۲۰ نکته برای رهایی از روزمرگی های زناشویی

زندگی زناشویی زیر و بم‌های فراوانی دارد اما مهمترین نکته در این نوع از زندگی آن است که زن و شوهر دچار روزمرگی و در نهایت کسالت نشوند. مطلب حاضر روش‌هایی را برای گریز از خستگی و یکنواختی زندگی مشترک توصیه و پیشنهاد می‌کند که به نظر می‌رسد کارساز باشند.
۲۰ نکته برای رهایی از روزمرگی های زناشویی
Credit: Meridian Magazine

زندگی به همان اندازه که پیچیده به نظر می‌رسد ساده و دم دستی نیز هست اما معمولا پیچیدگی زندگی با تغییر شرایط اتفاق می‌افتد. البته عکس این قضیه هم صادق است. برای مثال وقتی ازدواج می‌کنید چون درگیر نوع رابطه‌ی جدیدی می‌شوید در بسترهای متفاوت، مسایلی را به چشم خود می‌بینید که گاه به نظر مشکل و معضل می‌آیند و با خود فکر می‌کنید که در این مرحله چه رفتاری را باید در پیش بگیرید؟

مطلب حاضر شامل ۲۰ نکته‌ی ناب برای به‌کارگیری در موقعیت‌های مختلف زندگی زناشویی است که شاید اگر در وقت مناسب از آن‌ها استفاده کنید در بن‌بست چه کنم‌های روزمرگی قرار نگیرید.

 

یک یادداشت ویژه برای همسرتان بگذارید

زندگی

یک نوشته شیرین و بامزه برایش بنویسید و آن را درون کیف پول یا کیف دستی او بگذارید.

سفر دو نفره ترتیب بدهید

به فکر ساخت خاطره‌ای ابدی باشید؛ چه در قالب سفر کوتاه یا حتی دور دنیا. همین که آماده‌ی رفتن به سفر می‌شوید و اسباب سفر را آماد می‌کنید شما را از پا تا به سر غرق در شور و شوق می‌کند.

پیش از این که از شما بخواهد، انجام دهید

زندگی

حدس بزنید که همسرتان به چه چیزی نیاز دارد و یا چگونه می‌توان او را غافلگیر کرد. همین که دست به کار شوید و قدمی برای او بردارید در گرمای دلچسب آغوش او برای ابد ساکن می‌شوید.

پیش از خواب با هم حرف بزنید

یعنی هر چه از خوبی‌های این کار برایتان بگوییم باز کم گفته‌ایم چون نمی‌دانید که چقدر اوضاع و احوال شما را دگرگون می‌کند. خیلی خوب است وقتی به خواب می‌روی بدانی که در فکر شریک زندگی‌ات چه می‌گذرد و چطور می‌شود با او صمیمی‌تر شد.

این قدر رسمی و جدی نباشید

روابط

وقتی همسرتان اشتباهی را مرتکب می‌شود تا جایی که امکان دارد شوخی را جایگزین عصبانیت و رنجش خاطر کنید. باور کنید که از بین بردن صمیمیت و یکدلی بین شما به این چیزها نمی‌ارزد.

روزمرگی را به هم بزنید

دلتان نپوسید از بس در خانه غذا خوردید؟ چرا یک بار به رستوران نمی‌روید؟ اصلا چه اشکالی دارد برای یک بار هم که شده در یک رستوران گران‌قیمت و مجلل میزی را رزرو کنید و با شریک زندگی خود شبی به یاد ماندنی بسازید و او را به این شیوه عافلگیر کنید، هان!؟

کتاب و مقاله‌هایی را که همسرتان خوانده، بخوانید و به دیگران معرفی کنید

زندگی

به این شکل از نظر فکری و فلسفی با همسرتان هم جهت می‌شوید و در هنگام بحث و تبادل نظر کمتر یکدیگر را آزار و اذیت می‌کنید.

وقت و بی‌وقت یکدیگر را در آغوش بگیرید

شب که از سر کار به خانه می‌روید قبل از هر کاری همسرتان را بغل کنید و او را ببوسید تا باور کند که به او نیاز دارید. آخر همه دوست دارند دیگران به آن‌ها نیاز داشته باشند.

حریم‌های شخصی همدیگر را رعایت کنید

این را بدانید که اگر روزی با در باز در حمام شروع به استحمام کردید و همسرتان همان وقت در خانه حضور داشت در معرض از دست دادن شرم و حیا قرار گرفته‌اید و اگر چنین شد بارقه‌ی امید از زندگی شما رخت برمی‌بندد. بنابراین همیشه سعی کنید که هر رفتار و عملی را به شکل هنجار و روش معمول خودش انجام دهید.

ژولیده و شلخته نباشید

هیچ کس دوست ندارد وقتی به خانه می‌رسد ببیند که کف خانه‌اش پر از خرت و پرت است و همه چیز ریخت و پاش شده است. از این رو، لازم است صبح‌ها پیش از این که به قصد رفتن سر کار از منزل خارج شوید محل زندگی خود را مرتب و منظم کنید تا شب که دوباره برمی‌گردید به فکر چیزی به جز ایجاد رابطه و در آغوش گرفتن یکدیگر نباشید.

هر بار که به خانه برمی‌گردید سخن تازه‌ای بگویید

زندگی

هیچ زن یا شوهری خوش ندارد از زبان همسرش فقط مشکلات و معضلات را بشنود. پس وقتی پا به خانه می‌گذارید سعی کنید حرف تر و تازه‌ای بزنید تا حالتان خوب شود.

زمانی را برای عشق‌بازی اختصاص بدهید

در این مورد نباید هیچ اجباری در کار باشد بلکه باید در نهایت میل و رضایت و صمیمیت انجام شود. این روزها زن و شوهرهای فراوانی پیدا می‌شوند که دیگر به این بُعد از ابعاد مهم زندگی بی‌اعتنا شده‌اند و در توجیه برای عشق‌بازی نکردن مسایلی مانند مشغله‌های کاری، مشکلات فرزندان و غم نان را مطرح می‌کند و می‌گویند که در ذهن آن‌ها دیگر جایی برای عشق‌بازی وجود ندارد. این در حالی است که عشق را باید زنده نگه داشت.

شبی را جداگانه به دوستان خود اختصاص دهید

زندگی

هر از گاهی بدون حضور همسرتان در جمع دوستان خود قرار بگیرید و به این شکل اجازه دهید تا رابطه‌ی زناشویی شما نفسی و هوایی تازه کند. خیلی بد و نفس‌گیر است که زن و شوهر مرتب به هم گیر بدهند. برخی اوقات خوب است چند ساعتی یکدیگر را نبینید. پس هر کدامتان برای خودش با دوستانی که دارد برنامه‌ی مهمانی و دورهمی بگذارد.

بیش از اندازه درباره‌ی کار و زندگی صحبت نکنید

زندگی

صحبت کردن بیش از اندازه درباره‌ی کار و زندگی، قاتل و نابودگر صمیمیت بین زن و شوهرها است. فرض کنید که همسرتان قصد دارد تا دل شما را به دست آورد و غافلگیرتان کند. وقتی شما یک بند و یک ریز از زمین و زمان شکایت و گلایه می‌کنید فرصتی برای او باقی می‌ماند که این کار را انجام دهد؟

هدف و کار مشترک داشته باشید

تصمیم بگیرید که با هم یکی از اتاق‌های خانه را رنگ بزنید. اصلا با کمک هم یک باغچه درست کنید. انجام کارهایی از این دست در خانه موجب می‌شود که رابطه‌ی زناشویی شما مستحکم‌تر از قبل شود.

روزهای تنبلی و بی‌حوصلگی را در خانه نمانید

پیک نیک

یعنی هر چه بگوییم که رفتن در دل دشت و دمن و طبیعت و نفس تازه کشیدن چقدر دگرگونی و پویایی در زندگی شما به وجود می‌آورد کم گفته‌ایم! یعنی اصلا باورتان نمی‌شود!

جلوی همه دست‌های یکدیگر را بگیرید

بد نیست بعضی وقت‌ها جلوی دوست و آشنا به صورت خیلی ساده دست‌های هم را بگیرید تا دیگران به چشم خود ببینند که چقدر برای هم مهم و دوست داشتنی هستید.

شیوه‌ی درست «متاسفم» گفتن را یاد بگیرید

اگر کاری کردید که منجر به ناراحتی همسرتان شد، یقه‌ی غرورتان را بچسبید و آن را از پنجره‌ی خانه به بیرون پرتاب کنید. گاهی لازم است تا همه زن و شوهرها بپذیرند که اشتباه کرده‌اند.

همسر خود را در حضور دیگران کوچک نکنید

چنانچه در جمع دوستان شروع به گفتن حرف‌های ناخوشایند درباره‌ی همسر خود کنید این حرف‌های منفی تبدیل به افکار منفی می‌شوند و ناخواسته در سوراخ و سمبه‌های خانه و زندگی شما رسوخ می‌کنند. اجازه ندهید که این اتفاق بیافتد. تحقیر کردن یکدیگر در حضور دیگران بد و زشت نیست بلکه ضایع و زایل کردن شخصیت خود شما است.

به تفریحات خود برسید

زندگی

یک وقت‌هایی آدم حوصله‌ی حرف زدن با کسی را ندارد و این حالت که پیش آمد کند یعنی وقتش شده که بروید سر وقت تفریحات خاص خودتان. همین که مشغول بازی و تفریح شدید حرف در حرف می‌آید و هوای حوصله هم تازه می‌شود.

منبع: astrofame

شما باید وارد شوید تا بتوانید پاسخ دهید.

نظرات (۶۰)
shahrivar1362
shahrivar1362
۰۷:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۷

خیلی خوب

hedaiat
hedaiat
۱۳:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۶

واقعا مفیده

shahrivar1362
shahrivar1362
۰۸:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۳

عالی

shahrivar1362
shahrivar1362
۰۹:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۱

جالب!

آرمین
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۸

ممنون نکات مفیدی بود.