این گونه آرایش کنید تا جوان تر به نظر برسید [قسمت اول]

بی شک اصلی ترین دلیل هر کسی برای آرایش کردن زیباتر به نظر رسیدن است. پوشاندن عیب ها و جوان‌تر به نظر آمدن، ویژگی‌ای است که تقریبا تمام خانم‌ها را به سمت استفاده از وسایل آرایشی، خواه کم یا زیاد، می‌کشاند. ولی باید بدانید که آرایش کردن همانند یک شمشیر دو لبه است که اگر راه درست آن را ندانید، می‌تواند به نتیجه‌ای کاملا برعکس منتهی شود.
این گونه آرایش کنید تا جوان تر به نظر برسید [قسمت اول]

شاید بتوان به جرات گفت یافتن کسی که به دنبال داشتن چهره‌ای شاداب و جوان نباشد و یا حتی از داشتن آن لذت نبرد، تقریبا غیر ممکن است. مطمئنا شنیدن اینکه چهره‌ی ما بسیار جوان‌تر از سن واقعی‌مان است، از دهان کسانی که برای بار اول با ما برخورد دارند، می‌تواند حس اعتماد به نفس و رضایت خاطر زیادی را در ما به وجود بیاورد و حتی از نظر روانی باعث شود که واقعا در درون خود احساس جوانی بیشتری نسبت به سن حقیقی خود داشته باشیم. داشتن چنین خصوصیتی علاوه بر ویژگی‌های فیزیکی و ژنتیکی چهره‌ی ما، به مراقبت‌هایی که از پوست خود می‌کنیم و عادت‌های غذایی ما وابسته است. در کنار این عوامل چیزی که می‌تواند چهره‌ی ما را جوان‌تر و یا پیرتر از آنچه که در واقع هست نشان دهد، نوع آرایش ماست که دراین مورد بسیارتاثیرگذار است. اگر کنجکاوید که بدانید چه نوع آرایشی می‌تواند به جوان‌تر نشان داده شدن چهره‌ی ما کمک کند با ما در این مقاله همراه باشید.

 

بدون کرم مرطوب کننده شروع نکنید

شاید کمی تعجب کنید ولی بدون استفاده از کرمه‌ای مرطوب کننده در شروع آرایش تمام تلاش‌های بعدی‌تان بی فایده خواهد بود، پس حتی قبل از فکر به آرایش کردن صورتتان از کرم مرطوب کننده استفاده کنید. هنگامی که شما در ابتدای امر از یک کرم مرطوب کننده بر روی پوست خود استفاده نمی‌کنید و مثلا از یک کرم پوشاننده استفاده می‌کنید، پوست، مخصوصا پوست‌های مسن‌تر، تمام رطوبت موجود در آن کرم را به خود جذب می‌کند و این امر باعث می‌شود که چروک‌ها به وضوح مشخص و دیده شود و پوست شما حتی پیرتر از آنچه که در واقع هست به چشم بیاید. همچنین می‌توانید از کرم‌های مرطوب کننده‌ی رنگی استفاده کنید که تنها لایه ‌ی نازکی از رنگ و درخشش را به روی صورت شما می نشاند و راهی ساده برای جوان‌تر به نظر رسیدن پوست شماست. در کل وجود درصدی از رطوبت در تمام محصولاتی که برای آرایش کردن استفاده می‌کنیم ضروری است، زیرا لوازم آرایشی مات،  باعث  بیشتر دیده شدن خطوط و چروک‌های پوست می‌شود.

%DA%A9%D8%B1%D9%85%20%D9%85%D8%B1%D8%B7%D9%88%D8%A8%20%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%AF%D9%87.jpg

 

کرم پودرهای غلیظ و پنکک ها را فراموش کنید 

پوشاندن پوست صورت با حجم زیادی از کرم پودرهای غلیظ و مات و یا پنکک‌ها، نه تنها حالت طبیعی چهره ی شما را از بین می‌برد و آن را یک بعدی و تخت می‌کند، بلکه سن شما را بسیار بیشتر از آنچه که واقعا هست نشان خواهد داد. البته ممکن است که بر روی پوست‌های جوان‌تر این جلوه تا این حد بد به نظر نرسد، ولی بعد از سن سی سالگی این نوع آرایش بیشتر تمایل به نشستن در چروک‌های صورت و بیشتر به دیده شدن آن‌ها خواهد داشت.  بنابراین در صورت داشتن خطوط یا نقاط تیره  بر روی پوست، تنها آن قسمت‌ها را با اندکی از کرم‌های پوشاننده پنهان کنید، نه تمام صورت خود را. هرچقدر که به قسمت بیشتری از پوست صورتتان اجازه دیده شدن بدهید، چهره‌ای جوان‌تر و شاداب‌تر از خودتان نشان خواهید داد. 

%DA%A9%D8%B1%D9%85.jpg

 

جلوه ای ضخیم و پرپشت به ابروهای خود بدهید

بارزترین تفاوت میان ابروی یک فرد سالمند و یا حتی میانسال با  یک فرد جوان، در حجم و اندازه ی آن‌هاست؛ چرا که با بالاتر رفتن سن و برداشتن مستمر در طی سال‌ها، ابروها به تدریج به سمت نازک و کم پشت تر شدن می‌روند. ابروهای ضخیم، پرپشت و مرتب در جوان‌تر نشان داده شدن چهره‌ی شما تاثیر زیادی دارد. اگر ابروهای شما به هر دلیلی از دسته‌ی ابروهای نازک و کم پشت است هرگز آن‌ها را به همین شکل رها نکنید و با سایه‌ها، مدادها و دیگر محصولاتی که در بازار وجود دارد آن‌ها را شکل بدهید و پر کنید. بهتر است رنگ این مداد یا سایه را اندکی روشن‌تر از ابروهای خود انتخاب کنید و در صورتی‌که ابروهایی بلوند دارید یک درجه تیره‌تر از ابروهایتان. برای طبیعی‌تر به نظر رسیدن ابروهایتان هرگز از حاشیه‌ی بالایی و یا پایینی آن بیش از اندازه بیرون نزنید، زیرا که با بالا رفتن بیش از حد، چهره‌ی شما را متعجب و با پایین رفتن بیش از حد  خسته نشان خواهد داد.

%D8%A7%D8%A8%D8%B1%D9%88.jpg

 

به مدل و رنگ ابروها دقت کنید 

از مدل‌های طبیعی برای برداشتن ابروهای خود استفاده کنید و از اینکه ابروهای خود را به شکل‌های عجیب، نازک و غیر طبیعی دربیاورید اجتناب کنید. همچنین ابروهای صاف و پَر مانند نسبت به ابروهای زاویه دار یا تیز و کمان‌های بزرگ چهره ی شما را جوان‌تر نشان خواهد داد. بخاطر داشته باشید که پرپشت یا کم پشت بودن ابروی شما به اندازه ی مدلی که به آن‌ها می‌دهید اهمیت ندارد. همچنین رنگ ابروهای خود را همیشه چند درجه روشن‌تر از رنگ موهای خود کنید، مگر اینکه ابروهای خیلی روشنی داشته باشید.

%D9%85%D8%AF%D9%84%20%D8%A7%D8%A8%D8%B1%D9%88.jpg

 

روی چشم ها تمرکز کنید

یکی از خصوصیات یک چهره‌ی جوان و شاداب داشتن چشمانی درشت و پرانرژی است و داشتن مژه هایی تابدار، بلند و ضخیم ویژگی است که چشمان شما را این‌گونه نشان خواهد داد؛ بنابراین می‌توانید به جای استفاده از سایه‌ها یا خط چشم‌های تیره وضخیم برای ایجاد تاکید بر چشم‌ها، که باعث بیشتر نشان دادن سن شما خواهد شد، با استفاده از فرمژه، ریمل و سایه‌های روشن آن‌ها را به نقطه‌ی کانونی چهره ی خود تبدیل کنید. خوبی این آرایش این است که مناسب هر چهره‌ای است و نیاز به مهارت خاصی ندارد. به جز جنس ریملی که استفاده می‌کنید حتما به برس سر آن نیز دقت کنید و آن‌هایی را انتخاب کنید که برس‌های خیلی بزرگی ندارند. برس‌های نه چندان بزرگ، مژه‌های کوتاه تر را هم شکل می‌دهند و از بقیه جدا می‌کنند. همچنین ریمل‌هایی که بیش از اندازه مشکی هستند سفیدی چشم شما  را سفیدتر نشان می‌دهند که جلوه ی زیباتری به چشمانتان می‌بخشد.

%D8%B1%DB%8C%D9%85%D9%84.jpg

 

از مدادهای سفید استفاده کنید

به جای استفاده از مدادهای تیره، مانند قهوه‌ای یا مشکی، از یک مداد سفید برای درون پلک پایینی خود استفاده کنید. این کار چشمان شما را بزرگ‌تر و روشن‌تر نشان خواهد داد. با تاب‌دارکردن مژه‌های پلک پایین و استفاده از مداد سفید چشمان شما درشت، بانشاط و جوان‌تر به نظر خواهد رسید. 

%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%AF%20%DA%86%D8%B4%D9%85.jpg

 

منبع: prevention ،thelist ،beautyeditor ،allure

شما باید وارد شوید تا بتوانید پاسخ دهید.

نظرات (۱۲۲)
آیدا
۱۸:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۳

خوب بود ممنون

آوا
۱۲:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۱

مرسی مقاله کاربردی بود

آرمین
۱۲:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۱

مرسی مقاله خوبی بود

goleyas
goleyas
۰۶:۰۹ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۷

سپاس بابت مقاله خوبتون

بهاره
۲۳:۵۰ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۶

جالب بود ممنون