چگونه اتاقمان بزرگ‌تر به نظر بیاید؟ [بخش دوم]

این مشکلی است که شاید با آن برخورد داشته‌اید؛ این که اتاق خانه‌تان کوچک است. مثلا اتاق خوابتان به حدی کوچک است که تخت هم به‌سختی جا می‌شود. 
چگونه اتاقمان بزرگ‌تر به نظر بیاید؟ [بخش دوم]

ممکن است شما هم با این مشکل مواجه باشید که اتاق خوابتان به حدی کوچک است که تخت هم به‌سختی جا می‌شود. یا این که اتاق پذیرایی‌تان در اندازه‌ای نیست که میز ناهارخوری، دفتر خانگی و تلویزیون در آن راحت جا شود. قرار دادن وسایل خانه در منطقه‌ای کوچک کار آسانی نیست. در ادامه با بنیتا همراه باشید.

دیزاین

اما راه حل‌های زیادی وجود دارد که کاری کنیم که دست کم اتاقمان بزرگ‌تر به نظر برسد. در این سلسله مقالات به بخش‌هایی از این راه حل‌ها می‌پردازیم.

۷- از مبلمان چندمنظوره استفاده کنید؛ مثلا مبل‌هایی که از آن‌ها می‌توان به عنوان میز هم استفاده کرد.

۸- در فضایتان از آینه استفاده کنید. بازتاب نور در آینه باعث بزرگ‌تر دیده شدن اتاق می‌شود.

۹- یک قانون قدیمی وجود دارد مبنی بر این که اغلب در جاهای کوچک باید از لوازم کوچک استفاده کنید. اما برخی لوازم، مانند برخی قطعات مبلمان اگر بزرگ باشند اغلب باعث می‌شوند اتاق بزرگ به نظر برسد. 

۱۰- از کتابخانه‌های سقف تا کف یا دیوار تا دیوار استفاده کنید. این کار باعث می‌شود سقف اتاق شما بلند به نظر برسد و البته می‌توانید لوازم زیادی را هم در این کتاب‌خانه‌ها قرار دهید.

دیزاین

۱۱- مبلمان‌هایی که می‌توان آن‌ها را خم و جمع کرد یا به‌راحتی جابه‌جایشان کرد دوست شما هستند. هنگامی که از این مبل‌ها استفاده نمی‌کنید آ‌ن‌ها را به کناری ببرید.

۱۲- تمامی قفسه‌ها را پر نکنید. این که فضاهایی را هم خالی نگه دارید باعث می‌شود اتاق بزرگ به نظر برسد.

شما باید وارد شوید تا بتوانید پاسخ دهید.

نظرات (۴)
آزاده
۱۷:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۴

مفید بود.

_neginrsh_
_neginrsh_
۰۸:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۳

ممنون از مطالب خیلی خوبتون

morgan72
morgan72
۱۸:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۵/۳۱

ممنون از راهکارهایی که آموزش میدید ....

شهرزاد
۰۱:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۶

خیلی ممنون
خیلی کاربردی و مفید بود