غذاهای عجیب کره‌ای /روزانه‌های مریم در کره

من مریم هستم، دختری ایرانی، دختری با انرژی که به دنبال یک زندگی‌ پر از ماجرا و متفاوت برای تحصیل به کره اومده. من از دبیرستان آرزوی یه زندگی متفاوت رو داشتم. از روز‌های تکراری خسته بودم که یه تغییر بزرگ در زندگیم پیش اومد. اومدن به کره بهترین اتفاق زندگی من بود.
غذاهای عجیب کره‌ای /روزانه‌های مریم در کره

 5.jpg

الان بیشتر از دوسال از زندگی من در آرزوهام می‌گذره و حالا قراره هر هفته یکشنبه و پنجشنبه با روزانه‌های مریم در کره به بنیتا بیام. این بار در مورد غذاهای عجیب کره‌ای‌ها صحبت می‌کنم. در ادامه با بنیتا باشید.

غذاهای کره‌ای خیلی با غذای ایرانی متفاوته، برای همین اوایل اومدنم به کره خوردن غذاهاشون بسیار سخت بود. از همه سخت‌تر مواقعی بود که به اردو یا مراسمی می‌رفتم که انتخاب دیگه‌ای نداشتم. به همین خاطر به این فکر کردم که کل ملت کره هر روز از این غذاها مصرف می‌کنن و هم طول عمرشون از ما بیشتره و هم پوستشون خیلی عالیه و به این دلیل بود که کم کم خودم رو مجبور کردم به خوردن غذاهاشون.اما چند تا غذا هست که هرگز راضی به امتحان کردنشون هم نشدم اما گاهی اوقات ناخواسته مجبور به خوردنشون شدم.

در این قسمت هفت تا ازغذاهای عجیب کره‌ای رو به ترتیب معرفی می‌کنم.

۷- پای مرغ

 7.jpg

این غذا شاید نسبت به بقیه غذاهای این لیست زیاد عجیب به نظر نیاد. پای مرغ رو در بیشتر کشورهای آسیایی به عنوان غذا مصرف می‌کنند. من حدود دو بار مجبور به خوردنش شدم، بار اول نمی‌دونستم چیه و خوردم، بار دوم هم چون با دوست‌های کره‌ای بودم، احساس کردم عوض کردن منوی غذا فقط به‌خاطر من کمی خودخواهانه باشه. اگر به اینکه دارید پای مرغ می‌خورید فکر نکنید متوجه می‌شید که اتفاقاً خوشمزه هم هست. 

۶- اختاپوس زنده

 %DB%B6.jpg

 تا به حال فرصت خوردنش برام پیش نیومده اما اگر پیش بیاد حتماً امتحان می‌کنم. از دوستان شنیدم که موقع خوردنش اختاپوس در دهان حرکت می‌کنه و کلاً  طعم خوبی داره. کسانی که سوشی رو دوست دارند ممکنه از این غذا خوششون بیاد.

۵- حلزون

 %DB%B5.jpg

به دعوت یکی از دوستان به یه رستوران دریایی رفتم که حلزون هم به عنوان غذا سرو شده بود. اینجا اولین باری بود که فهمیدم حلزون هم خوردنی هست. :) اونجا حلزون رو با سس مخصوصی سرو کردند که من فقط یه دونه امتحان کردم. واقعاً مزه خاصی نداشت، نه بو داشت نه مزه، واقعاً علت خوردن حلزون رو درک نمی‌کنم.

۴- کرم قاشقی زنده 

 %DB%B4.jpg

این کرم در واقع یه موجود دریایی هست که در رستوران‌های غذای دریایی در آکواریوم نگهداری می‌شه و به صورت زنده با سس مخصوص سرو می‌شه. خوشبختانه همچنان فرصت خوردنش پیش نیومده و امیدوارم در آینده هم پیش نیاد.

۳- سونده ( یه نوع سوسیس خون)

 %DB%B3.jpg

این غذا از اسمش مشخصه که هیچ‌وقت فکر نمی‌کردم حاضر به خوردنش بشم. اما مردم کره خیلی این نوع سوسیس رو دوست دارن و در کلی از غذاها استفاده می‌کنند. این غذا از جوشاندن برنج و چند تا چیز دیگه در خون گاو درست شده.

هر چند سعی کردم از خوردنش فرار کنم اما به طور اتفاقی دو بار مجبور به خوردنش شدم. بار اول داخل یه سوپ بود و نمی‌دونستم چیه و اتفاقاً خیلی هم خوش‌مزه بود و دوست کره‌ایم هم گفت این سوپ خیلی برای پوست خوبه که کلی خوشحال تمامشو خوردم. اما بعدها متوجه شدم که سوسیس خون داخلش بوده

:(( 

بار دوم هم تا داخل دهان گذاشتم متوجه شدم و غذا رو نخوردم. ( این طور مواقع است که می‌گن تجربه به درد می‌خوره!)

۲- پوست خوک

 %DB%B2.jpg

خوشبختانه این غذا هم یکی از اون غذاهاست که هرگز نزدیک من نخواهد اومد. پوست خوک به علت داشتن کلاژن بالا برای ترمیم پوست و جلوگیری از پیری پوست خیلی خوبه برای همین در کره غذای محبوب خانم‌هاست.

۱- کرم ابریشم

 %DB%B1.jpg

باز هم کرم... این غذا در خیابان‌های کره به عنوان میان‌وعده سرو می‌شه و طرفدارهای خاص خودشو داره. البته تا اونجایی که شنیدم همه کره‌ای‌ها از این غذا نمی‌خورن.

سوال:

کره حدود ۶۰ سال پیش با وضعیت فقر شدیدی روبرو بود، به دلیل کمبود غذا مردم مجبور به خوردن چیزهای مختلفی شدند که بعد از سال‌ها همچنان در فرهنگ غذاییشون باقی مونده. اگر شما هم در موقعیتی قرار بگیرید که مجبور به خوردن یکی از این غذاها بشید چه کار می‌کنید؟

این قسمت در مورد عجیب‌ترین غذاهای کره‌ای بود که امیدوارم خوشتون اومده باشه. مثل همیشه منتظر نظرات و لایک‌هاتون هستم. یادتون نره که لایک‌ها و کامنت‌های شما باعث ادامه‌دار شدن قسمت ‌های روزانه‌های مریم می‌شه.

end.jpg 

 

شما باید وارد شوید تا بتوانید پاسخ دهید.

نظرات (۱۴۴)
آیدا
۲۳:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۲

چه چیزایی میخورن

آزاده
۱۶:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۲

بسیار عالی بود

آوا
۱۸:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۹

خیلی جالب بود ممنون

الناز
۰۹:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۴

چه جوری اینها را میخورند

آیدا
۰۹:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۴

حالم بهم خورد چندش اوره