سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان مهر مردم به نیازمندان، ماه عسل بانی آزادی زندانیان جرائم غیرعمد

در قسمت دوازدهم برنامه‌ی ماه عسل امسال، احسان علیخانی از مردم خواست که برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد، هرچقدر که می‌توانند، کمک کنند. در برنامه‌ی جمعه شب احسان علیخانی از میزان بالای کمک‌های مردمی گفت. در طول تنها سه روز مبلغ سه میلیارد و پانصد میلیون تومان از سوی مردم برای رهایی زندانیان اهدا شد. با این مبلغ ۱۸۶ زندانی نیازمند و دربند به خاطر بدهکاری مالی آزاد شدند.
سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان مهر مردم به نیازمندان، ماه عسل بانی آزادی زندانیان جرائم غیرعمد

برنامه‌ی ماه عسل پربیننده‌ترین برنامه‌ی صدا وسیما در ماه مبارک رمضان است. این برنامه با دعوت از  مهمانان جنجالی و حرف زدن در مورد اتفاقاتی که شاید برای خیلی‌ها نیافتد، اما بسیار به زندگی تک‌تک ما نزدیک هستند، مخاطب خود را شگف‌زده می‌کنند. پیش از این در مطلبی با عنوان ماه عسل، ماه عسل است؟ به کلیت این برنامه پرداخته بودیم که می‌توانید در بنیتا ببیند. در ۱۴ ماه رمضان امسال در برنامه‌ی ماه عسل، احسان علیخانی از مردم درخواست مهربانی در مورد تعدادی از هموطنانمان که با مشکل خاصی روبرو بودند داشت. در آغاز برنامه‌ی جمعه شب، علیخانی از شگفت‌زدگی‌اش از مهربانی مردم گفت. با بنیتا همراه باشید.

برنامه ماه عسل ۹۶

بخشی از زندانیان زندان‌های کشور، کسانی هستند که فقط به خاطر مسائل مالی گرفتار شده‌اند. بخش عمده‌ای از این زندانیان هم به خاطر ناتوانی در پرداخت دیه، مجبور به تحمل زندان هستند که اصطلاحا به زندانیان جزائم غیرعمد معروف هستند. این زندانیان از بد حادثه در زندان هستند و اغلب وضعیت خانواده‌ی آنان نیز مناسب نیست و در رنج و سختی به سر می‌برند. این آمارها واقعا جای تامل و تاسف دارد که کسانی به دلیل گرفتاری‌های مالی در حد چند میلیون تومان سال‌ها از آزادی محروم باشند و خانواده‌هایشان در رنج و عذاب. در برنامه‌ی دوازدهم ماه عسل، احسان علیخانی از مردم خواست که هر چقدر که می‌توانند برای کمک به زندانیان جرائم غیرعمد قدمی بردارند.

آزادی زندانیان جرائم غیر عمد

در آغاز برنامه‌ی دیشب ماه عسل، احسان علیخانی با شگفتی تمام از مهربانی مردم ایران‌زمین  گفت. در طی سه روز مبلغی حدود سه میلیارد و پانصد میلیون تومان از سوی مردم ایران‌زمین برای کمک به این افرادی که به خاطر خطاهای غیرعمدی در زندان بودند، جمع‌آوری شد. نکته‌ی جالب این‌جاست که میانگین این کمک‌ها ۱۵هزار تومان بود و حدود ۲۲۵هزار نفر از مردم عزیزمان به فکر هموطنان دربندشان بودند. علیخانی در ادامه‌ی ماه عسل از شنیدن صدای لرزان از بغض مادری گفت که بعد از هفت‌ سال شاهد آزادی فرزندش بود و نیز از شنیدن صدای همسری که بعد ازده سال چشم‌انتظاری عزیزش را در آغوش می‌کشد. چنین حرف‌هایی لبخند بر لب هر انسانی می‌آورد و اشک شوق را جاری می‌سازد. دیدن بخش کوچکی از تصاویر شادی خانواده‌هایی که شاهد آزادی عزیزانشان بعد از مدت‌ها بودند، انسان را به مهربانی انسان‌ها در این روزهایی که در اطرافمان اتفاقات ناخوشایندی می‌افتد، امیدوار می‌کند.

آزادی زندانیان جرایم غیر عمد

دکتر جهانگیر رئیس سازمان زندان‌ها

در زمان آزادی این زندانیان، جهانگیر رئیس امور زندان‌های کشور آمار عجیب و متاثرکننده‌ای ارائه داد. او در بخشی از سخنانش گفت: «در بین این عزیزانی که آزاد شدند ۱۸۶ نفر از این افراد کسانی بودند که بیش از یک سال به دلیل گرفتاری مالی در زندان به سر می‌بردند و بعضی نیز چندین سال. نمونه‌ای هم بود که فردی از سال ۸۵ یعنی بیش از ۱۰ سال به خاطر بدهی یک میلیون تومانی در زندان بود که به همت مردم عزیزمان طعم آزادی را چشید.»

برای دیدن یکی از سوژه‌های پرطرفدار ماه عسل، می‌توانید سری به مطلب نرگس کلباسی بزنید.

شما هموطنان عزیز نیز می‌توانید برای سهیم شدن در این امر نیکو و کمک به زندانیان جرائم غیرعمد به سایت http://tehipro.ir/ مراجعه کنید.

منبع:

شما باید وارد شوید تا بتوانید پاسخ دهید.

نظرات (۴۴۰)
morgan72
morgan72
۱۱:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۱

احسنت به مردم و خیرین و البته برنامه ماه عسل که بانی این بویش خیرخواهانه شدند

fatemeh8645
fatemeh8645
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۴

عالی

saeedeh12
saeedeh12
۰۹:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۲

مرسیی

moh-faz
moh-faz
۰۸:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۴

جالب بود

الناز
۱۵:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۴/۳۰

افرین خیلی خوبه