دارا بودن آنتی‌اکسیدان‌ها و ویتامین‌های فراوان چشمان شما را روشن‌تر و درخشان‌تر می‌کند. ما روزانه با مصرف انواع مواد غذایی رادیکال‌های آزاد مضر فراوانی را وارد بدن خود می‌کنیم که باعث می‌شوند سلامت ما به خطر بیفتد اما آنتی‌اکسیدان‌های موجود در کرنبری این رادیکال‌های آزاد را از بین می‌برند و همچنین باعث می‌شود که چشمان ما جوان‌تر به نظر برسند. ویتامین‌های کرنبری چشمان ما را در برابر اشعه‌های UV خورشید محافظت می‌کند. با حفظ سلامت چشم، چشمان ما درخشندگی خاصی پیدا می‌کنند.

 

لیمو ترش

لیموترش

Credit: Authority Nutrition

هنگامی که بدن ما سالم باشد چشمان ما نیز زیباتر و درخشان‌تر می‌شوند. لیموترش سموم بدن ما را دفع می‌کند و با دفع سموم بدن چشمان ما از این موضوع بیشتر سود می‌برند و زیباتر دیده می‌شوند.

 

شاه ‌بلوط

شاه بلوط

Credit: Authority Nutrition

با پایین آمدن سطح کلسترول خون، بدن ما کمتر دچار بیماری می‌شود. شاه بلوط به دلیل دارا بودن ویتامین C سطح کلسترول خون ما را تا حدود زیادی پایین می‌آورد و با پایین آمدن سطح کلسترول خون چشمان ما زیباتر و درخشان‌تر به نظر می‌رسند. به نوعی می‌توان گفت شاه بلوط پرده تاریکی را از جلوی چشمان ما برمی‌دارد.

 

انبه

انبه

Credit: Authority Nutrition

انبه، خون ما را تصفیه می‌کند و با تصفیه شدن خون، پوست نیز سلامت خود را باز می‌یابد. خبر خوب برای افرادی که به شب‌کوری مبتلا هستند این است که انبه باعث می‌شود که این مشکل چشم برطرف شود درخشندگی و زیبایی چشمان خود را با خوردن انبه تضمین کنید.

 

ماهی تن

ماهی تن

Credit: Authority Nutrition

همه می‌دانند که ماهی‌ها سرشار از اسیدهای چرب امگا سه هستند. این اسیدهای چرب بیشتر در ماهی تن یافت می‌شوند. با مصرف ماهی تن می‌توانید چشمان درخشان و زیبا داشته باشید. اسیدهای چرب موجود در ماهی تن از بروز بیماری سندرم چشم خشک جلوگیری می‌کند. برای این که چشمان زیبا و درخشان داشته باشید چند روز در هفته را اختصاص به خوردن ماهی تن دهید. چشمان ما برای سلامت و زیبایی به اسیدهای چرب نیاز مبرم دارند.

 

چای گل محمدی

چای گل محمدی

Credit: life

چای گل محمدی را باید دشمن باکتری‌ها و میکروب‌های بدن نامید زیرا این چای سرشار از ویتامین C است که باعث می‌شود سیستم ایمنی بدن قوی‌تر شود و دیگر این که چای گل محمدی باعث می‌شود چشمان ما زیباتر و روشن‌تر شوند و سلامت چشمان ما را تضمین می‌کند.

 

عسل مانوکا

عسل مانوکا

Credit: simplecookingclub

با یک دستورالعمل ساده می‌توانید چشمانی زیبا و درخشان داشته باشید. مقداری عسل مانوکا را با مقداری آب مقطر مخلوط کنید. ناگفته نماند که مقدار این دو ماده باید به اندازه مساوی باشد. پس از ترکیب این دو ماده روزانه یک قطره در هر یک از چشمان خود بریزید. برای تاثیرگذاری بهتر می‌توانید دو تا سه قطره روزانه در چشمان خود بریزید. عسل مانوکا را باید در دسته داروها قرار داد زیرا این ماده غذایی خاصیت ضد میکروبی دارد و با مصرف آن می‌توان بدن سالم داشت.

منابع: allaboutvision، bazdeh، health

شما باید وارد شوید تا بتوانید پاسخ دهید.

نظرات (۴۰)
M-M-SS
M-M-SS
۱۹:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۲

میتونم بگم قوی ترین چشمو دارم همشونو میخورم

fatemeh8645
fatemeh8645
۲۰:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۱

مرسی

آزاده
۱۸:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۳

جالب بود ممنون

آوا
۱۰:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۰

مقاله خوب ومفیدی بود تشکر

آزاده
۱۰:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۰

مرسی خوب بود