باربی های باحجاب/ مد و حجاب

باربی‌ها از زمانی‌که وارد عرصه‌ی تولید شده‌اند در اشکال مختلف عرضه شده‌اند. اخیرا یک دانشجوی اهل نیجریه باربی‌های باحجاب را طراحی کرده که در ادامه درباره‌ی آن خواهیم خواند.
باربی های باحجاب/ مد و حجاب

عروسک‌های باربی تا کنون تغییرات زیادی کرده‌اند. باربی‌هایی با رنگ پوست‌های مختلف برای اینکه نشان‌دهنده‌ی دوری از تبعیض جنسی باشند یا باربی‌های پلاس سایز یا سایز بزرگ برای اینکه به همه نشان دهند زیبایی تنها با داشتن اندام لاغر به دست نمی‌آید از نمونه‌های این تغییرات هستند. این‌بار یک دانشجوی اهل نیجریه، باربی‌هایی با حجاب طراحی کرد و آن‌ها را در صفحه‌ی اینستاگرامش به نمایش گذاشت. امروز در بنیتا داستان این باربی‌های باحجاب را خواهید خواند.

باربی های باحجاب

تصویری که با شنیدن اسم باربی به ذهن ما می‌آید تصویر یک دختر بلوند با شلوار جین و تاپ‌های رنگارنگ است اما با طراحی‌های جدید حنیفه آدم، می‌توانیم باربی‌هایی با روسری‌های رنگارنگ و عبایاها و لباس‌های پوشیده را ببینیم. او در مصاحبه‌ای با CNN گفت: « فکر کردم تا به حال کسی باربی را با حجاب ندیده پس به نظرم رسید که در اینستاگرام صفحه‌ای به این منظور باز کنم و باربی‌ها را با لباس‌هایی که خودم دوخته ام به نمایش بگذارم. اعتقاد دارم دیدن عروسکی که مانند خودم لباس می‌پوشد مهم است.» این دانشجوی ۲۴ ساله که در رشته‌ی داروشناسی تحصیلات خود را در انگلستان به پایان رسانده، کلمه‌ی Hijarbie را برای این عروسک‌ها ابداع کرده که برگرفته از دو کلمه حجاب و باربی است. او عقیده دارد عروسک باربی همیشه یک الگو برای دختران بوده پس چه بهتر که این الگو برای دختران مسلمان با حجاب و لباس پوشیده باشد. به عقیده‌ی او استایل این باربی‌ها ریشه در فرهنگ و مذهب او دارد.

واکنش‌ها به این عروسک باربی کاملا مثبت بوده و سفارش‌های زیادی از سراسر جهان برای این باربی دریافت کرده است. او اکنون بیش از ۸۰۰۰۰ فالوئر در اینستاگرام دارد. علی‌رغم محبوبیتش در فضای مجازی، گاهی کامنت‌های منفی نیز دریافت می‌کند. «بعضی از مردم فکر می‌کنند زنان مسلمان به اجبار حجاب دارند اما این‌طور نیست.

او چندین بار از زنان مسلمان موفق الگو گرفته و باربی‌هایی را با لباس‌های آنها به نمایش گذاشته است و اغلب حجاب‌هایی از کشورهای مختلف را نشان می‌دهد. تصاویر بیشتر باربی‌‌های باحجاب را می‌توانید در گالری زیر مشاهده کنید.

در ارتباط با مد و حجاب می‌توانید سری به مطلب «تصویر مدل مسلمان بر روی مجله‌ی وگ» بزنید.

منبع:
CNN

شما باید وارد شوید تا بتوانید پاسخ دهید.

نظرات (۲۵۶)
gelare67
gelare67
۲۲:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۲

هیشکی نمیدونه کجا میشه ازینا خرید؟

gelare67
gelare67
۲۲:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۲

وای چقد اینا خوشگلن

Poorya76
Poorya76
۱۲:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۶

قشنگن

آیدا
۰۴:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳

چه باربی هایی

Poorya76
Poorya76
۲۱:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۱

خوب بود