زنان خود ساخته: داستان گِیل کِلی

هدایت کشتی یک کسب و کار آسان نیست و چالش‌هایی بسیار سخت برای ناخدای این کشتی وجود خواهد داشت. در این مقاله می‌خواهیم به خانم گِیل کِلی یکی از بانوان موفق در این زمینه اشاره کنیم.
زنان خود ساخته: داستان گِیل کِلی

گیل کلی اهل آفریقای جنوبی است و سال‌ها به‌عنوان مدیرعامل شرکت Westpac  مشغول کار بود تا اینکه در سال ۲۰۱۵ از سمت خود کناره‌گیری کرد. او به‌ عنوان اولین زنی که توانسته بود به سمت مدیرعاملی یکی از بانک‌های معروف استرالیا برسد، شناخته می‌شود. همچنین، او تنها زنی بود که سمت مدیرعاملی یک کمپانی برجسته را در بین ۱۵ کمپانی برتر استرالیا را بر عهده داشت.

 

دوران کودکی

گیل کلی

گیل کلی یا گیل کورِر در ۲۵ آوریل ۱۹۵۶ در پِرتوریا آفریقای جنوبی به دنیا آمد. او به دانشگاه کِیپ‌تاون رفت و در رشته هنر تحصیل نمود، تاریخ و ادبیات لاتین موضوعات مورد علاقه‌ی او بودند. او همچنین مدرک دیپلمش را درزمینه‌ی تعلیم و تربیت گرفته است.

 

زندگی‌نامه

گیل کلی

در سال ۱۹۷۷ گیل با آلن کلی ازدواج کرد و به رودِزیا نقل‌مکان کرد که در حال حاضر این شهر قسمتی از زیمباوه است. در آنجا گیل زبان لاتین را به دانش‌آموزان کالج فالکُن تدریس می‌نمود. بعدها دوباره گیل و همسرش به آفریقای جنوبی برگشتند و همچنان گیل به حرفه تدریس ادامه داد. در سال ۱۹۸۰، گیل در بانک نِدکور به‌عنوان مسئول باجه مشغول به کار شد، ولی به‌پاس بهره‌گیری از یک برنامه آموزشی سریع طولی نکشید که گیل توانست مقام بالاتری را به دست آورد.

زنان موفق

در سال ۱۹۸۶ او اقدام به گرفتن مدرک MBA نمود و توانست در سال ۱۹۸۷ با سربلندی این دوره را به پایان برساند. در سال ۱۹۹۰ او رئیس بخش منابع انسانی بانک نِدکور شد. در بین سال‌های ۱۹۹۲ تا ۱۹۹۷ او چندین پست مدیریتی مختلف بر عهده گرفت.

 

شهرت و اعتبار

زنان موفق

در سال ۱۹۹۷ گیل برای مصاحبه با چندین بانک به سیدنی رفت. خیلی زود او توسط چند بانک مشترک‌المنافع، در سمت مدیرکل بازاریابی استراتژیک شروع به کار کرد. عملکرد فوق‌العاده‌ی او به سرعت مسیر پیشرفتش را هموار نمود، به‌گونه‌ای که در سال ۲۰۰۱ توانست مدیر بخش خدمات مشتریان بانک شود. همچنین به صورت همزمان، او مسئول چندین بخش عملیاتی نیز بود.

در سال ۲۰۰۲ او مدیرعامل بانک سنت جورج شد. در آن زمان بانک شدیداً با مشکلات مالی درگیر بود و احتمال ورشکسته شدنش هم می‌رفت. تا اینکه در اثر تلاش‌های بی‌وقفه و هوش و درایت بی‌نظیر کلی، بانک توانست دوباره روی پای خود بایستد. این امر موجب شد که بانک سنت جورج در قرارداد کِلی بازنگری کند و دستمزد او را بالاتر ببرد. در قرارداد جدید دستمزد کلی به‌صورت معلق بسته شد.

بانک Westpac

در سال ۲۰۰۸ کلی به Westpac پیوست و در آن‌جا نیز به‌عنوان مدیرعامل برگزیده شد. در همان سال، Westpac بانک سنت جورج را گرفت. اعتقاد و اشتیاق گیل کلی به توانمندسازی زنان او را درصدد اجرای قانونی در Westpac درآورد که حداقل ۴۰ درصد از پست‌های مدیریتی باید در دست زنان باشد. در نوامبر ۲۰۱۴ گیل اعلام کرد که دیگر می‌خواهد از سمت مدیرعاملی کنار برود. در فوریه‌ی ۲۰۱۵ او به‌کلی از سمتش کناره‌گیری کرد و جای خود را به برایان هِرتزِر داد.

دست‌آوردها

در بین سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۱ گیل کلی در فهرست سایت فوربِس در بین قدرتمندترین زنان جهان قرار داشت. در سال ۲۰۱۴ او در رتبه‌ی ۵۴ قدرتمندترین زنان جهان توسط سایت فوربِس انتخاب شد.

می توانید یک سری به «معرفی خانم های موفق ایرانی در سراسر دنیا؛ ماریا خرسند» بزنید. 

منبع: Successstory

شما باید وارد شوید تا بتوانید پاسخ دهید.

نظرات (۲۳)
shahrivar1362
shahrivar1362
۰۸:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۳

عالی

shahrivar1362
shahrivar1362
۰۹:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۱

good

آرمین
۱۲:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۶

ممنون مطلب مفید و الهام بخشی بود.
یابد از اینا درس گرفت

آیدا
۱۸:۵۹ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۳

آفرین عالیه

Hosein2011
Hosein2011
۱۹:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۱

عالی بود