پنج حقیقت ساده که در مورد رابطه عاشقانه‌تان باید بدانید

از میان تمام حقایقی که در مورد یک رابطه عاشقانه ایده‌آل شنیده‌اید تعدادی کلیشه وجود دارد که با واقعیت یک رابطه متفاوت است. در این مطلب می‌خواهیم شما را در مورد این کلیشه‌های اشتباه آگاه کنیم.
پنج حقیقت ساده که در مورد رابطه عاشقانه‌تان باید بدانید

در مورد عشق و روابط عاشقانه صحبت‌های زیادی می‌شود. مطالب زیادی هست که می‌توانید در مورد یک رابطه‌ی عاشقانه بخوانید اما واقعا کدام درست و کاربردی هستند و کدام نه؟

در این مطلب، بنیتا تصمیم دارد ۵ کلیشه‌ی اشتباه را که به عنوان حقیقت به شما شناسانده شده‌اند را بازگو کند پس با ما همراه باشید.

 

 یک رابطه عاشقانه ایده‌آل با یک عشق شدید آغاز می‌شود!

عشق

همه رابطه‌ها با یک عشق آتشین آغاز نمی‌شوند. برای همین بهتر است تمام توجهتان را روی احساسات شدید نگذارید و به فاکتورهای مهم دیگری همچون احساس امنیت و راحتی فکر کنید. در یک رابطه‌ی عاطفی قوی این خیلی مهم است که در کنار او می‌توانید بخندید و شاد باشید و به یکدیگر اعتماد دارید یا نه.

 

زوج‌های ایده‌آل علایق شبیه به هم دارند

عشق

هر شخصی برای خودش عادات و علایق متفاوتی دارد. این‌طور فکر نکنید که اگر شما رفتن به اپرا را دوست دارید اما شریک زندگیتان دیوانه قایق‌سواری و رفتینگ است پس شما آینده خوبی باهم نخواهید داشت. اتفاقا داشتن علایق متفاوت می‌تواند باعث شود به چشم طرف مقابلتان جذاب‌تر بیایید.

 

عاشق‌های واقعی هیچ وقت دعوا نمی‌کنند

اگر جزو کسانی هستید که کیفیت رابطه‌ی خود یا دیگران را تنها با دعوا نکردن می‌سنجید وقت آن است که این حقیقت را دریابید که بهترین و عاشق‌ترین زوج‌های دنیا هم نیاز به بحث و گاهی دعوا دارند! زوج‌هایی که هرگز باهم دعوا نمی‌کنند به یک زنگ خطر جدی رسیده‌اند: برای یکدیگر مهم نبودن. البته منظور این نیست که دعواهای همراه با توهین لفظی و عبور از خط قرمزهای یک رابطه نشانه‌ی خوبی است. اما هر بحث و بگو مگوی کوچکی نباید شما را نگران کند، چرا که برای هر زوجی اتفاق می‌افتد و حل کردن آن باعث می‌شود شناختتان نسبت به هم بیشتر و تجربه‌تان کامل‌تر گردد.

 

زوج‌های خوشحال، عاشق خانواده و دوستان یکدیگر هستند!

عشق

این انتظار را از طرف مقابلتان نداشته باشید که نسبت به خانواده و دوستان شما عشق بی قید و شرط داشته باشد. لازم نیست طرفدار دو آتیشه‌ی نزدیکان یکدیگر باشید. شما تنها طرف مقابلتان را برای بودن در رابطه‌ی عاطفی انتخاب کرده‌اید. در این مورد به تنها چیزی که نیاز دارید یک برنامه‌ریزی درست برای معاشرت با عزیزان خود و طرف مقابلتان است که هیچ‌کدام نادیده گرفته نشوند و حس نکنند مورد توهین قرار گرفته‌اند. راز داشتن یک رابطه‌ی خوب دانستن همین خط قرمزهاست.

 

زوج‌های عاشق همیشه باهم هستند

عشق

اگر شما تصور می‌کنید زوج‌های خوشحال لحظه‌ای از هم جدا نشده و کل زندگیشان را در کنار یکدیگر سپری می‌کنند بهتر است دیدگاه خود را تغییر دهید. چرا که خیال باطلی بیش نیست! دیر یا زود هر شخصی دوست دارد زمانی را برای خودش به تنهایی سپری کند. در یک رابطه‌ی سالم، طرفین این موضوع را درک کرده و به یکدیگر فضای خصوصی برای تنها ماندن می‌دهند. هیچ وقت نباید خودتان را به‌خاطر خواستن چنین چیزی مقصر بدانید. بعضی وقت‌ها باید به خودتان استراحت دهید و این اصلا به این معنا نیست که از عشق خود به طرف مقابل دست بکشید. تنها به این معنی است که نفسی تازه بگیرید و با انرژی بیشتری به رابطه‌ی خود برگردید.

البته می‌توان گفت افراد عادی حق دارند تا واقعیت را از ایده‌آل‌ها نسنجند. تا وقتی نمونه‌ی یک رابطه‌ی موفق را در فیلم‌ها قصه‌ها می‌بینید تشخیص این‌که کدام واقعی و کدام غیر واقعی است سخت خواهد شد. با شریک زندگی‌تان در راه درست قدم بردارید و سعی کنید کلیشه‌های اشتباه را از خود دور کنید.

در ادامه اگر دوست داشتید می‌توانید سری به مطلب «این هفت اشتباه رابطه‌تان را به شکست منتهی می‌کند!» بزنید.

منبع:

شما باید وارد شوید تا بتوانید پاسخ دهید.

نظرات (۵۹)
hedaiat
hedaiat
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۶

مفید بود

saeedeh12
saeedeh12
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۶

آخی ای کاش زندگی آینده همه اینجوری بشه

احسان
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۳

جالب بود

الناز
۲۳:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۱

ممنون خوب بود

آرمین
۱۷:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۵/۳۰

ممنون بابت یادآوریتون گاهی همین موارد ساده مشکلات بزرگی ایجاد میکنند.