باغچه خود را برای فصل بهار آماده کنید

چیزی تا فصل بهار نمانده و اگر قصد کاشتن گل و گیاه‌های بهاری را دارید گزارش بنیتا را در رابطه با نکات لازم برای آماده کردن باغچه از دست ندهید.

 

باغچه خود را برای فصل بهار آماده کنید

به روزهای پایانی سال نزدیک شده‌ایم و چیزی به رسیدن به فصل بهار نمانده است. اگر قصد کاشتن گل‌های بهاری را دارید بهتر است که از الان دست به کار شوید و باغچه یا گلدان‌های خود را آماده کنید، ما در این مقاله نکاتی را آورده‌ایم که به شما در انجام این کار کمک می‌کنند پس در ادامه با بنیتا همراه باشید.

گل بنفشه

Credit: bhg

علف‌های هرز را از بین ببرید و گلخانه خود را تمیز کنید

گل‌ها دوست دارند که در یک محیط تمیز رشد کنند، فارغ از اینکه می‌خواهید گل‌های جدید را داخل باغچه یا گلدان را بکارید، باید علف‌های هرز و گیاهان مرده را از داخل خاک خارج کنید. برای این منظور حدود ۷ سانتی‌متر از خاک را بکنید تا تمام ریشه‌های باقی‌مانده به خوبی خارج شوند.

همچنین اگر گلخانه دارید و می‌خواهید آن را برای فصل بهار آماده کنید بهتر است که از چند روز قبل از کاشت گیاهان جدید، داخل آن را با استفاده از پاک‌کننده‌های ملایم تمیز کنید تا از هرگونه آفت و آلودگی تمیز شود. 

ابزار باغبانی خود را به خوبی تمیز کنید

قبل از شروع کار، ابزار باغبانی خود مانند بیل، دستکش و... را به خوبی تمیز کنید زیرا این ابزار نیز مانند گلخانه‌ها حاوی آلودگی و آفت هستند که می‌توانند آن‌ها را به خاک و گیاهان منتقل کنند بنابراین قبل از استفاده آن‌ها را به خوبی تمیز کنید.

ابزار باغبانیCredit: pinterest

باغچه خود را به خوبی شخم بزنید

بارش باران، نیروی جاذبه و عوامل دیگر باعث می‌شوند تا خاک به مرور زمان فشرده شود بنابراین شخم زدن خاک را باید در اولویت کار خود قرار دهید، به یاد داشته باشید که این کار را باید با بیل و زمانی که خاک خشک است انجام دهید. در همین حین خاک را به خوبی نگاه کنید و آفت‌های احتمالی مانند حلزون و... را از خاک خارج کنید زیرا این موجودات از ریشه‌ی گیاهان تغذیه می‌کنند و باعث نابودی آن‌ها می‌شوند. بعدازاینکه کار شخم زدن تمام شد مقداری کود به خاک اضافه کنید تا خاک تقویت شود، معمولا توصیه می‌شود این کارها دو یا سه هفته قبل از کاشت گیاهان انجام شود؛ زیرا در این فاصله خاک و کود به خوبی باهم ترکیب شده و آماده کاشت گیاه می‌شوند. 

گل‌های تابستانی بکارید

اگر می‌خواهید باغچه‌ای زیبا از گل‌های تابستانی داشته باشید باید از اوایل فصل بهار شروع به کاشتن این گل‌ها کنید. همچنین برای فصل بهار نیز با یک متخصص صحبت کنید و از او بپرسید که با توجه به منطقه‌ای که در آن زندگی می‌کنید چه گیاهانی رشد بهتری دارند. 

دانه‌های مختلف بکارید

به دنبال دانه‌هایی باشید که تابه‌حال داخل باغچه‌ی خود نکاشته‌اید، آن‌ها را می‌توانید از فروشگاه‌های مربوط به لوازم باغبانی تهیه کنید یا اینکه از دوستان و همسایگان خود بخواهید مقداری از ریشه‌ی گیاهان خود را به شما بدهند. قبل از اینکه اقدام به کاشت گیاهان کنید، مقداری درباره‌ی آن‌ها تحقیق کنید، زیرا برخی گیاهان با بقیه سازگار نیستند و ریشه‌ی خود را در خاک پخش می‌کنند، بنابراین قبل از کاشتن گل‌ها در مورد ویژگی‌هایشان اطلاعات کسب کنید.

صبور باشید

بعدازاینکه گیاه خود را کاشتید باید کمی صبر کنید و به آن‌ها فرصت رشد دهید، در این مدت باید به خوبی از آن‌ها نگه‌داری کنید و به طور مرتب به آن‌ها آب دهید تا بعد از گذشت یک یا دو هفته رشد کنند.

منبع: thompson-morgan، realsimple

شما باید وارد شوید تا بتوانید پاسخ دهید.

نظرات (۲۱)
phenomenal
phenomenal
۱۳:۵۹ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۸

قشنگه

chelooie
chelooie
۰۹:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳

چه زیبا

محمدصدرا
۲۳:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۴

مقاله مفیدی بود تشکر

لیلا
۱۹:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۷

مطلب خیلی خوبی بود ممنون

masouod
masouod
۱۵:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۴

ما کاشتیم هیچی در نیومد