فیلم های سینمایی انگیزشی برای روزهای سخت زندگی

اگر نگاهی به سایت‌های مختص فیلم و سینما داشته باشیم با لیست‌های متفاوتی از فیلم‌های انگیزشی مواجه می‌شویم که هر کدام بر طبق معیاری لیست خود را نظم داده‌اند؛ موضوعات خانوادگی، موفقیت در کسب و کار، مشکلات زندگی شخصی و یا استقامت در برابر مشکلات غیر قابل پیش‌بینی زندگی جزو این معیارها هستند.
فیلم های سینمایی انگیزشی برای روزهای سخت زندگی
https://www.yahoo.com/movies/bp/christian-bale-first-major-film-role-empire-sun-211753002.html

 در این مطلب در بنیتا تلاش کردیم لیستی از فیلم‌هایی ارائه کنیم که هر یک در جنبه‌ای متفاوت از زندگی، گذر از روزهای سخت زندگی را برایمان آسان‌تر می‌کنند.

 

۱- لیگی از آن خودشان

فیلم سینمایی لیگی از آن خودشانCredit: The LIFE Picture Collection/Getty Image

این فیلم روایتی است از اولین لیگ بیس‌بال زنان در زمان جنگ جهانی دوم که توسط شرکت‌های حامی ورزش بیس‌بال برگزار شد تا از ضررهای مالی تعطیلی لیگ مردان به دلیل حضور آنان در جبهه‌های جنگ جلوگیری شود اما حضور درخشان زنان با وجود تمام مشکلات و ناگواری‌های جنگ باعث شد این لیگ علی‌رغم مخالفت‌ها پس از اتمام جنگ نیز به مسیر خود ادامه دهد.

 

۲- کلوپ صبحانه

کلوپ صبحانهCredit: HuffingtonPost

این فیلم که جزو کلاسیک‌های مدرسه‌ای معروف سینماست داستان پنج دانش‌آموز دبیرستانی را روایت می‌کند که هر یک به دلیلی مجبور شده‌اند به‌عنوان تنبیه، تعطیلی آخر هفته‌ی خود را در مدرسه بگذرانند. این دانش‌آموزان هر یک از قشری متفاوت هستند و شناخت چندانی از هم ندارند اما با گذراندن این آخر هفته در کنار هم متوجه می‌شوند هر یک به‌گونه‌ای با مشکلات دوران نوجوانی خود دست‌وپنجه نرم می‌کنند و به درک جدیدی از زندگی یکدیگر می‌رسند.

 

۳- زندگی پنهان والتر میتی

زندگی پنهان والتر میتیCredit: Wallpaperup

والتر میتی که بن استیلر نقش او را بازی می‌کند در بخش ظهور عکس در مجله‌ی لایف کار می‌کند. او زندگی روزمره‌ی به‌ظاهر خسته‌کننده‌ای دارد و بیش‌تر روز را به خیال بافتن در مورد یک زندگی پرهیجان می‌گذراند اما با مفقود شدن آخرین عکس یکی از خبرنگاران مشهور این مجله تغییراتی غیر قابل پیش‌بینی در زندگی والتر اتفاق می‌افتد که نگرش او را به زندگی خود نیز تغییر می‌دهد.

 

۴- پای چپ من

پای چپ من

این فیلم داستانی واقعی از زندگی کرسیتی براون است که با فلج نخاعی دست‌وپنجه نرم می‌کند. او که از خانواده‌ای تقریباً محروم در ایرلند است فقط کنترل پای چپ خود را دارد. با تمام دشواری‌ها براون با پای چپ خود از طریق نویسندگی و نقاشی به شهرت می‌رسد. دنیل دی لوئیس برای بازی در این فیلم جایزه‌ی اسکار را از آن خود کرد.

 

۵- امپراتوری خورشید

امپراتوری خورشیدCredit: Filmz.ru

در این فیلم کریستین بیل نقش نوجوانی به نام جیمی گراهام را بازی می‌کند که اهل کشور انگلیس است اما در شانگهای زندگی می‌کند. با حمله‌ی ژاپن به چین جیمی که از خانواده‌اش جدا مانده مجبور به زندگی در اردوگاه اسرا همراه با دیگر اسیران اروپایی و آمریکایی می‌شود و با وجود تمام سختی‌ها خود را با مشکلات وفق می‌دهد. کریستین بیل در این فیلم نشان داد که از کودکی ویژگی‌های یک ستاره‌ی سینما را در بازی خود دارد.

 

۶-نوادگان

نوادگانCredit: NYtimes

این فیلم خانوادگی زندگی خانواده‌ای ثروتمند در هاوایی را نشان می‌دهد که با تصادف ناگهانی مادر خانواده در یک حادثه‌ی اسکی روی آب و به کما رفتن او دستخوش تغییرات فراوانی می‌شود. دو فرزند دختر این خانواده اسکاتی و الکساندرا که قبل از این حادثه بیش‌تر زمان خود را با مادرشان می‌گذراندند پس از این حادثه به پدرشان نزدیک‌تر می‌شوند و سعی می‌کنند در گذر از این واقعه‌ی ناگوار در کنار هم باشند. تفاوت طرز تفکر بین نسل‌ها و روابط پدر و فرزندی یکی از موضوعات محوری در این فیلم است که کارگردان آن را به خوبی از چند زاویه و از دیدگاه چند نسل متفاوت به نمایش می گذارد.

 

۷- ویل هانتینگ خوب

ویل هانتینگ خوب

Credit: BusinessInsider

این فیلم که جوایز زیادی را از آن خود کرد کاری مشترک از مت دیمون و بن افلک بود که این دو را به دنیای سینما به‌عنوان فیلم‌سازان و بازیگرانی باانگیزه معرفی کرد. در این فیلم ویل هانتینگ با بازی مت دیمون جوانی فوق‌العاده بااستعداد در رشته‌ی ریاضی است که به دلیل مشکلاتش در زندگی از تحصیلات مناسبی بهره‌مند نشده و درواقع نظافتچی دانشگاه است. ویل با کمک روانشناسی که رابین ویلیامز نقش او را به هنرمندی بازی کرده موفق می‌شود به آنچه از ابتدا شایسته‌اش بود برسد.

در ارتباط با فیلم‌های انگیزشی می‌توانید سری به مطلب « ۱۰ فیلم انگیزشی در تمامی ادوار گذشته» بزنید.

منبع:

شما باید وارد شوید تا بتوانید پاسخ دهید.

نظرات (۲۱۱)
pedram28
pedram28
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۵

مرسی

hedaiat
hedaiat
۰۰:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۸

فقط آخری رو فکر کنم دیدم!

آرمین
۱۷:۱۹ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۷

پای چپ من واقعاً تجلیه اراده هستش

behnamin
behnamin
۲۳:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۵

خیلیییی خوب ن این فیلما

saraaaa4090
saraaaa4090
۰۷:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۲

ممنون