اینستالایف/ سارا؛ مادری که تسلیم بیماری فرزندش نشد!

«اینستالایف» در این قسمت می‌خواهد شما را با زن قوی و بی‌نظیری آشنا کند که خواندن داستان زندگی‌اش ممکن است زندگی شما را نیز تغییر دهد. پس این قسمت از «اینستالایف» در بنیتا را از دست ندهید.
اینستالایف/ سارا؛ مادری که تسلیم بیماری فرزندش نشد!

دنیای اینستاگرام دنیای عجیبی است که در آن می‌شود به نکات جالبی پی برد. یکی از این نکته‌ها علاقه نشان دادن کاربرها به سبک زندگی افراد عادی‌ است که باعث پرطرفدار شدن صفحه‌‌ی شخصی آن‌ها شده. افرادی که هرکدام به نوبه‌ی خود ویژگی مثبت و جذابی در زندگی‌شان دارند که دنبال کردن آن‌ها برای دیگر کاربران خالی از لطف نیست. می‌خواهیم به بررسی این ویژگی‌ها پرداخته و علت محبوب شدن آن‌ها را در اینستاگرام دریابیم. در سری مطالب «اینستالایف» صفحات جالب و جذاب کاربران ایرانی را مورد بررسی قرار داده و به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت.

در این قسمت از «اینستالایف» صفحه‌ای را به شما معرفی می‌کنیم که نه تنها در بین کاربران ایرانی محبوب شده، بلکه توانسته تاثیر زیادی بر روی زندگی برخی افراد بگذارد. بنیتا می‌خواهد شما را با صفحه‌‌ی اینستاگرام سارا علیجانی آشنا کند. پس «اینستالایف» متفاوت این هفته را از دست ندهید.

اینستالایف

سارا علیجانی متولد سال ۵۸ در تهران است که ۱۸ سال پیش به همراه مادرش به هلند مهاجرت و با همسرش امیر ازدواج کرده است. شغل او پاکسازی پوست است که به‌صورت پاره وقت به آن مشغول است و ورزش کردن یکی از ارکان مهم زندگی اوست.

اینستالایف

سارا دو فرزند به نام‌های آیسان و سپنتا دارد. آیسان ۱۱ یازده ساله است و سپنتا ۶ سال دارد. تا اینجا همه چیز شبیه یک زندگی عادیست اما اتفاقی که در دوران بارداری سارا برای آیسان می‌افتد ورق زندگی را برمی‌گرداند.

اینستالایف

آیسان ۱۱ ساله دچار نوعی بیماری نادر ژنیتیکی است که باعث عقب ماندگی ذهنی، گرفتگی عضلات، عدم توانایی در تکلم، مشکل بینایی، عدم تمرکز و مشکلات دیگری شده است. اتفاق تلخی که می‌تواند هر مادر و خانواده‌ای را به ورطه‌ی ناامیدی و نابودی بکشاند اما داستان این خانواده طور دیگریست.

اینستالایف

سارا علیجانی زن قوی و صبوریست که با عکس‌ها و نوشته‌های خود دیگران را تحت تاثیر قرار می‌دهد. او برای دختر ناتوانش آیسان سنگ تمام گذاشته. شاید پیش خود بگویید کدام مادریست که چنین کاری را برای دلبند خود انجام ندهد اما شاد بودن در چنین شرایطی موقعیتی چالش برانگیز است.

سارا به گفته خودش بعد از مدتی ناامیدی، زندگی را طور دیگری دید و به‌جای ماندن در یأس، تصمیم گرفت دید خود را نسبت به زندگی عوض کند. حالا او صفحه‌ای در اینستاگرام با نام happy with little things یا خوشحالی با چیزهای کوچک دارد که زیبا و تاثیرگذار است.

او به‌صورت مداوم ورزش می‌کند اما تنها دلیل او برای این‌کار تناسب اندام و زیبایی نیست. چرا که گردن و شانه‌هایش بر اثر تحمل فشار زیاد ناشی از جابجا کردن فرزندش آیسان دچار دردهای شدیدی شد و او تصمیم گرفت به‌جای درد کشیدن و تسلیم شدن بر روی عضلات خود کار کرده و حالا مشکلات کمتری دارد.

اینستالایف

داشتن فرزندی مانند آیسان باعث نشده تا به پسرش سپنتا بی‌توجه باشد. برای همین آیسان دو شب در هفته به منزل پدربزرگ و مادربزرگ خود می‌رود تا سارا و همسرش امیر بتوانند برای سپنتا وقت بگذارند. سارا بی‌وقفه از مادرش به‌خاطر کمک و فداکاری‌هایش تشکر می‌کند و او را نعمت زندگی خود می‌داند.

اینستالایف

نوشته‌های این خانم ۳۸ ساله و دید مثبت و امیدوارانه‌اش به زندگی باعث شده تعداد زیادی از مادرانی که فرزندان معلول دارند از او انرژی و انگیزه گرفته و برای کودکان خود بهترین باشند. چرا که سارا معتقد است بهترین مادرها، زنانی هستند که در زندگی به خودشان و داشتن روحیه‌ای شاد اهمیت می‌دهند.

اینستالایف

البته صفحه‌ی او برای دیگر کاربران که با چنین مشکلاتی دست و پنجه نرم نمی‌کنند نیز جذاب است. عکس‌ها و نوشته‌های سارا علیجانی باعث می‌شود لحظه‌ای تامل کنید، دست از گله کردن برداشته و فکر کنید شاید مشکلات خود را زیادی جدی گرفته‌اید!

 اینستالایف

مهم نیست خانم باشید یا آقا، چند ساله و در چه موقعیتی باشید، دنبال کردن صفحه‌ی اینستاگرام سارا علیجانی می‌تواند دید شما را به زندگی تغییر دهد پس اگر می‌خواهید با زندگی این خانواده متفاوت بیشتر آشنا شوید، می‌توانید سری به صفحه‌ی او بزنید و اگر دوست دارید می‌توانید مطلب دیگری از «اینستالایف» با عنوان «آدا و گرافیتی‌هایش» بخوانید.

منبع:

شما باید وارد شوید تا بتوانید پاسخ دهید.

نظرات (۳۳)
fere16150
fere16150
۱۲:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۸

امیدوارم خدا کمک کنه همیشه همین طور پر روحیه باشند

hashrmish
hashrmish
۱۶:۳۱ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۵

تشکر از مطلب مفیدتون

hashrmish
hashrmish
۱۶:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۵

انشا الله خدا همراهشون باشه

parpar385
parpar385
۱۱:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳

همه مادرا قوی هستن

hedaiat
hedaiat
۲۱:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۱

کاش برای دخترش ایمان به ارث می گذاشت، تا نگران آینده او هم بود!