چرا رئیس تان شما را اخراج می کند

اخراج شدن از کاری که به آن مشغول هستید بسیار دلسردکننده است. در ادامه سعی خواهیم کرد با علل اخراج شدن کارمندها از محیط کار آشنا شوید تا دیگر دچار این تجربه تلخ نشوید.
چرا رئیس تان شما را اخراج می کند

اخراج شدن اصلاً حس خوبی ندارد. اخراج شدن به اعتماد به نفس شما ضربه می‌زند و از آنجایی که قابل پیش‌بینی نیست ضربه‌ی سختی به شما وارد می‌کند. اما تجربه‌ای است که اگر توجه بیشتری به آن بکنید حاوی نکات بسیار آموزنده‌ای است.

پس بهتر است که به بررسی دلایلی که اغلب افراد به خاطر آنها اخراج می‌شوند بپردازیم تا در موقعیت شغلی بعدی خود دچار مشکل نشویم. دلایل زیادی برای اخراج شما وجود دارد که مستقیماً به رفتار و عملکرد شما ربط ندارند و کنترل آن‌ها از عهده شما خارج است. در این مطلب سعی خواهیم کرد به دلایلی بپردازیم که کنترل آن‌ها در دستان شما قرار دارد.

 

عدم صداقت و خیانت در امانت

عدم صداقت

صداقت از لحظه ورود به محیط کار ضرورت پیدا می‌کند. این موضوع حتی به مصاحبه کاری شما هم مربوط می‌شود. این روزها کارفرماها بیشتر روی گذشته کاری و زندگی متقاضی کار تحقیق می‌کنند. در محیط کار نیز داشتن صداقت اهمیت دوچندان دارد. شما به عنوان کارمند اختیار کنترل اموال شرکت را به عهده خواهید گرفت. اگر در استفاده از این اموال و اختیارات سوءاستفاده‌ای رخ دهد همه به حساب خیانت در امانت گذاشته خواهد شد. در ضمن طبق قوانین جاری کشور مجازات خیانت در امانت ۶ ماه تا ۳ سال زندان است.

این روزها مفهوم خیانت در امانت بسیار گسترده‌تر از گذشته است. مهم‌ترین دارایی‌ شرکت‌ها اطلاعات و دارایی‌ها فکری است که می‌تواند هدف جاسوسی صنعتی قرار بگیرد. پس باید حواس خود را جمع کنید چرا که ممکن است ناخواسته اطلاعات مهم شرکت را در اختیار افرادی که صلاحیت لازم را ندارند قرار بدهید.

 

غیبت‌های مکرر در محیط کار

غیبت‌ های مکرر

اگر کارمندی مرتب دیر در محیط کار حضور پیدا کند یا اینکه بعد از حضور در محیط کار به بهانه‌های مختلف غیبت داشته باشد دلیل بسیار موجهی برای اخراج خودش به کارفرما خواهد داد. اگر به دلیل موجهی مجبورید که تاخیر داشته باشید حتماً به کارفرمای خود اطلاع دهید هر چه نباشد او هم یک انسان است!

 

عملکرد ضعیف

عملکرد ضعیف

عملکرد ضعیف یکی از مشکلاتی است که در شرکت‌های ایرانی بسیار به چشم می‌خورد. فرد در محیط کار حاضر می‌شود اما بیشتر زمان خود را صرف حرف زدن و گشت و گذار در وب می‌کند تا ساعات کاری به پایان برسد. کارفرما به شما حقوق می‌دهد که کار کنید و وقت تلف کردن در محیط کار یکی از راحت‌ترین راه‌ها برای اخراج شدن است. 

از طرف دیگر کارمندانی هستند که کارهای محوله را به آهستگی و با کلی خطا به پایان می‌رسانند. گاهی اوقات آهسته انجام دادن کارها به حساب بی‌صداقتی فرد هم گذاشته می‌شود چرا که قصد دارد امنیت کاری خود را حفظ کند. گاهی اوقات این اتفاق به این دلیل رخ می‌دهد که فرد برای کار مورد نظر مناسب نیست.

 

پیروی نکردن از دستورات

پیروی نکردن از دستورات

متاسفانه این مفهوم در بین کارمندان ایرانی به خوبی جا نیفتاده است. برای اینکه کار خود را درست انجام بدهید باید دستوراتی که از مافوق شما صادر می‌شود را به دقت اجرا کنید. (درست مثل یک پادگان نظامی). شرکت به شما حقوق می‌دهد و مالک ساعات کاری شما خواهد بود و شما باید دستورات کارفرما که در چارچوب قانون کشور هستند را دنبال کنید. اگر ایده‌ای بهتر برای اجرای کار دارید از طریق سلسله مراتب به آن‌ها  مشورت بدهید و اگر پذیرفته نشد باید طبق دستور قبلی کار را ادامه بدهید. 

حرف آخر

اگر به هر دلیلی اخراج شده‌اید یا اینکه از شغل خود نفرت دارید حالا زمان آن رسیده است که همه چیز را تغییر دهید و از اشتباهات خود درس بگیرید. اگر از کار خود رضایت ندارید و پیدا کردن کار دیگر مشکل است بهتر است ضمن حفظ کار فعلی خود به فکر پیدا کردن کار دیگری باشید. شما این را به خود مدیون هستید.

منبع: lovetoknow، toughnickel

شما باید وارد شوید تا بتوانید پاسخ دهید.

نظرات (۱۰۱)
آرمین
۱۲:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۶

ممنون مطلب مفید و قابل تأملی بود.

Hosein2011
Hosein2011
۲۰:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۱

عالی بود

Ali_khan
Ali_khan
۲۲:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۹

جالبه

frdtaj
frdtaj
۰۶:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۰

جالب بود

Rohit
Rohit
۰۷:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۹

اگه با رییس دوست بشیم اخراجمون نمیکنه.