از آرایش کردن در فصل تابستان نهراسید!

با فرارسیدن فصل تابستان مشکل آرایش کردن زنان بیشتر می‌شود به خصوص زنانی که در جنوب ایران زندگی می‌کنند برای این که بتوانند آرایش خود را در هوای گرم و شرجی حفظ کنند با دردسرهایی روبرو می‌شوند.
از آرایش کردن در فصل تابستان نهراسید!
Credit: The Doctor

هوای گرم با لوازم آرایشی سازگار نیست. به همین دلیل هنگامی که خانمی بعد از ساعت‌ها آرایش به قصد خرید و یا تفریح از منزل خارج می‌شود با کمی پیاده‌روی و با اولین قطره‌ی عرق آرایش او به هم می‌ریزد. به همین دلیل در هوای گرم و به خصوص شرجی به سختی می‌توان از آرایش مراقبت کرد.

اغلب خانم‌ها تنها راه چاره را در آرایش نکردن چهره‌ی خود می‌بینند اما مانند هر مشکلی، راه و چاره‌ای برای این مشکل نیز وجود دارد. از سوی دیگر خانمی که در هوای گرم و شرجی آرایش غلیظ انجام داده است بدون شک خود را با مشکلات زیادی گرفتار کرده است و راهکار آن آرایش کردن به شکل کم و محدود است که البته آرایش کم هم فوت و فن خود را دارد.

آرایش کردن صورت

Credit: alessandrafaria

پس از برخورد هوای گرم به پوست صورت، پوست شل می‌شود. برای این که از این اتفاق پیشگیری کنید بهتر است صورت خود را با آب سرد بشویید. با این کار پوست خنک و منفبض می‌شود. این کار باید قبل از آرایش صورت انجام گیرد و بعد از پاک کردن آرایش باز باید صورت خود را با آب سرد خنک کنید. این روش باعث می‌شود که پوست صورت شما همیشه شاداب بماند و از شل شدگی پوست هم پیشگیری می‌شود.

در هوای گرم هر اندازه که آرایش کم و ملایم باشد باز با عرق کردن آرایش شما به هم می‌ریزد. به همین دلیل بهتر است در هوای گرم از نوعی از لوازم آرایشی استفاده کنید که مخصوص هوای گرم هستند. استفاده از این نوع لوازم آرایش باعث می‌شود که آرایش شما دوام بیشتری داشته باشد. قبل از آرایش کردن ابتدا صبر کنید تا عرق‌ پوست خشک شود و پس از آن مقداری کرم ضد آفتاب به پوست صورت خود بزنید. هرگز بر روی کرم ضد آفتاب آرایش نکنید بلکه باید صبر کنید تا کرم ضد آفتاب به طور کامل جذب پوست صورت شود. برای این کار لازم است تا به مقدار یک بند انگشت به تمامی پوست صورت کرم ضد آفتاب بمالید. این کار باعث می‌شود که پوست شما کمتر دچار تعریق شود.

کرم ضد آفتاب

افرادی که علاقه‌ی زیادی به کرم پودر دارند بهتر است از کرم ضد آفتاب رنگی استفاده کنند. این نوع کرم‌ها ضرر کمتری نسبت به کرم پودرها دارند. بعد از این که کرم به طور کامل جذب پوست شد برای این که از عرق کردن پوست جلوگیری کنید از پنکیک‌های خشک که مناسب پوست شما هستند استفاده کنید و به آرامی پنکیک‌ را با پد و یا ابر مخصوص آن به پوست بزنید. این کار را با دقت انجام دهید زیرا نباید ابر را بر پوست بمالید بلکه باید به شکل ضربه‌ای به پوست بزنید.

هرگز در هوای گرم از کرم پودرهای براق و چرب استفاده نکنید. برای فرم دادن ابروها از مدادهای خشک استفاده کنید. همچنین مدادهای روغنی توصیه نمی‌شود. مدادهای چرب پس از این که در معرض هوای گرم قرار بگیرند پخش می‌شوند و پخش شدن آن شما را به دردسر می‌اندازد. اگر می‌خواهید زیر پلک‌ها و پشت چشمان خود را ریمل بزنید بهتر است از ریمل‌های ضد آفتاب استفاده کنید. با این کار زیر چشمان و پشت پلک شما تیره دیده نمی‌شوند.

آرایش کردن صورت

Credit: vidalondon

شب قبل از این که به تختخواب بروید با مداد مشکی مژه‌های خود را سیاه کنید این کار باعث می‌شود هنگامی که صبح از خواب بیدار می‌شوید تمام سیاهی مداد جذب مژه‌ها شده باشد و دیگر کسی متوجه مصنوعی بودن رنگ مژه‌های شما نشود. از سوی دیگر، این کار شما را از خط چشم براق و چرب که بر اثر گرما شل می‌شود بی‌نیاز می‌کند.

مقداری رژگونه را بر روی برس بمالید و بعد به گونه‌های خود بزنید و برای پخش کردن رژگونه از پد مخصوص پنکیک استفاده کنید. با این کار رژگونه پس از برخورد با پوست شما طبیعی جلوه می‌کند. بسیاری از زنان برای زدن رژگونه با مشکل مواجه می‌شوند و انتهای رژگونه‌ای که به گونه‌های خود زده‌اند دیده می‌شود. با دیده شدن مرز رژگونه، همه متوجه مصنوعی بودن آن می‌شوند اما با روشی که ما به شما توصیه کردیم دیگر با این مشکل رو‌برو نمی‌شوید.

آرایش کردن صورت

Credit: portakalrengi

از دیگر مشکلات آرایش کردن در فصل تابستان آرایش لب است. برای آرایش لب هنگامی که در حال زدن پنکیک به پوست صورت خود هستید مقداری پنکیک را بر روی لب‌های خود بزنید تا جایی که رنگ لب شما هم رنگ پوست صورت شود و بعد از مدادی که به آن مداد لب می‌گویند استفاده کنید. مداد لب نباید آن قدر چرب باشد که با تابش نور خورشید پخش شود و نه آن قدر خشک که پس از استفاده، لب‌ها به شکل ترک ترک دیده شوند. پس از کشیدن مداد آن را با نوک انگشت پخش کنید و پس از آن از رژ لبی استفاده کنید که مات و خشک باشد. هرگز مداد لب را فراموش نکنید زیرا مداد لب اجازه نمی‌دهد که لب‌های شما حتی پس از پاک شدن رژ لب بر اثر گرما بد شکل و بی‌رنگ دیده شود. موهای خود را به شکلی ببندید که پشت گردن شما کاملا پوشیده شود زیرا موها اجازه نمی‌دهند تا گرما به پوست گردن شما برسد و دچار تعریق شود.

اغلب زنانی که در شهرهای گرمسیری زندگی می‌کنند با سیاهی‌ها و حلقه‌های زیر چشم و لک‌های پوستی مواجه می‌شوند. برای برطرف کردن این مشکل بهتر است از کاسنیلرهای ضد آب استفاده کنید تا با عرق کردن پاک نشوند. اگر از کاسنیلر معمولی استفاده کنید رنگ آرایش شما به هم می‌ریزد و از حالت یکنواختی خارج می‌شود. خانم‌هایی که در شهرهای گرمسیری زندگی می‌کنند فراموش نکنند که استفاده همزمان از پودرهای آرایشی و ضد آب نتیجه خوبی در پی ندارد زیرا باعث می‌شود که از زیبایی چهره‌ی شما کاسته شود.

آرایش کردن صورت

Credit: akairan

خواه ناخواه پوست در هوای گرم چرب می‌شود. به همین دلیل کرم پودر خشک را انتخاب کنید. این نوع کرم پودرها نسبت به کرم پودرهای چرب و مایع برای زنانی که در هوای گرم زندگی می‌کنند مناسب‌تر هستند. کرم پودرهای خشک، چربی اضافه‌ی پوست را جذب می‌کنند و اجازه نمی‌دهند تا پوست شما دچار تعریق شوند چرب‌ترین نقاط پوست صورت، پیشانی، بینی و چانه هستند. برای این که از چربی این نقاط کاسته شود بهتر است کرم پودر خشک را بیشتر به این نواحی از صورت بزنید.

افرادی که قصد برنزه نشان دادن پوست خود را دارند باید بدانند که برنزه کننده‌های آرایشی در انواع پودری، کرمی و ژلی هستند. پرطرفدارترین نوع آن در میان زنان نوع پودری است. محبوبیت این نوع به دلیل سرعت در استفاده کردن از آن و بدون اشتباه از آب در آمدن آن است. مهم نیست که پوست شما چرب و یا خشک است چون نوع پودری آن با هر پوستی سازگاری دارد. اگر می‌خواهید از پودر برنزه استفاده کنید باید چند نکته را بدانید. ابتدا به مقدار لازم پودر بر روی برس دسته کوتاه بزنید و بعد به آرامی بر روی پیشانی، گونه‌ها و بینی خود بمالید. برخی از زنان بر روی چانه خود نیز می‌مالند که بستگی به سلیقه‌ی شما دارد.

منبع: allure، goodhousekeeping

شما باید وارد شوید تا بتوانید پاسخ دهید.

نظرات (۳۷)
هانیه
۰۱:۰۱ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۰

عالی ومفید بود.تشکر

fere16150
fere16150
۱۱:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۶

ممنون مفید بود

احسان
۱۶:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۴

خوب بود ممنون

آوا
۰۹:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۰

مقاله مفید و کاربدی بود سپاس

آزاده
۰۹:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۰

مرسی مفید بود