۱۶ نکته‌ که باعث داشتن ظاهری حرفه‌ای در محل کارتان می‌شود [قسمت دوم]

امروزه موفقیت در بازار کار که به شدت مدرن و رقابتی‌ست، به فاکتورهای زیادی نیاز دارد که یکی از آن‌ها تاثیرگذاری بر مخاطب است. اگرچه بخشی از این تاثیرگذاری به توانایی‌های شما و نوع ارائه‌ی خدماتتان بستگی دارد، به هیچ عنوان نمی‌توان تاثیری که ظاهر شما در نگاه اول بر مخاطب خواهد گذاشت را نادیده گرفت.
۱۶ نکته‌ که باعث داشتن ظاهری حرفه‌ای در محل کارتان می‌شود [قسمت دوم]
ظاهر حرفه ای در محل کار

شاید از شنیدن این جمله تعجب کنید، ولی باید بدانید که ظاهر شما در موفقیت شغلی‌تان کاملا موثر است. در حقیقت ظاهر شما در محل کار، تفسیری از میزان کارایی‌تان ارائه خواهد داد و با اینکه شاید رئیس یا ارباب رجوع شما حتی به این موضوع فکر نکنند که به خاطر نوع ‌پوشش‌تان توانایی‌های شما را از میزان واقعی آن کمتر به حساب بیاورند، ولی این اتفاقی است که در ناخوداگاه آن‌ها رخ می‌دهد. در حقیقت داشتن ظاهری حرفه‌ای علاوه بر تاثیر مثبتی که بر اطرافیان خواهد گذاشت احترام آن‌ها را نیز به همراه دارد.  

با توجه به اینکه لباس پوشیدن به شیوه‌ی غیر رسمی در محل کار به دلیل راحت‌تر بودن، هر روز محبوب‌تر و فراگیرتر می‌شود، فهمیدن اینکه واقعا نوع پوشش ما در این محل چگونه باید باشد اندکی مشکل است و بهتر است برای دانستن آن به نظر متخصصان در زمینه‌ی شغلی و آداب معاشرت نگاهی بیاندازیم.

 

از جوراب‌های ساق کوتاه استفاده نکنید

زمانی که پاهایتان را بر روی هم می‌گذارید شلوارتان اندکی بالاتر می‌رود و در صورت استفاده از جورابی با ساق کوتاه پاهایتان دیده می‌شود، دقت کنید که در یک محیط حرفه‌ای این موضوع یک نکته‌ی منفی به شمار می‌آید، بنابراین جورابی بپوشید که ساق آن اندازه‌ی مناسبی دارد.

جوراب ساق بلند

 

کفش‌های واکس خورده  وتمیز بپوشید

یکی از چیزهایی که ممکن است در نگاه اول نظر شخص مصاحبه کننده یا کسی که قرار است شما را استخدام کند را جلب کند، کفش شماست؛ بنابراین حتما از کفشی استفاده کنید که تمیز و واکس خورده است و شرایط ظاهری خوبی دارد.

کت و شلوار مردانه

 

بستن ساعت مچی را فراموش نکنید

ساعت مچی در میان اکسسوری‌ها، چه از نوع مردانه و چه زنانه، بیشترین توجه را به خود جلب می‌کند و حتی در حرفه‌ای‌تر به نظر رسیدن ظاهر شما تاثیرگذار است؛ بنابراین برای داشتن ظاهری حرفه‌ای‌ می‌توانید از ساعت مچی استفاده کنید.

ساعت مچی

 

عدم پر کردن جیب‌ها با خورده ریزهای مختلف

 کت و شلوار شما هرچقدر هم که زیبا باشد هنگامی جیب‌های آن را با وسایل مختلفی مانند کلید، سکه، کیف پول و سایر چیزها پر می‌کنید از شکل اصلی خود خارج می‌شود و دیگر آن ابهت و وقار را نخواهد داشت. بنابراین از گذاشتن این گونه وسایل درون جیب‌ها هرچند هم که کوچک خودداری کنید. 

 

مرتب نگاه داشتن موهای صورت

 ابروهای خود را حتما همیشه مرتب نگاه دارید و در صورتی که ریش و سبیل می‌گذارید به هیچ وجه اهمیت مرتب بودن آن‌ها را دست کم نگیرید. شما هرگز نمی‌توانید به کسی که ظاهری شلخته و آشفته دارد به عنوان یک آدم حرفه‌ای نگاه کنید، بنابراین مرتب بودن صورت از اصلی‌ترین اصول داشتن ظاهری حرفه‌ایست. امروزه لوازم برقی و غیربرقی بسیاری در بازار به منظور مرتب کردن موهای صورت وجود دارد که با کمی تحقیق، می‌توانید وسیله‌ی مناسب خود را پیدا کنید.

استایل مردانه

 

بیش از اندازه از اکسسوری‌ها استفاده نکنید

اکسسوری‌ها در واقع باید تکمیل کننده‌ی ظاهر شما باشند، نه اینکه آن را تحت تاثیر خود قرار دهند. استفاده‌ی بیش از اندازه از اکسسوری‌ها می‌تواند تاثیر منفی بر پوشش شما داشته باشد و حتی باعث به هم خوردن تمرکز طرف مقابلتان گردد. همچنین استفاده از زیورآلاتی که با هر حرکت دست شما ایجاد صدا می‌کنند باعث برهم خوردن تمرکز اطرافیان می‌شود و می‌تواند برای یک مصاحبه‌کننده یا دیگر همکارانتان بسیار ناخوشایند و غیر حرفه‌ای به شمار بیاید.

استایل زنانه

 

پوشیدن لباس‌های پررنگ

به رنگی که برای لباستان انتخاب می‌کنید دقت کنید. معمولا لباس‌های پررنگ بیشتر بیننده را تحت تاثیر قرار خواهد داد. اگر قرار است که در جایی سخنرانی کنید، از لباس‌هایی استفاده کنید که رنگ آن‌ها شما را به شکل عنصری مجزا از سایر عناصر محیط نشان می‌دهد و با فضای اطرافتان تضاد دارد. همچنین به هیچ عنوان از لباس‌هایی که رنگ نئون‌گونه‌ دارند در محل کارتان استفاده نکنید.

استایل زنانه ی رسمی

 

عدم استفاده از تتو و پیرسینگ‌ در نقاط غیر معمول

هرگز از تتوهایی که در معرض دید هستند بر روی بدنتان استفاده نکنید و اگر در گذشته از این گونه تتوها بر روی بدن خود زده‌اید سعی کنید تا آنجا که امکان دارد آن‌ها را از بین ببرید. همچنین استفاده از پیرسینگ‌ها، به جز در قسمت لاله‌ی گوش که در اکثر فرهنگ‌ها کاملا متداول است، جلوه‌ی حرفه‌ای شما را کاملا زیر سوال خواهد برد.

منابع : businessinsider ،futureofworking

شما باید وارد شوید تا بتوانید پاسخ دهید.

نظرات (۷۶)
alisaberian1384
alisaberian1384
۲۰:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲

جالب بود 👌🏻

mohammadbibak
mohammadbibak
۰۷:۲۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴

عالی بود .

amirfoad
amirfoad
۰۸:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۱

عالییییییییی بود

Amir Nik
Amir Nik
۰۹:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۶

لباس پررنگ

____ fateme____
____ fateme____
۰۹:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۰

?