یک تکه زندگی به یاد عباس کیارستمی؛ گالری گردی بنیتا

در سالروز تولد ۷۷ سالگی عباس کیارستمی، ۷۷ هنرمند در رشته‌های مختلف، هرکدام با یک اثر عکاسی با تاثیر از آثار عکاسی کیارستمی در نمایشگاه عکس یک تکه زندگی در گالری ایوان شرکت کردند. این آثار عکس با الهام از نوع نگاه عباس کیارستمی به جهان پدید آمده‌اند. این نمایشگاه روز جمعه ۱۶ تیرماه با استقبال فراوان هنردوستان افتتاح شد.
یک تکه زندگی به یاد عباس کیارستمی؛ گالری گردی بنیتا

۱۴ تیرماه کیارستمی ۷۷ ساله شد. ای کاش بود و ۷۷ ساگی‌اش را با ما جشن می‌گرفت. به مناسبت تولد او ۷۷ هنرمند که برخی از آن‌ها نام‌های آشنایی نیز دارند و از رشته‌های مختلف هنری هستند، با یک قطعه عکس از کیارستمی و آثاری شبیه به عکس‌های او، در گالری ایوان گرد آمدند و آثارشان را به نمایش گذاشتند. با بنیتا همراه باشید تا نگاهی به این گالری داشته باشیم.

نمایشگاه عکس یک تکه زندگی

عباس کیارستمی بی‌شک مطرح‌ترین و جهانی‌ترین هنرمند ایران بود و هست. نامی که به  تنهایی جهانی از هنر را تداعی می‌کرد. کیارستمی دیگر در بین ما نیست؛ اما یادش، نامش، هنرش و آثارش هرگز از میان ما رخت برنخواهند بست. نمونه‌اش همین آثار عکاسی است که در گالری ایوان توسط ۷۷ هنرمند از رشته‌های مختلف هنری به نمایش گذاشته‌ شده‌اند. در میان این ۷۷ نفر اسامی کسانی چون: رضا کیانیان، کاوه گلستان، محمود کلاری، صابر ابر، کیارنگ علایی، حمید جانی‌پور، شادی قدیران و بسیار نام‌های دیگر به چشم می‌خورد. ضمن اینکه آثاری از خود کیارستمی نیز در این نمایشگاه خودنمایی می‌کرد.

نمایشگاه عکس یک تکه زندگی

در بیانیه‌ی این نمایشگاه که توسط پرهام دیده‌ور نوشته شده، آمده است:

«قاصدکی که از پنجره وارد شده بـود از در بیـرون رفت

عباس کیارستمی ٧٧ ساله شد. مردی که ما را در این پهنه‌ی خاکستری دلپذیر، این چند روز در میـان، دگـر بار به تـماشای برگ و برف و درخت دعوت می‌کرد، به مکث در بـازی چـوب و موج، به تـماشایِ شیطنتِ کلاغ‌ها و درنگـی بر هـرآنچه هست دراین فاصله‌ی میان سیاه وسپید. افسوس که او دیگر در میان مـا نیست، باز هم مـرگ صبوری نکرد، این مرگ حاصلخیز. در  یک تکه زندگی هفتاد و هفت هنرمند گرد هم آمده‌اند تا تـمام قد به او ادای احتـرام کنند. تا هفتاد و هفت تکه‌ی زندگـی را، هر یک از منظر خویش در قاب تصویر به او هـدیه دهند، به او که وقتـی آمد آمد، وقتـی بود بود و وقتـی رفت بود.»

نمایشگاه عکس یک تکه زندگی

این نمایشگاه روز جمعه افتتاح شد. استقبالی عظیم از این آثار به عمل آمده بود. دوستداران هنر و دوستداران کیارستمی آمده بودند تا او را از نگاه دیگر هنرمندان ببینند. هنرمندانی که تلاش داشتند تا به شیوه‌ی عباس کیارستمی به جهان بنگرند. تمامی ۷۷ اثر ردی از نگاه کیارستمی را بر خود داشت.در یک عکس می‌شد تنهایی کیارستمی را دید و در عکسی دیگر نور و رنگ را؛ در اثری دیگری بازی با سایه‌ها و درختان را. گالری ایوان این فرصت را به هنرمندان داده بود تا خود را به عباس کیارستمی نزدیک کنند. امری که شاید هر هنرمندی جرات انجامش را نداشته باشد.

این نمایشگاه روز جمعه ۱۶ تیرماه افتتاح شد و قرار  است که تا ۳۰ تیرماه میزبان علاقه‌مندان باشد. ساعت بازدید آن همه روزه به جز شنبه‌ها از ساعت ۱۶ تا ۲۰ است. گالری ایوان در الهیه، خیابان مهدیه، خیابان جبهه، کوچه لسانی، بن‌بست حمید، شماره ۱ واقع است. در ادامه تعدادی از این آثار را می‌بینید.

نمایشگاه عکس یک تکه زندگی

نمایشگاه عکس یک تکه زندگی

نمایشگاه عکس یک تکه زندگی

نمایشگاه عکس یک تکه زندگی

شما باید وارد شوید تا بتوانید پاسخ دهید.

نظرات (۸۰)
saeedeh12
saeedeh12
۲۳:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۹

کارهای عباس کیارستمی عالیه

Rohit
Rohit
۱۲:۴۶ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۵

یادش گرامی.

nr9696
nr9696
۲۳:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۲

کاراشون واقعا عالیه

آناهیتا
۰۰:۰۱ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۱

مرسی جالب بود

Rapel
Rapel
۲۰:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۰

مطلب خوبی بود