چه کیفی را برای چه مکانی استفاده کنیم

اهمیت دادن به انتخاب لباس‌ها و ست کردن آن‌ها با هم، ویژگی است که تقریبا بین اکثر خانم‌ها مشترک است و کمتر کسی را می‌توان یافت که نسبت به این مقوله بی تفاوت باشد؛ ولی آنچه که کمتر در بین همین افراد نیز دیده می شود، داشتن درک صحیحی از نقش و اهمیت کیف‌ها در سبک پوشش آن‌هاست.
چه کیفی را برای چه مکانی استفاده کنیم

بدون شک کیف‌ها از اجزای اصلی و غیرقابل اجتناب استایل یک خانم به شمار می‌آیند. در واقع بهتر است این‌گونه بگوییم که به کیف‌ها نمی‌توان تنها به چشم وسیله‌ای برای قرار دادن لوازم ضروری‌مان به هنگام ترک منزل نگاه کرد، بلکه باید گفت به جز کاربردی بودن، آن‌ها بخشی از استایل ما هستند؛ بنابراین انتخاب کیف‌ها همانند انتخاب لباس‌ها باید کاملا با توجه به موقعیت و محلی که قرار است برویم صورت بگیرد. همچنین در انتخاب آن‌ها لازم است که به سبک لباس پوشیدن، مقدار فضایی که نیاز داریم و البته به راحت بودن آن توجه کنیم. در واقع اهمیت این موضوع تا آن‌جاست که انتخاب یک کیف ناهماهنگ با استایل شما می‌تواند کل زحمات شما را، هر چقدر هم که خوش لباس شده باشید، به هدر بدهد و یا برعکس مانند مهر تاییدی بر انتخاب آگاهانه جزء به جزء هر آیتم عمل کند. انتخاب کیف‌هایی از میان رنگ‌های خنثی به ما آزادی عمل بیشتری برای ست کردن آن‌ها با طیف وسیع‌تری از لباس‌ها می‌بخشد. 

در این مقاله سعی داریم با در نظر گرفتن موقعیت‌های مختلف و کیف مناسب برای هر کدام از آن‌ها، دید بهتری از دنیای گسترده‌ی کیف‌ها به شما ارائه دهیم. از آنجا که ما در زبان فارسی اسامی جداگانه‌ای برای انواع کیف‌ها نداریم، هر مدل را با اسم انگلیسی آن معرفی خواهیم کرد.  

 

کیف‌هایی برای محل کار با ظاهر رسمی

اگر شما نیز جزء دسته‌ی خانم‌های شاغلید، برای رفتن به محل کار، کیف شما علاوه بر اینکه باید فضای کافی برای حمل لوازم مورد نیازتان را داشته باشد، باید ظاهری مرتب و حرفه‌ای به شما بدهد؛ مخصوصا اینکه شاید لازم باشد گاهی در جلسات و یا کنفرانس‌ها شرکت کنید. به بیان دیگر شما نیازمند داشتن ظاهری رسمی هستید، چرا که ظاهر شما در دید همکاران و مشتریانتان تاثیر بسیاری خواهد داشت. کیف‌های زیر از جمله کیف‌های مناسب برای محل کار هستند:  

Tote bags: معنی لغوی این اسم «حمل کردن» است و به دلیل فضای زیادی که برای حمل لوازمتان در اختیار شما قرار می‌دهد به این اسم نامیده می‌شود. این کیف‌ها از نظر شکل مستطیل عمودی و یا مربعی و از نظر سایز بزرگ هستند. همچنین دارای دو دسته‌ی متوسط و یا بلند و معمولا در بالا باز و بدون زیپ هستند.

22.1.jpg

22.2.jpg

Satchel handbags: این کیف‌ها در دو ورژن زنانه و نسبتا مردانه‌تر وجود دارند که ظاهرشان تا حدودی متفاوت است. جنس آن‌ها از چرم و با زیره‌ی تخت است که کمک می‌کند آن را بر روی زمین قرار دهیم، دارای یک یا دو دسته‌ی کوتاه (در شکل زنانه) و یک بند بلند است و می‌توان آن‌ها را در سایزهای کوچک تا بزرگ تهیه کرد. در واقع این کیف‌ها از نظر شکل و فضای کافی‌ای که در اختیار شما قرار می‌دهند برای افراد کارمند کاملا مناسب هستند. 

11.1.jpg

11.2.jpg

Doctor bags : همان‌طور که از اسم آن پیداست این کیف ظاهری شبیه به کیف پزشکان دارد که می تواند یک یا دو دسته و یک بند بلند داشته باشد.

33.1.jpg

33.2.jpg

 

کیف هایی برای مکان‌های غیر رسمی

هنگامی که می‌خواهید برای یک قرار دوستانه و یا خرید کردن از منزل خارج شوید، به جای رسمی بودن، باید به راحت بودن کیف‌تان و میزان فضایی که مورد نیاز است فکر کنید. کیف شما نباید آن‌چنان بزرگ باشد که مانند یک ساک سفری به نظر برسد و نه آن‌قدر کوچک و مجلسی که تصور شود قرار است به مجلس عروسی بروید. سعی کنید یک کیف راحت و هماهنگ با لباس‌هایتان را انتخاب کنید. 

Bucket bags: معنی لغوی این کلمه «دلو» است و بخاطر شکل ظاهری این کیف، به این اسم نامیده می‌شود. این کیف‌ها تنها دارای یک بند هستند، که بسته به بلندی و یا کوتاهی، می‌توان آن را بر روی شانه قرار داد و یا در دست گرفت و معمولا بسیار جادارند.

44.1.jpg

44.2.jpg

Hobo bags: این کیف‌ها جادار و معمولا به شکل هلالی هستند و یک و یا گاهی دو بند در دو سمت کیف، که باریکتر از قسمت میانی است، این هلال را به هم متصل می‌کنند. این بند ممکن است چندان بلند نباشد و به صورت عادی بر شانه قرار بگیرد و یا اینکه بلندی آن به اندازه‌ای باشد که بتوان به صورت اریب بر شانه قرار داد.

55.1.jpg

55.2.jpg

Saddle: این کیف‌ها نیم دایره‌ای شکل هستند و قسمت منحنی شکل آن در پایین و قسمت صاف آن در بالا قرار می‌گیرد و دارای یک بند بلند هستند که می‌تواند به شکل معمولی و یا اریب بر شانه قرار بگیرد. البته می‌توان گفت آنچه که بیشتر از شکل این کیف‌ها آن‌ها را متمایز می‌کند شیوه‌ی بسته شدن آن به وسیله‌ی دری است که تقریبا روی آن را کاملا می‌پوشاند و به نوعی آن را به کیفی ایمن‌تر تبدیل می‌کند. اگر چه این کیف‌ها در سایز متوسط متداول‌تر هستند، می‌توانید آن‌ها را در سایزهای کوچک تا بزرگ تهیه کنید.

66.1.jpg

66.2.jpg

کیف‌های میهمانی و جشن‌ها

هنگامی که قرار است به یک جشن عروسی و یا یک میهمانی رسمی بروید معمولا نیازی به کیفی که فضای زیادی داشته باشد نخواهید داشت، بنابراین باید به کیفی فکر کنید که بتوانید کیف پول، گوشی موبایل و شاید چند تکه از لوازم آرایش کوچک خود را در آن جای دهید. کیف‌های بزرگ نه تنها دست و پا گیرند، بلکه این موضوع که آن را در یک مجلس رسمی و احتمالا شلوغ بخواهید در جای مناسبی بگذارید و یا با خود به این سو و آن سو ببرید نیز مساله‌ای است. بنابراین بهترین گزینه‌ها در چنین موقعیت‌هایی کیف‌های کوچک هستند.   

 Clutch: این کیف‌ها، کیف‌هایی کوچک، بدون دسته و معمولا بدون بند هستند که در دست گرفته می‌شوند؛ البته ممکن است بعضی از آن‌ها بندهای قابل جدا شدن زنجیر مانند و یا از جنس متریال خود کیف داشته باشند که بتوان آن را بر شانه قرار داد. همان‌طور که گفته شد فضای این کیف‌ها تنها برای قرار دادن چند شیء کوچک مناسب است.

77.1.jpg

77.2.jpg

Minaudiere: این کیف‌ها که در واقع مدلی از کلاچ‌اند، کیف‌هایی کوچک شبیه به جعبه عینک هستند که جنس آن‌ها به نوعی یک هارد کیس لولادار است که در بالا قلابی برای باز و بسته شدن و گاهی تزییناتی از جنس سنگ‌های قیمتی و یا مصنوعی دارند. این کیف ها نیز ممکن است بند دار و یا بدون بند باشند.

88.1.jpg

88.2.jpg

 Wristlets: این کیف‌ها نوع دیگری از کلاچ هستند، تنها با این تفاوت که در یک سمت آن‌ها بند کوتاهی قرار دارد که می‌توان آن را در مچ دست قرار داد.

99.1.jpg

99.2.jpg

 

شما باید وارد شوید تا بتوانید پاسخ دهید.

نظرات (۴۹۵)
amirfoad
amirfoad
۰۸:۴۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۱

خوشگلل بعضی هاشون ولی یه مدلی من دوست داشتم نذاشتین

milady95
milady95
۱۳:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۶/۳۰

جالب بود

Amir Nik
Amir Nik
۰۹:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۶

برا مدرسه چطور؟

Ss1234
Ss1234
۱۰:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۶

دستتون درد نکنه

Ss1234
Ss1234
۱۰:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۶

واقعاً چیزای خوشگل بود