چگونه اتاقمان بزرگ‌تر به نظر بیاید؟ [بخش چهارم/ پایانی]

این مشکلی است که شاید با آن برخورد داشته‌اید؛ این که اتاق خانه‌تان کوچک است. مثلا اتاق خوابتان به حدی کوچک است که تخت هم به‌سختی جا می‌شود یا این که اتاق پذیرایی‌تان در اندازه‌ای نیست که میز ناهارخوری، دفتر خانگی و تلویزیون در آن راحت جا شود.
چگونه اتاقمان بزرگ‌تر به نظر بیاید؟ [بخش چهارم/ پایانی]

قرار دادن وسایل خانه در منطقه‌ای کوچک کار آسانی نیست. اما راه‌حل‌های زیادی وجود دارد که کاری کنیم که دست کم اتاقمان بزرگ‌تر به نظر برسد. در این سلسله مقالات به بخش‌هایی از این راه‌حل‌ها می‌پردازیم که در این مطلب، بخش پایانی آن را می‌خوانید. در ادامه با بنیتا همراه باشید.

 دیزاین

۲۱- کف اتاق را راه‌راه انتخاب کنید. به این ترتیب به نظر خواهد رسید که اتاق شما تا ابد ادامه دارد و حس طولانی بودن یا عریض بودن اتاق دست خواهد داد.

۲۲- مبلمانی که پشتش دیده شود، مانند میزهای شیشه‌ای و صندلی‌های شفاف، باعث می‌شوند چشم فریب بخورد و حس کند که انگار فضای بیشتری را دارد می‌بیند. 

۲۳- به جای آن که لوازم تزئینی را بر روی سقف نصب کنید که چشم را به یک نقطه معطوف می‌کند، چندین لامپ برای نوردهی یک اتاق کوچک انتخاب کنید تا عمق اتاق بیشتر شود.

دیزاین

۲۴- چون یک اتاق کوچک است دلیل نمی‌شود که دراماتیک نباشد. افزودن یک قطعه‌ی هنری می‌تواند درام زیادی به یک فضای کوچک ببخشد و باعث شود که اتاق بزرگ‌تر به نظر برسد.

۲۵- می‌توانید تختی بخرید که تقریبا همه فضای اتاق خواب را بگیرد و سپس دور و برش قفسه بسازید و روی دیوار نصب کنید.

می‌توانید قسمت قبل این مطلب را در«چگونه اتاقمان بزرگ‌تر به نظر بیاید؟ [بخش سوم]» بخوانید.

شما باید وارد شوید تا بتوانید پاسخ دهید.

نظرات (۱۹)
pedram28
pedram28
۰۱:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۴

جالب ممون

pedram28
pedram28
۱۷:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳

مرسی

saeedeh12
saeedeh12
۲۲:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۶

یکی از مشکلات اتاقم همین کوچیک بودنشه متأسفانه

hosein_moghri
hosein_moghri
۱۱:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۶

عالی

آزاده
۱۷:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۴

جالب بود.