این اشتباهات قطعا از جذابیت شما می‌کاهند

لغت کاریزما را حتما شنیده‌اید. کاریزما داشتن یا جذبه داشتن نقش زیادی در به دست آوردن احترام و جایگاه اجتماعی دارد. امروز در این مطلب نکاتی را خواهید خواند که با رعایت نکردن آن‌ها از جذابیت یا کاریزمای خود خواهید کاست.
این اشتباهات قطعا از جذابیت شما می‌کاهند

کاریزما یا داشتن جذبه یک استعداد نیست. اگر روی رفتار خود کار کنید می‌توانید به فردی کاریزماتیک یا پرجذبه تبدیل شوید. این رفتارها نقش زیادی در جایگاه اجتماعی و رفتار افراد دیگر با شما دارند. امروز در بنیتا رفتارهایی را خواهید خواند که شاید ناخودآگاه به طور روزمره انجام می‌دهید اما باید بدانید که این رفتارها باعث می‌شود دیگران نظرشان را نسبت به شما تغییر دهند و کمتر در نگاه آن‌ها پرجذبه و کاریزماتیک نشان داده شوید.

 

وقتی با اعتماد به نفس کم خودتان را معرفی می‌کنید

معنای کاریزما

ظاهر شدن در برابر افراد جدید ساده نیست و ممکن است تصور کنید ساده‌ترین و بهترین راه این است که دست خود را برای جمع تکان دهید و به همه سلام کنید. سپس در گوشه‌ای دور از جمع بنشینید. با انجام این کار به نظر می‌رسد شما فردی هستید که از جمع دوری می‌کنید و علاقه‌ای به برقراری ارتباط با دیگران ندارید. بهتر است بلند سلام کنید و خودتان را معرفی کنید و به سمت تک تک افراد حاضر رفته و با آن‌ها از نزدیک آشنا شوید.

وقتی که دوستتان را به دیگران معرفی نمی‌کنید

کاریزما چیست

هنگامی که با دوستتان به سمت فردی می‌روید که آشنای آن‌هاست و بدون اینکه به آن فرد معرفی شوید در کنار آن‌ها می‌ایستید، حس چندان خوبی به شما دست نمی‌دهد. اما ممکن است برای همه‌ی ما پیش آمده باشد. اگر بدون اینکه دوست خود را به فرد سومی که ملاقات می‌کنید معرفی کنید شروع به صحبت با او کنید، باعث می‌شود دوستتان تصور کند شما از حضور او خجالت می‌کشید یا شاید دوست ندارید او را به فرد دیگری معرفی کنید و از این ملاقات اتفاقی خوشحال نیستید. بهتر است هنگامی که با فردی آشنا روبرو می‌شوید دوست و همراه خود را به او معرفی کنید. در این صورت همه احساس راحتی بیشتری خواهند داشت مخصوصا فردی که تازه به جمع اضافه شده است.

اگر اسم افراد را فراموش می‌کنید

ممکن است همیشه به دیگران بگویید که حافظه‌ی بدی دارید اما این اصلا دلیل خوبی برای فراموش کردن نام افرادی که با آن‌ها ملاقات می کنید نیست. بهتر است برای جلوگیری از این مسئله، نام افراد را در جملات مختلفی در مکالمه‌ی خود استفاده کنید. برای مثال اگر فردی به شما می‌گوید: «سلام من فرانسیس هستم»، شما هم در ادامه‌ بگویید«از آشنایی با شما خوش‌وقتم فرانسیس». به همین ترتیب در بعضی از جمله‌ها یا سوالات نام او را تکرار کنید. 

وقتی درباره‌ی موضوعاتی حرف می‌زنید که دیگران علاقه‌ای به آن‌ها ندارند

کاریزما چیست

اگر در جمع افرادی نشسته‌اید که علاقه‌ای به فیلم و سینما ندارند، درباره‌ی نقد فیلم و فیلم‌های مختلف حرف نزنید. اگر اطرافیان شما اهل ورزش نیستند، از تغذیه‌ی ورزشکاران صحبت نکنید. مکالمه‌ای که در آن تنها شما صحبت می‌کنید فقط اتلاف وقت است و دیگران هم از این مکالمه لذت نمی‌برند. افراد را در بحث شرکت دهید؛ برای این کار باید موضوعی را انتخاب کنید که مورد علاقه‌ی همه باشد. اگر دوستان یا اطرافیانتان از شما سوالی نپرسیدند یا موضوع را عوض کردند، بدانید که با احترام حرف شما را قطع کرده‌اند.

وقتی که فقط درباره‌ی خودتان حرف می‌زنید

تصور کنید درباره‌ی مشکلی با دوستتان حرف می‌زنید و دوستتان به جای اینکه شما را دلداری بدهد و به شما راهکار پیشنهاد کند، شروع می‌کند به صحبت کردن درباره‌ی مشکلات خودش. این کار خودخواهی و آزاردهنده است. همه دوست دارند بیشتر از هرچیزی درباره‌ی خودشان حرف بزنند. در مطالعه‌ای که عده‌ای از دانشمندان روی افراد مختلف انجام دادند و از آن‌ها خواستند تا در ازای دریافت مبلغی به عنوان جایزه درباره‌ی هر موضوعی غیر از خودشان حرف بزنند، هیچ کس نتوانست از پس انجام این کار بر بیاید. اگر می‌خواهید دیگران به شما علاقه داشته باشند، بهتر است به آن‌ها توجه کنید و خود را مشتاق شنیدن نشان دهید تا مردم هم خواهان شنیدن داستان‌های شما باشند.

وقتی‌که پشت سر کسی حرف می‌زنید

کاریزما چیست

اگر با همکار خود صحبت می‌کنید و شروع به مسخره کردن لباس همکار دیگرتان می‌کنید، ممکن است در آن لحظه با هم بخندید اما همکارتان قطعا با خود فکر می‌کند که اگر شما امروز با او پشت سر کسی حرف زدید، روز دیگر حتما او نفر بعدی خواهد بود که مورد تمسخر شما قرار می‌گیرد. مردم همیشه دوست دارند بهترین ویژگی‌ها را در دیگران ببینند. سعی کنید تاثیر منفی‌ای روی کسی نگذارید.

وقتی‌که خیلی آرام صحبت می‌کنید

اگر بسیار آرام صحبت کنید، برای افراد دیگر شنیدن صدای شما و فهمیدن آن‌چه که می‌گویید بسیار سخت است. اگر در حال گفتن داستان، سخنرانی یا حتی پرسیدن یک سوال ساده هستید، بلند و واضح حرف خود را بیان کنید.

وقتی‌که جواب‌های کوتاه می‌دهید

جواب‌های کوتاه ممکن است به طرف مقابل شما این حس را بدهد که شما یا خیلی خجالتی هستید یا تمایلی به صحبت کردن ندارید و این اصلا تاثیر خوبی روی دیگران نمی‌گذارد. اجازه دهید مکالمه ادامه پیدا کند و به جواب‌های خود جزئیات بیشتری اضافه کنید.

منبع:

شما باید وارد شوید تا بتوانید پاسخ دهید.

نظرات (۵۸)
Rapel
Rapel
۱۲:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳

کسی که همچین رفتارای زشتی از خودش نشون بده اصلا جذابیت نداره

parpar385
parpar385
۱۱:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳

مفید

آزاده
۰۰:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳

ممنون بابت مقاله مفید شما

آناهیتا
۱۰:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۲

خیلی خوب بود ممنون

مزدیسنا
مزدیسنا
۰۸:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۲

:)