زنان خودساخته/ کی ران مازومدار شاو؛ بانوی موفق هندی

کی از زنان موفق خانم کی ران مازومدار شاو هندی است. برای اینکه بیشتر او را بشناسید با بنیتا همراه باشید.

زنان خودساخته/ کی ران مازومدار شاو؛ بانوی موفق هندی

کی ران مازومدار شاو یکی از پیشگامان صنعت بیوتکنولوژی در هند و بنیان‌گذار شرکت بیوتکنولوژی برجسته‌ی این کشور، (BIOCON) است. نام او در میان ۱۰۰ نفر از تأثیرگذارترین افراد در جهان در مجله تایم قرار دارد. خانم مازومدار شاو به‌عنوان یک رهبر فکری که کشورش به او بابت ایجاد یک شرکت بیودارویی که در جهان به رسمیت شناخته‌شده افتخار می‌کند و به نوآوری و توان مالی در بهترین کلاس در ارائه درمان به بیماران در سراسر جهان معروف است. با بنیتا همراه باشید.

به‌عنوان یک تأثیرگذار جهانی، او در میان ۲۵ فرد بانفوذ جهان در تولید داروی زیستی به‌وسیله‌ی زیست‌فناوری، جزء ۱۰۰ زن قدرتمند جهان در مجله‌ی فوربس و قدرتمندترین زن در بین ۲۵ زن برگزیده در آسیا و اقیانوس آرام، به‌عنوان یکی از اثرگذارترین افراد دنیا معرفی‌شده است. اخیرا، او در «فهرست ۱۰۰ نفره جهان‌بینی» بانفوذترین متفکر به‌وسیله‌ی مجله‌ی علمی آمریکا معرفی شد و همچنین نام او در میان ۱۰۰ اندیشمند جهانی توسط مجله سیاست خارجی قرارگرفته است. او همچنین در میان ۱۰۰ فرد بانفوذ درزمینه‌ی پزشکی در «فهرست قدرتمندترین افراد اثرگذار جهانی درزمینه‌ی پزشکی در سال ۲۰۱۵» که توسط یک نشریه پزشکی بریتانیا منتشرشده در رده دوم قرارگرفته است.

کمک‌های فراوان او به پژوهش، نوآوری و مراقبت‌های بهداشتی، با چندین جایزه ملی و بین‌المللی تقدیر شده است. بنیاد میراث شیمیایی وابسته به ایالات‌متحده، مدال طلای «۲۰۱۴othmer» را به وی اعطا کرد و انستیتو کیل مستقر در آلمان، جایزه‌ی «اقتصاد جهانی ۲۰۱۴» را در تجارت به وی اعطا کرد. او همچنین بالاترین نشان غیرنظامی هند را به همراه دو نفر دیگر دریافت کرده است. دیگر جوایز برجسته وی عبارتند از: جایزه‌ی بهترین کارآفرینان ارنست و یانگ، جایزه‌ی علوم زندگی و بهداشت و درمان (۲۰۰۲)، جایزه‌ی زن سال درزمینه‌ی اقتصاد و کسب‌وکار (۲۰۰۴) و جایزه نیکی آسیا برای رشد منطقه (۲۰۰۹) است.کی ران مازومدار شاو

 خانم مازومدار شاو دارای موقعیت‌های کلیدی در صنعت‌های مختلف، آموزشی، دولتی و نهادهای حرفه‌ای است. او رئیس غیر اجرایی انجمن بیوتکنولوژی (ABLE)، انجمن نه برای سود پان هند به نمایندگی از بخش بیوتکنولوژی هند است. او به‌عنوان عضو مؤسس گروه چشم‌انداز کارناتاکا در بیوتکنولوژی فعالیت دارد و در حال حاضر ریاست آن را بر عهده دارد.

 او همچنین عضو کمیسیون حکومتی فارماکوپه هند است و قبلا به‌عنوان عضو هیئت‌امنای کنوانسیون فارماکوپه ایالات‌متحده خدمت کرده است. خانم مازومدار شاو رئیس شورای حکام موسسه مدیریت هند، بنگلور و اخیرا به‌عنوان سفیر جهانی فارغ‌التحصیلان استرالیا توسط وزارت امور خارجه و تجارت استرالیا منصوب شده است. او همچنین در هیئت‌مدیره مشاوران جامعه‌ی ملی دبیرستان محققان آمریکا و عضو مؤسس انجمن موسسه زیست‌شناسی سلول‌های بنیادی و پزشکی ترمیمی بنگلور است.

او به‌عنوان عضو مستقل هیئت‌مدیره‌ی شرکت (Infosys) با مسئولیت محدود فعالیت می‌کند و در کمیته‌ی مشورتی جهانی برای زنان و اقتصاد سبز کمپین (WAGEپیش‌قدم است. او همچنین کنسول افتخاری ایرلند در بنگلور است.

تعهد خانم مازومدار شاو به مراقبت‌های بهداشتی ارزان‌قیمت فراتر از کسب‌وکارش گسترش یافته است. طرح‌های بشردوستانه‌ی او معطوف به ساخت یک زندگی متفاوت برای حاشیه‌نشینان است. از طریق مراکز بنیاد (BIOCON) مراقبت‌های بهداشتی اولیه، طرح‌های پزشکی از راه دور، برنامه‌های آگاهی‌های بهداشتی، طرح‌های سلامت و بهداشت عمومی و نمایش فیلم پیشگیری از سرطان دهانه و گردن رحم، او در حال ساخت یک اثر ماندگار در جامعه است.

زنان موفق

او همچنین مرکز سرطان مازومدار شاو را با ۱۴۰۰ تخت در بنگلور برای ارائه خدمات ارزان مراقبت از سرطان در سطح جهانی برای بیماران صرف‌نظر از وضع اجتماعی و اقتصادی تأسیس کرده است. او همچنین مرکز تحقیقات و پژوهش مازومدار شاو را به‌صورت یک موسسه غیرانتفاعی پژوهشی که به توسعه پیشرفت‌های علمی برای درمان طیف گسترده‌ای از بیماری‌های انسانی اختصاص داده‌شده را راه‌اندازی کرده است. تلاش بشردوستانه، او را در رأس «فهرست قهرمانان بشردوستی» قرار داده است. خانم مازومدار شاو همچنین دومین هندی‌ای است که  به تعهد ابتکار جهانی ایجادشده توسط وارن بافت و بیل و ملیندا گیتس که میلیاردرها را تشویق می‌کند که بیشتر ثروت خود را به اهداف بشردوستانه اختصاص دهند، پیوسته است.

خانم مازومدار شاو دارای مدرک کارشناسی در رشته‌ی علوم (لیسانس جانورشناسی) از دانشگاه بنگلور و دارای مدرک کارشناسی ارشد در جو و غلات از بالارات کالج، دانشگاه ملبورن است. او دکترای افتخاری از بالارات (۲۰۰۴)، دانشگاه ابرتای (۲۰۰۷)، دانشگاه گلاسکو (۲۰۰۸)، دانشگاه هریوت وات (۲۰۰۸)، دانشگاه ملی ایرلند (۲۰۱۲) و کالج ترینیتی، دوبلین (۲۰۱۲ اهدا) برای کمک‌های برجسته وی در زمینه‌ی بیوتکنولوژی را کسب کرده است.

خانم مازومدار شاو با جان شاو که یک اسکاتلندی علاقه‌مند به هند است ازدواج کرده است. آقای شاو در سال‌های ۱۹۹۱-۱۹۹۸ به‌عنوان رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت نساجی (MNC) فعالیت داشته است. جان شاو در حال حاضر نایب‌رئیس (BIOCON) است.

می‌توانید سری هم به «معرفی خانم های موفق ایرانی در سراسر دنیا؛ ماریا خرسند» بزنید.

منابع: Biocon، Forbes

شما باید وارد شوید تا بتوانید پاسخ دهید.

نظرات (۶)
آرمین
۱۵:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۴

الگوی خوبی هست

phenomenal
phenomenal
۱۵:۰۳ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۴

دمش گرم

Rohit
Rohit
۰۸:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۰

ایول.رییس گوگل هم هندیه.

mehdi617
mehdi617
۰۰:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۲

درود بر این بانو.

میلاو
میلاو
۱۵:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۲

لایک