تصویر مدل مسلمان بر روی مجله وگ/ مد و حجاب

امروزه در دنیای مد به نیازهای مسلمانان بیشتر توجه می‌شود. مدل‌ها و طراحان مسلمان زیادی در این زمینه فعالیت می‌کنند. این بار هم تصویر جلد مجله‌ی وگ به حلیمه آدن، مدل مسلمان اختصاص داده شد.
تصویر مدل مسلمان بر روی مجله وگ/ مد و حجاب

حرکت کردن با دنیای مد محدود به سن، جنس، ملیت و مذهب نیست. مسلمانان هم می‌توانند استایل زیبا و مد روز داشته باشند و در دنیای مد فعالیت کنند. اخیرا کمپانی‌های مد، نشان داده‌اند که تمایل دارند در مجموعه کارها و طرح‌هایشان از حجاب استفاده کنند. حلیمه آدن، مدل مسلمان و سومالیایی را پیش از این در بنیتا معرفی کرده بودیم. این‌بار مجله‌ی وگ تصمیم گرفت از تصویر او برای جلد این مجله استفاده کند. این خبر را در بنیتا بخوانید.

حلیمه آدن مدل مسلمان

ممکن است تصویر این مدل مسلمان بر روی بیلبوردهای بزرگ شهرها نباشد اما حلیمه آدن، این مدل مسلمان و سومالیایی، با وجود اینکه تنها ۱۹ سال دارد، با حضور در فشن‌شوهای مختلف توانست به موفقیت‌های زیادی دست پیدا کند که از تازه‌ترین آن‌ها می‌توان به انتشار تصویرس بر روی یکی از معتبرترین مجله‌های مد، مجله وگ اشاره کرد. پیش از این وگ تصویری از جی‌جی حدید در حالیکه حجاب بر سر داشت را بر روی جلد این مجله منتشر کرده بود که باعث اعتراض خیلی از مردم شده بود. آن‌ها عقیده داشتند که وگ می‌توانست از یک مدل مسلمان برای این تصویر استفاده کند تا حجابی که در تصویر مشاهده می‌شود معنای واقعی پیدا کند و حلیمه آدن انتخاب خوبی برای این مجله بود. تصویر حلیمه آدن برای شماره‌ی ماه جولای مجله وگ منتشر خواهد شد.

جی جی حدید با حجاب

تصویر جی جی حدید در مجله وگ

حلیمه آدن درباره‌ی انتخاب حجاب به مجله‌ی وگ گفت: «من از زمانی که از سومالی به مینه‌سوتا آمدم حجاب داشتم. من مادرم را می‌دیدم که حجاب بر سر دارد و من دوست داشتم مانند او باشم.» افراد زیای اعتقاد داشتند که هرچقدر در این صنعت جلوتر رفته و پیشرفت کند، از او خواسته می‌شودتا لباس‌های نامناسب به تن کند و حجاب خود را بردارد اما آدن می‌گوید: «در دنیای مد هیچ‌کس از من نخواسته تا غیر از آن چیزی که هستم باشم. می‌دانم که دلیل نگرانی‌ آن‌ها تاثیری است که من بر روی دختران آن‌ها می‌گذارم اما در این حرفه هرگز کسی روی من تاثیر نخواهد گذاشت. من دوست دارم دختران مسلمان تصویر کسی را روی مجله‌های مد ببینند که مانند آن‌هاست تا دیگر دلیلی برای برداشتن حجاب خود نداشته باشند.»

 حلیمه آدن مجله وگ

با وجود مجله‌ها و برندهای زیادی که خواهان همکاری با حلیمه آدن هستند، این رویای او که دختران بتوانند دختری مسلمان مانند خودشان را روی مجله‌های مد ببینند کم‌کم به حقیقت می‌پیوندد. حلیمه آدن برای اهداف بعدی خود، از همکاری با یونیسف نام می‌برد تا بتوانند در بازسازی مدارس، موزه‌ها و استادیوم‌های ورزشی سومالی که در اثر جنگ از بین رفته‌اند کمک کند.

می‌توانید بیوگرافی حلیمه آدن و ماریا ادریسی که هردو از مدل‌های مسلمان هستند را در بنیتا بخوانید.

منبع:

شما باید وارد شوید تا بتوانید پاسخ دهید.

نظرات (۲۹۱)
آوا
۰۴:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳

عالی بودن

Poorya76
Poorya76
۲۱:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۱

عالی

saeedeh12
saeedeh12
۰۹:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۱

متشکرم

reziman
reziman
۰۹:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۸

مطلب جالبی بود بیشتر بزارین ازینا

fere16150
fere16150
۲۰:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۷

جالب بود