در ماه رمضان لاغر شوید

اگر می‌خواهید از فرصت روزه گرفتن در کنار استفاده از همه خوبی‌های ماه رمضان برای لاغر شدن استفاده کنید توصیه‌های زیر را عملی کنید.
در ماه رمضان لاغر شوید

با توجه به اینکه روزهای ماه رمضان امسال آنقدر طولانی هستند که باعث شده روزه گرفتن به نظر ماموریتی غیر ممکن برسد، آب‌رسانی به بدن، کلید اول کاهش وزن در ماه رمضان خواهد بود. نه تنها نوشیدن مایعات کافی باعث خواهد شد تا در حین روزه داری دچار کم آبی نشوید، بلکه پس از افطار هم جلوی اشتهای شما به شیرینی‌جات را خواهد گرفت. در ماه رمضان، سوخت و ساز بدن شما کند می‌شود، در نتیجه انرژی بدنتان هم کاسته خواهد شد. وعده‌ی افطار، قرار نیست جبران کل ساعاتی که چیزی نخورده‌اید را بکند! فراموش کنید که یک روز است چیزی نخورده‌اید، تصور کنید که وعده‌ی شامتان است و بر این اساس غذا بخورید.

ramadan-mubarak.jpg

روزه‌تان را با خرما افطار کنید، چرا که خرما سریع‌ترین منبع برای فراهم کردن قند مورد نیاز بدنتان بعد از روزه است. نیازی نیست بیشتر از یک خرما بخورید، چرا که خرماها سرشار از قند هستند. پس از آن، یک وعده‌ی کوچک سوپ، مثل سوپ سبزیجات یا عدس میل کنید و سوپ‌های کرمی را نادیده بگیرید. پس از سوپ هم به سراغ سالاد بروید و روغن زیتونی که می‌خواهید روی سالادتان بریزید را به ۱ یا ۲ قاشق چای‌خوری محدود کنید. بقیه‌ی پیش‌غذاها را هم کلا فراموش کنید، مخصوصا آنهایی که سرشار از کربوهیدرات هستند. وقتی که پیش‌غذایتان تمام شد، باید کمی استراحت کنید! نباید دستگاه گوارشتان را تحت فشار بگذارید.

نماز و دعاهایتان را بخوانید، ۵ دقیقه راه بروید، یا گپ و گفتی بزنید. وقتی که آماده بودید تا غذا خوردن را ادامه دهید، فقط یک نوع غذا را انتخاب کنید. انتخابتان را هم عاقلانه انجام دهید و غذاهای سرخ شده را از لیست گزینه‌هایتان کنار بگذارید. مطمئن شوید که در غذایتان بین کربوهیدرات و پروتئین تعادل برقرار باشد و از آن مهم‌تر اینکه اندازه‌ی وعده‌ی غذایی‌تان را هم کنترل کنید.

درست است که در ماه رمضان، ساعت‌هایی که آزادید تا غذا بخورید محدود شده است، اما این بهانه‌ای نخواهد شد تا وعده‌ی سحرتان را بی خیال شوید. اگر سحری نخورید، هنگام افطار گرسنه‌تر خواهید بود و احتمال اینکه بیشتر غذا بخورید افزایش پیدا خواهد کرد. پس از اینکه افطار کردید، ۳۰ دقیقه ورزش شدید داشته باشید. می‌توانید ورزش‌هایی که در خانه امکانش هست انجام دهید، مثل درازنشست، اسکات، شنا سوئدی، طناب زدن و غیره. در این مورد، بهترین مشاور مربی‌تان خواهد بود. از وی تمریناتی مناسب خودتان بگیرید.

در این ماه رمضان، خودتان را به چالش بکشید و فقط مواد غذایی که به طور طبیعی شیرین هستند را مصرف کنید، مثل میوه‌ها، میوه‌های خشک و عسل. این اقدام شما یک تغییر اساسی در سبک زندگی‌تان خواهد بود و البته نوبت بعدی که روی ترازو بروید هم برایتان یک سورپرایز اساسی خواهد شد!

ماه رمضان، ماه استفاده از سبزی‌های مختلف است. این مورد را هیچوقت فراموش نکنید چرا که هیچ خوراکی مانند سبزی‌های تازه نمی تواند در روند کاهش وزن شما موثر باشد. بنابراین برای سحر و افطار بیشتر از سبزیجات استفاده کنید. همچنین باید دقت داشته باشید که سبزی‌ها هر چه پررنگ‌تر باشند بیشتر شما را لاغر می‌کنند. 

شما باید وارد شوید تا بتوانید پاسخ دهید.

نظرات (۷۳۸)
sasanbayzidi
sasanbayzidi
۲۰:۴۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۲

عالی

pedram28
pedram28
۰۰:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۸

التماس غذا

آناهیتا
۱۱:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۹

ممنون.مفید بود

fatemeh8645
fatemeh8645
۱۱:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۸

مفیدبود

اردلان
۰۴:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۱

مفید بود