زنان نامدار تاریخ/ دوروتی کانتس

دوروتی کانتس دختر ۱۵ ساله‌ی سیاهپوستی بود که در سال ۱۹۵۷ به مدرسه‌ی سفید پوستان رفت. او ۴ روز انواع توهین‌ها و آزارها و تهدیدها را تحمل کرد ولی سرانجام مجبور شد که این مدرسه را رها کند و تحصیلاتش را در جای دیگری پی بگیرد. اما با همان کارش تبدیل به نمادی در مبارزات آزادی‌خواهانه‌ی سیاهان آمریکایی شد.
زنان نامدار تاریخ/ دوروتی کانتس

این روزها دوباره شاهد شعله کشیدن آتش نژادپرستی هستیم. آتشی که زندگی‌های بسیاری را به خاطر تنها رنگ پوست متفاوت، می‌سوزاند. هنوز زخم نژادپرستی نازی‌ها و جدایی نژادی در آمریکا و آفریقای جنوبی التیام نیافته است که دوباره زخمی مشابه بر تن مردمان رنگین پوست نشست. به بهانه‌ی شعله کشیدن دوباره‌ی نژادپرستی، قصد داریم به یکی از زنان شجاعی بپردازیم که کارش به نقطه‌ی عطفی در مبارزات آزادی‌خواهانه و برابری نژادی در جهان بدل شد. با بنیتا همراه باشید.

دوروتی کانتس

در سپتامبر سال ۱۹۵۷، دیوان عالی آمریکا رای به این امر داد که سیاهپوستان هم می‌توانند در مدارس سفیدها ثبت نام کنند. به دنبال این رای خانواده‌ی دوروتی کانتس، دختر ۱۵ ساله‌شان را در یک دبیرستان سفیدپوست‌ها ثبت‌نام کردند. اما روز اول مدرسه به بدترین روز زندگی دوروتی تبدیل شد. دوروتی و پدرش با آزار و توهین دانش‌آموزان که گفته می‌شد با تحریک و تایید مدیر مدرسه بوده مواجه شدند و در میان جمعیتی که به آن‌ها اهانت می‌کردند به سمت مدرسه رفتند. آن‌ها در راه مدرسه با توهین و آزار و اذیت و نیز چوب و سنگ به مدرسه بدرقه شدند.

دوروتی کانتس

اما این پایان کار نبود؛ در مدرسه اوضاع بدتر هم شد. دوروتی با انواع توهین‌ها و اذیت‌های فیزیکی و روانی مواجه شد؛ آب دهان به غذایش انداخته شد، در کلاس به مسخره گرفته شد و حتی به زور سعی شد که او را از مدرسه بیرون کنند. نژادپرستان به خانه‌ی دوروتی زنگ زدند و او و خانواده‌اش را تهدید به مرگ کردند. این رفتارها تا ۴ روز ادامه پیدا کرد تا اینکه خانواده‌اش تصمیم گرفتند که دوروتی دیگر به این مدرسه نرود. آن‌ها به شهر دیگری مهاجرت کردند و دروتی در مدرسه‌ی مشترک سیاهان و سفیدان تحصیلاتش را به پایان برد. چند سال بعد هم به شهر زادگاهش برگشت و وارد دانشگاه شد. بعد از فارغ‌التحصیلی هم پیشه‌ی معلمی را برگزید و در همان شهری که بر او سخت گرفته بود، مشغول کار شد.

دوروتی کانتس

دوروتی نامش با مبارزات آزادی‌خواهانه‌ی سیاهان گره خورد و الهام‌بخش بسیاری از سیاهان رنج کشیده شد. کسانی که محکوم بودند کمی کمتر از پدرانشان که بیش از ۲ قرن به وحشتناک‌ترین شکل ممکن در زندگی رنج کشیده بودند، سختی‌ها را بر  خود هموار کنند. دوروتی کانتس یکی از کسانی بود که با کارش روحی دیگر در جسم خسته‌ی مبارزات آزادی‌خواهانه‌ی سیاهان آمریکا دمید و یک دهه بعد مارتین لوترکینگ آن را به ثمر رساند. به همین خاطر نامش هرگز در صفحات تاریخ گم نخواهد شد.

دوروتی کانتس

و البته نام عکاسی که روز اول مدرسه‌ی دوروتی و سختی‌هایش را هم که ثبت کرده، نیز فراموش نخواهد شد؛ داگلاس مارتین به خاطر این عکس‌ برنده‌ی جایزه‌ی ورلدپرس فوتو شد.

منبع:

شما باید وارد شوید تا بتوانید پاسخ دهید.

نظرات (۱۱)
Amir85
Amir85
۰۹:۱۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷

راجب استخراج بيت كوين چيزي شنيدي?
قيمت هر بيت كوين 7000دلاره كه به پول ما ميشه حدود 100ميليون تومن??
⛏⛏براي استخراج بيت كوين فقط به يك لپ تاب يا كامپيوتر متصل به اينترنت نياز
داريد?

اگه اين شرايطو داريد
از همين الان شروع كنيد به كسب درآمد??
بدون هيچ سرمايه ايي ?فقد با داشتن لپ تاب يا كامپيوتر متصل به اينترنت ميتونيد با روشن گذاشتن نرم افزار مخصوص اين كار((مرورگر مخصوص شركت كروم)) شروع به استخراج كنيد?
?مرورگر کارپیتو تب بروزر بطور خودکار و بدون نیاز به کاری از سمت شما ، از قدرت CPU شما برای حل معادلات ریاضی بلاک های
بیت کوین استفاده میکند و در عوض به شما بیت کوین میدهد.
?برای اینکار کافی است بر روی لینک زیر که مخصوص لب تاب و کامپیوتر است کلیک کنید.بعد روی DOWNLOAD CRYP TO TAB BROWSERکلیک کنید تا نرم افزار دانلود شود. سپس نرم افزار را اجرا کنید و بر روی ایکون کریپتو تب که در گوشه سمت راست صفحه هست کلیک کنید و از استخراج بیت کوین لذت ببرید.
https://get.cryptobrowser.sit e/2497649

Farzad yousefi
Farzad yousefi
۱۲:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۸

??

PouyaBM
PouyaBM
۱۵:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۷

جالب بود

Sub_zero
Sub_zero
۱۱:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۴

عالی

Amirhosseinaasb
Amirhosseinaasb
۰۸:۳۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۵

ممنون