همراه با سریال‌های روز جهان/ از ترور جان اف کندی تا گانگسترهای بیرمنگامی

تب سریال‌بینی چند سالی است که حسابی در جهان و البته کشور ما بالا گرفته است. از وقتی در آمریکا و کشورهای اروپایی سریال‌سازی هم مانند تولید فیلم به چرخه‌ی اقتصادی اضافه شد و سودآوری تجاری‌اش با رسانه‌ی سینما به رقابت پرداخت، شاهد تولید سریال‌هایی بسیار باکیفیت هستیم که گوی سبقت را از فیلم‌های سینمایی در جذب مخاطب ربوده‌اند. این رقابت تا جایی پیش رفته است که ستارگان درجه‌ی یک هالیوود تمایل بسیاری برای حضور در سریال‌های خوب شبکه‌های موفق دارند و یکی پس از دیگری به پروژه‌های عظیم سریال‌سازی شبکه‌های قدرتمند ملحق می‌شوند. از طرفی لذت تماشای سریال به نسبت دیدن فیلم، متفاوت است. سریال اشتیاقی برای تعقیب داستان و دنبال کردن ماجراها را به دنبال دارد که برای مخاطب بسیار جذاب و دلنشین است.
همراه با سریال‌های روز جهان/ از ترور جان اف کندی تا گانگسترهای بیرمنگامی

در شانزدهمین بخش از مطلب همراه با سریال‌های روز دنیا با شما دوستدارن سریال‌های خارجی همراه هستیم و به نقد و معرفی سریال‌های «داستان ترسناک عامه پسند»، «پیکی بلایندرز» و « 11.22.63» خواهیم پرداخت.

 

Penny Dreadful/ داستان ترسناک عامه پسند

مبارزه با شر

داستان ترسناک عامه پسند

داستان سریال در مورد شخصیت‌های ترسناکی از جمله دکتر فرانکشتاین و هیولای ساخته‌‌ی دست او، دوریان گری و کنت دراکولا است که در قرن نوزدهم در ویکتوریای لندن رخ می‌دهد و داستان این شخصیت‌ها را به هم پیوند می‌زند و ... .

ژانر: درام٬ فانتزی٬ ترسناک 

خالق سریال: جان لوگان

بازیگران: اوا گرین٬ ریو کارنی٬ تیموتی دالتون٬ جاش هارتنت٬ بیلی پایبر و ...

در این سریال شخصیت‌های بسیاری از داستان‌های ایرلندی و انگلیسی قرن نوزدهم به تصویر کشیده شده‌اند، که از این شخصیت‌ها می‌توان به دوریان گری اثر اسکار وایلد، مینا هارکر و آبراهام ون هلسینگ از دراکولای برام استوکر، ویکتور فرانکنشتاین و هیولای او از کتاب فرانکنشتاین اثر مری شلی و دکتر هنری جکیل از مورد غیرعادی دکتر جکیل و آقای هاید به قلم رابرت لویی استیونسن اشاره کرد. شاید در نگاه اول جمع کردن این همه شخصیت افسانه‌ای و ترسناک منجر به ترکیب آشفته‌ای شود که از حوصله‌ی مخاطب خارج است اما سریال «داستان ترسناک عامه پسند» مجموعه‌ای جذاب است که با داستان‌گویی حرفه‌ای و ریتم مناسب، ساعات جذابی را برای مخاطب فراهم می‌کند.

گذشته از طراحی صحنه و لباس بسیار خوب و جلوه‌های ویژه‌ی مناسب٬ این سریال دارای بازی‌هایی خیره کننده است. اوا گرین در نقش دختری که توسط شیطان تسخیر شده می‌درخشد و با بازی میخکوب کننده‌اش مجموعه‌ای از احساسات مختلف را در قالب دو شخصیت خیر و شر به نمایش می‌گذارد.

«داستان ترسناک عامه پسند» را نمی‌توان تنها در ژانر وحشت تعریف کرد چراکه سریال بیشتر به درامی معمایی می‌ماند و پر است از قصه‌های پازل‌وار و در هم تنیده که بر گیرایی قصه‌گویی اثر می‌افزایند. اگر به دنبال تماشای سریالی داستانگو و جذاب همراه با بازی‌های کم نظیر هستید این سریال برایتان انتخابی مناسب خواهد بود.

فصل پایانی این سریال به تازگی به اتمام رسیده است.  

 

Peaky Blinders/ پیکی بلایندرز

مافیا از نوع انگلیسی

پیکی بلایندرز

داستان بر محور گروه رومافیایی پیکی بلایندرز و بلندپروازی‌های رئیس‌شان، تامی شلبی (با بازی کیلین مورفی) متمرکز است. کارآگاه ویژه چستر کمپل (با بازی سم نیل) به دستور نیروی شهربانی سلطنتی از بلفست به بیرمنگام فرستاده می‌شود تا شهر را از وجود ارتش جمهوری‌خواه ایرلند، کمونیست‌ها، گروه‌های خرابکار و جنایتکاران پاک کند. در این مسیر وجود پیکی بلایندرز نظرش را جلب می‌کند و...

ژانر:درام٬ جنایی

خالق سریال: استیون نایت

بازیگران: کیلین مورفی٬ سام نیل٬ هلن مک کوری٬ پل اندرسون٬‌تام هاردی و ...

مخاطبان سریال‌های گنگستری و جنایی حتما عاشق سریال خوب «پیکی بلایندرز» می‌شوند. سریال نمونه‌ی انگلیسی شده‌ی فیلم‌هایی نظیر «پدرخوانده» است. با این تفاوت که گروه شبه مافیایی شلبی‌ها این بار در بیرمنگام قد علم کرده‌اند و به کارهای خلاف اما شسته رفته‌شان ثروت هنگفتی را به جیب زده‌ا‌‌‌‌ند. اما مانند هر گروه مافیایی دیگری شلبی‌ها هم دشمن دارند هم دشمنانی از جنس خودشان و هم دشمنانی از جنس قانون. تعقیب و گریز این گروه مافیایی که متشکل از سه برادر و یک عمه با نفوذ هستند با دشمنان‌شان، برای مخاطبانی که از تماشای داستان‌های گنگستری لذت می‌برندمجموعه‌ای جذاب مهیا کرده است.

صحبت از دقت و وسواس در طراحی صحنه و لباس و انتخاب لوکیشن‌ها درمورد سریال‌های انگلیسی کاری تکراری است اما در سریال «پیکی بلایندرز» شاهد بلوغی در این زمینه هستیم که حیرت‌آور است. بازی همه‌ی بازیگران مخصوصا کیلین مورفی درخشان است. این بازیگر با چهره‌ای سنگی و حتی نچسب چنان با مهارت در نقش تامی شلبی می‌درخشد که شما را مجاب می‌کند شخصیت سرد و خونسرد و مغرورش را دوست داشته و ماجراهای عجیب و مهیج زندگی‌اش را با اشتیاق دنبال کنید.

اگر به دنبال تماشای سریالی هستید که شما را به یاد همه فیلم‌های خوب گانگستری و مافیایی که تابه‌حال دیده‌اید بیاندازد سریال خوب «پیکی بلایندرز» را از دست ندهید.

فصل سوم این سریال سال گذشته به اتمام رسیده است.  

 

11.22.63

تاثیر پروانه‌ای

این مینی سریال داستان شخصی به نام جیک اپینگ، معلم دبیرستانی را روایت می‌کند که به گذشته باز می‌گردد تا از ترور جان اف کندی در تاریخ ۲۲ نوامبر ۱۹۶۳ جلوگیری کند. اما هدف ماموریت، با عاشق شدن جیک به کلی تغییر می‌کند تا جایی که او حتی دیگر تمایلی ندارد گذشته را دستکاری کند ...

ژانر: درام، مهیج، تخیلی، معمایی

خالق سریال: استیون کینگ

بازیگران: جیمز فرانکو٬، سارا گدون، چری جونر، لوسی فرای و...  

 سریال «11.22.63» بر اساس رمانی با همین نام از استیون کینگ ساخته شده است. جی.جی.آبرامز، مدیر اجرایی تولید این مجموعه است. جیمز فرانکو که یکی از تهیه کنندگان سریال است نقش اصلی را بازی کرده است. قصه در نگاه اول درباره‌ی ماجراجویی فردی جوان است که قدرت سفر در زمان را به واسطه‌ی رفاقت با پیرمردی که این قدرت را در کافه‌ی قدیمی خود یافته پیدا می‌کند و تصمیم می‌گیرد حالا که می‌تواند، در تاریخ دقیقی به گذشته سفر کند جلوی ترور جان اف کندی را گرفته و با این اقدام بر سرنوشت کل جهان اثر بگذارد. جیک معتقد است اگر کندی ترور نمی‌شد جنگ‌های خانمان‌سوزی مانند جنگ ویتنام شکل نمی‌گرفت و حالا که این فرصت را پیدا کرده که به گذشته سفر کند باید جلوی این ترور را بگیرد.

داستان فضایی تخیلی دارد اما فلسفه‌ای جدی را دنبال می‌کند. فلسفه‌ای که به ما می‌گوید هر حرکتی هرچند کوچک می‌تواند در آینده تاثیر شگفت‌آوری بگذارد و آنچه ما درباره‌ی گذشته و آینده می‌دانیم و حدسیاتمان درباره‌ی عملکردهای مختلف ممکن است آن‌قدرها هم درست از آب درنیایند. جیک با زحمت و مرارت در نهایت جلوی ترور کندی را می‌گیرد اما این اقدام در آینده‌ی جهان به هیچ وجه تاثیری که او انتظارش را داشت نمی‌گذارد و مخاطب را به فکر فرو می‌برد.

این مینی سریال به تازگی به اتمام رسیده است.  

 

سریال خارجی

سریال خارجی

فیلم ۱۱-۲۲-۶۳

 

شما باید وارد شوید تا بتوانید پاسخ دهید.

نظرات (۸۳)
amirfoad
amirfoad
۰۸:۵۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۱

گاتهام

Amir Nik
Amir Nik
۰۹:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۶

سریال گاتهام خوبه

آرمین
۰۹:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۰

پروانه

____ fateme____
____ fateme____
۰۹:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۰

فقطpeaky

aligholamiyan
aligholamiyan
۲۱:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۸

بد نیست