گالری گردی بنیتا؛ رنگی برای تمام فصول

کاوه آفاق که به عنوان خواننده‌ی راک در ایران شناخته شده است و مخاطبان زیادی هم دارد، با برگزاری نمایشگاهی از آثارش، طرفداران خود را شگفت‌زده کرد. او تعدادی از تابلوهای نقاشی‌ خود را در گالری ثالث به نمایش گذاشته است.
گالری گردی بنیتا؛ رنگی برای تمام فصول

کاوه آفاق را به عنوان خواننده می‌شناسیم. کسی که با سبک راک خاص خود علاقه‌مندان زیادی پیدا کرده است. چند سالی است که از گروه The Ways جدا شده و به‌صورت تک‌خوان فعالیت می‌کند. در سال ۹۲ هم بعد از جدایی از این گروه، کنسرت ۳ هزار نفره‌ای در محوطه‌ی باز برج میلاد برگزار کرد که با توجه به این که تبلیغات آن‌چنانی هم برایش صورت نگرفته بود، این استقبال عجیب بود. اما موضوع این مطلب موسیقی کاوه آفاق نیست؛ او در نقاشی هم فعال است و این روز‌ها آثارش در گالری ثالث با عنوان رنگی برای تمام فصول در حال برگزاری است. با بنیتا همراه باشید تا نگاهی به این نمایشگاه داشته باشیم.

نمایشگاه کاوه آفاق
کاوه آفاق

کاوه آفاق متولد تهران است. معماری خوانده و کار موسیقی می‌کند. نامش با گروه The Ways و آهنگ اتاق آبی بر سر زبان‌ها افتاد. آهنگی که در سبک راک اجرا شده بود و رنگ و بویی ایرانی نداشت. موزیک‌ویدئوی این اثر هم نوید گروه موسیقی جدید با ایده‌های تازه را می‌داد. با اهنگ معروف «شال» بود که آفاق و The Ways طرفداران خود را پیدا کردند. این همکاری اما ادامه نیافت و هم‌چنان که از اسم گروه برمی‌آمد (راه‌ها) هر کدام از اعضا به راه خود رفتند. در این میان کاوه با اجرای اولین کنسرتش، خواندن در تیتراژ فیلم سینمایی رخ دیوانه و انتشار اولین آلبوم راک مجوزدارش به نام با قرص‌ها می‌رقصد بیشتر شناخته شد.

نمایشگاه نقاشی های کاوه آفاق

اکنون و پیش از برگزاری کنسرت احتمالی‌اش در شهریور ماه، نمایشگاهی از نقاشی‌هایش برگزار کرد. باعث تعجب بود که آفاق در زمینه‌ی نقاشی هم فعالیت داشته باشد. چرا که پیش از این هرگز به این موضوع اشاره نکره بود. به هرحال نمایشگاه او با عنوان رنگی برای تمام فصول در گالری ثالث در حال برگزاری است و تا ۲ مرداد نیز ادامه خواهد داشت.

نمایشگاه نقاشی های کاوه آفاق

وی در بیانیه‌ای که برای این نمایشگاه نوشته، می‌گوید: «از نوجوانی می‌خواستم مردی برای تمام فصول شوم؛ تمامی حیات را تجربه کنم و از پس هر فصل دردناکی با بزرگی و لبخند و شادمان برآیم. زندگی گشت و می‌گویند مرد شده‌ام؛ اما نمی‌دانم برای تمام فصول آماده‌ام؟ ولی خوب می‌دانم که از کودکی، نقاشی و نوشتن و موسیقی،کلک من برای عبور از عرض آب‌های خروشان فصل‌های سخت بوده‌اند.

مجموعه نقاشی‌های به نمایش درآمده در این گالری، طی چند سال سخت،با ایده‌ی رنگ‌بخشی به زندگی سیاه و سفیدم آغاز گشت و نام این نقاشی‌های رنگی که درست به عکس منٍ اندوه‌زده، هماره (یا عموما) شادمان و آزاد و سخاوتمند می‌آیند را، مجموعه‌ی رنگی برای تمام فصول برگزیدم تا شاید حداقل، خودِ همیشه درگیرم از آثار خویش درس گیرم و کمی رنگ به بودنم بیافزایم.»

نمایشگاه نقاشی های کاوه آفاق

جدا از بحث این که ورود کردن یک هنرمند موسیقی به هنر دیگری مثل نقاشی خوب است یا بد، یا در کل بینا رشته‌ای کارکردن هنرمندان آیا به نفع خودشان یا زمینه‌ی فعالیتشان است یا نه، این که طرفداران یک هنرمند آثار متفاوتی در یک رشته‌ی هنری دیگر می‌بینند، جذاب است. به همین خاطر دیدن نقاشی‌های کاوه آفاق هم خالی از لطف نیست، حتی اگر مخاطب موسیقی او نیز نباشید. در ادامه می‌توانید تعدادی از آثار او را ببینید.

برای دیدن این آثار می‌توانید از ساعت ۱۶ تا ۲۰ به گالری ثالث واقع در خیابان کریمخان زند، بین ماهشهر و ایرانشهر پلاک ۱۴۸، کتابفروشی نشر ثالث مراجعه کنید.

منبع:

شما باید وارد شوید تا بتوانید پاسخ دهید.

نظرات (۲۴)
آیدا
۱۸:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۵/۳۰

ممنون از مقاله خوبتون

ahooo
ahooo
۱۲:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۵

چه قدر زیبا

saeedeh12
saeedeh12
۰۹:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۵

مرسی متشکرم

آزاده
۱۳:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۲

جالب بود سپاس

آناهیتا
۱۱:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۴

موفق باشن