با ایجاد این تغییرات در آشپزخانه خود لاغر شوید!

از میان همه‌ی روش‌های معمول و متداول لاغری و کاهش وزن که بگذریم، شاید روش ایجاد تغییر در آشپزخانه برای رسیدن به این هدف در نوع خود شیوه و اسلوبی نو و جالب دست کم برای عده‌ای به نظر برسد که همه تلاش‌های آنان تاکنون بی‌نتیجه مانده است. تصور کنید؛ بشقاب کوچک‌تر مساوی است با ۲۲ درصد مصرف غذای کمتر!
با ایجاد این تغییرات در آشپزخانه خود لاغر شوید!
Credit: Shutterstock

همین که دهان باز می‌کنی که می‌خواهم لاغر شوم همه برایت نسخه می‌پیچند که کمتر غذا بخور و بیشتر ورزش کن و تا آخر عمرت این کار را تکرار کن!

به هر بنده خدایی که نگاه می‌کنی می‌بینی که او نیز مثل تو چنین نصیحت تلخ و گزنده‌ای را آویزه‌ی گوش خود کرده است. اما واقعا مگر همین یک راه و روش برای کم کردن وزن و لاغر شدن وجود دارد و برای مثال نمی‌شود وقتی آدم در خانه است دست به انجام تغییرات کوچکی در محل زندگی خودش بزند و همان طور در خانه نشسته است لاغر هم بشود؟ شاید الان از فرط خنده شانه‌هایتان به تکان خوردن افتاده باشد که بنده‌ی خدا چطور می‌شود در خانه بمانی و بدون  این که دست به سیاه و سفید بزنی نازک و ترگل و ورگل بشوی؟ بله می‌شود! برایان وانسیک می‌گوید می‌شود. اگر او را نمی‌شناسید خوب است بدانید که او کتابی هم درباره لاغری نوشته و به چاپ رسانده و اسم آن را «لاغری با طرح و توطئه؛ هزار راه نرفته برای غذا نخوردن در زندگی روزمره» گذاشته است. در ادامه با بنیتا همراه باشید.

کم کردن وزن

Credit: Reader's Digest

وانسیک که دست بر قضا مدیر آزمایشگاه غذا و برند دانشگاه کرنل آمریکا نیز هست در گفت‌وگو با سایت اینترنتی TODAY Health گفته است: «کافی است تا نگاهی به همه‌ی کسانی که پرهیزانه غذایی ویژه‌ای را دنبال می‌کنند داشته باشید تا ببینید که چه دست و پایی می‌زنند تا مثلا به زور همان یک سر جو یا سوزن همت بلند خود را لاغر کنند. این بنده‌های خدا به هر چه که به آن‌ها گفته شده مو به مو عمل می‌کنند. مشکل اما این است که لاغر شدن با قدرت عزم و اراده فقط و فقط گوشه‌ی کوچکی از کار سختی به نام در افتادن با لذت خوردن و شکم‌پرستی است که تمامی هم ندارد. راه دیگر منتها این است که با چند راهکار ساده تغییراتی فوری در محیط و شرایط زندگی خود ایجاد کنیم. یعنی کاری کنیم که کسی همین طوری بی‌خود و بی‌جهت غذا نخورد.»

وانسیک می‌گوید که همین غذا خوردن بی‌خود و بی‌جهت است که هم آدم را وسوسه می‌کند و هم جسارتا می‌زند پدرش را درمی‌آورد! بعد هم می‌گوید که بیشتر مردم به خیال خودشان در طول شبانه‌روز شاید چیزی نزدیک به ۳۰ نوع ماده غذایی بخورند غافل از این که با یک حساب سرانگشتی ساده معلوم می‌شود که هر فردی که عادت به نشخوار کردن داشته باشد دست کم ۲۰۰ نوع ماده غذایی را از صبح تا شب به نیش می‌کشد!

استیک

Credit: Reader's Digest

وقتی هم که مردم ناخواسته و ندانسته تصمیم‌گیری می‌کنند و تسلیم می‌شوند خیلی راحت و آسوده وامی‌دهند و دین و ایمانشان را در راه شکم از دست می‌دهند. حکایت، حکایت مقدار فاصله‌ی صرف غذا با دست آن‌ها است و همتی که برای رسیدن به آن باید بدرقه‌ی راه خویش کنند!

خلاصه این که به غیر از کم غذا خوردن و زیاد ورزش کردن با ایجاد هشت تغییر در آشپزخانه خود می‌توانید کاری کنید که باز کمتر غذا بخورید. منتها وانسیک معتقد است فقط با به وجود آوردن یک تغییر و وفادار ماندن به آن تغییر در مدت زمان ۲۵ روز هر کسی می‌تواند مقدار قابل توجهی کاهش وزن داشته باشد.

آش‍پزخانه خود را خلوت کنید

آشپزخانه

Credit: cutediyprojects

هر کسی با هر میزان اراده اگر پایش به آشپزخانه‌ای باز شود که در هر گوشه و کنارش انواع و اقسام مواد غذایی چیده شده عنان اختیار از کف می‌دهد و بررسی‌ها نشان داده که ۴۴ درصد بیش از دیگران غذا می‌خورد و در یک کلام از هر چه که به چشم می‌آید حداقل یک یا دو لقمه می‌خورد.

وانسیک می‌گوید: «معلوم است که وقتی یک عالمه غذاهای جورواجور دم دست باشد لزومی نمی‌بینم که جلوی خودم را بگیرم و خلاصه کاهدانم را با کاه مفت دیگران پر می‌کنم!»

هیچ غذایی را روی پیشخوان آشپزخانه نگذارید

پیشخوان آشپزخانه

Credit: Health Magazine

به گفته‌ی وانسیک تحقیقات ثابت کرده کسانی که روی پیشخوان آشپزخانه خود چیپس و بیسکوییت به حد وفور دارند ۵ کیلوگرم بیش از دیگران دچار اضافه وزن می‌شوند.

از سوی دیگر، افرادی که صبحانه آش و حلیم می‌خورند و مابقی غذا را در معرض دید رها می‌کنند تا ۹ کیلوگرم و کسانی که انواع نوشیدنی شیرین و گازدار را در دسترس دارند (حتی اگر سودای رژیمی باشد) تا ۱۰ کیلوگرم و گاه بیشتر افزایش وزن پیدا می‌کنند.

وانسیک در این باره خاطرنشان می‌کند: «آدم دست خودش نیست و همین که مواد غذایی را در اختیار دید شروع به خوردن می‌کند. یعنی برای مثال هربار که از جلوی جعبه‌ی بیسکوییت و یا قوطی نوشابه و آب میوه گذر می‌کند ناخودآگاه از خودش می‌پرسد: یکی بخورم؟ در ابتدا پاسخ او شاید «نه» باشد اما وقتی نزدیک به ۲۰ مرتبه از آن جا رد شد و چشمش به آن مواد غذایی افتاد و باز همان سوال را از خود پرسید پاسخ منفی او اندک اندک تبدیل به «شاید» می‌شود و مطمئن باشید برای بار سی‌ام که در معرض همان پرسش قرار گرفت چشم بسته جواب می‌دهد «چراکه نه؟» و عاقبت دست دراز می‌کند و یک اسنک گوشه لپش می‌چپاند!

آشپزخانه را محل پاتوق‌های جذاب نکنید

وانسیک همچنین می‌گوید که آدم هر چه بیشتر در آشپزخانه باشد بیشتر گرایش به غذا خوردن پیدا می‌کند. بنابراین به جای این که آشپزخانه را محل پاتوق‌های خانوادگی و دوستانه کنید به جز برای انجام کارهای ضروری پای خود را در این مکان نگذارید. در ضمن از تماشای برنامه‌های تلویزیون در آشپزخانه خودداری کنید. مهمان هم که می‌آید به عوض این که آن‌ها را به آشپزخانه ببرید و هر چه خوردنی دارید جلویش بگذارید، بروید در اتاق نشیمن بنشیند و درباره‌ی هر چیزی به غیر خوردنی با او سر صحبت را باز کنید.

یک ظرف پر از میوه دم دست بگذارید

ظرف میوه

Credit: Lovin Dublin

قدرت و اقتدار میوه‌ها را دست کم نگیرید. به گفته‌ی وانسیک، تجربه نشان داده افرادی که همیشه به نوعی با میوه‌جات سروکار دارند به طور میانگین ۳ کیلوگرم وزن کمتری در مقایسه با دیگران دارند.

او خاطرنشان می‌کند: «بیشتر ما برنامه‌ی مشخصی برای شبانه‌روز خود نداریم. همین طوری یک دفعه یادمان می‌افتد که الان مثلا بهتر است یک چیزی بخورم. پس چه بهتر این چیز میوه باشد. با این احتساب که حداقل هر آدمی روزی هفت بار هوس می‌کند یک چیزی بخورد آن چیز می‌تواند یک سیب باشد.»

این کارشناس تغذیه یادآوری می‌کند که حضور یک ظرف میوه در فضای خانه در ابتدا شاید چیزی را عوض نکند اما یکی ـ دو هفته‌ای که گذشت آدم‌ها کم‌کم نسبتا به ظرف میوه واکنش نشان می‌دهند. برای این که ظرف میوه حضوری مؤثر داشته باشد باید فاصله‌اش با محل نشستن، رفت‌وآمد و حتی خواب فرد بیشتر از دو متر نباشد. در ضمن بهتر است در ارتفاع معقول و مناسبی قرار داده شود که فرد برای برداشتن میوه مورد نظر خود حس نکند باید زحمت زیادی را به جان بخرد.

غذاهای اضافی را لای ورقه آلومینیومی بپیچانید و در یخچال بگذارید

ورقه آلومینیومی

Credit: Lovin Dublin

وانسیک بیان می‌کند: «خیلی کم پیش می‌آید که ما چیزی را لای ورقه‌ی آلومینیومی بپیچانیم چون یا تنبلیم یا حوصله‌ی این کار را نداریم.»

به نظر او، روی هم رفته بهتر است که هیچ ماده غذایی داخل یخچال جلوی چشم نباشد. حتی اگر شده رویش را با چیزی بپوشانید تا یک وقت چشمتان به آن نیفتد و هوس کنید که خارج از موعد مقرر ناخنکی به آن بزنید.

از ظروف غذاخوری کوچک استفاده کنید

ظروف غذاخوری

Credit: Reader's Digest

هیچ‌کس نمی‌داند که اندازه‌ی ظروف غذاخوری را بر اساس کدام متر و معیار تعیین می‌کنند و می‌سازند. به همین دلیل، تقریبا همه پیش خود فکر می‌کنند حالا که مثلا بشقاب من این اندازه است پس اجازه دارم به اندازه‌ای که جا دارد درونش غذا بریزم و نوش جان کنم. این در حالی است که ۱۰۰ گرم پاستا در یک ظرف کوچک واقعا زیاد به نظر می‌آید؛‌ اما همین مقدار پاستا در یک بشقاب بزرگ‌تر انگار فقط برای ته‌بندی کردن به درد می‌خورد. بنابراین ناخودآگاه باز هم پاستا می‌کشید.

به باور  وانسیک، راه‌کار این است که از ظروف غذاخوری کوچک استفاده کنید تا به این ترتیب ۲۲ درصد کم‌تر غذا بخورید.

وی در ادامه می‌افزاید که به همین قیاس قاشق غذاخوری را هم باید کوچک گرفت تا به چشم خود شاهد باشید که چگونه ۱۴ درصد از وزن بدن شما کاسته می‌شود!

هله‌ هوله‌ها را گم و گور کنید

هله هوله

Credit: Wikihow

در قفسه و کابینت آشپزخانه هر کسی که نگاه کنید می‌بینید که مملو از انواع و اقسام هله هوله و خوراکی‌ها است. شاید کار درست هم این باشد که این خوردنی‌ها جلوی دید نباشند که با هر دیدن آن‌ها هوس خوردنشان به سرتان بزند. مگر می‌شود آدم در خانه باشد و بعد در برابر چشم خود چیپس و بیسکوییت و پفک و ... ببیند و دستش را برای خوردن دراز نکند؟ پس همان بهتر که هله هوله‌ها و خوراکی‌های خرده ریزه را در گم و گورترین مکان‌های ممکن قرار دهید. البته کار اصولی این است که این قبیل خوراکی‌ها اصلا و ابدا در خانه هیچ کس پیدا نشود ولی اگر روزی به چشم خود دیدید که دیگر تولید نشدند آن وقت می‌توانید امیدوار باشید که یک گام به لاغری و سلامتی نزدیک شده‌اید!

از روی اجاق برای خود غذا بکشید نه از سر سفره یا میز غذاخوری

میز صبحانه

Credit: colourbox

وانسیک می‌گوید آقایانی که معمولا تندتند غذای خود را می‌خورند و بعد می‌نشینند و غذا خوردن بقیه را تماشا می‌کنند متوسل به چنین فن و روشی هستند. یعنی صبر نمی‌کنند تا غذا به سفره و میز غذاخوری برسد بلکه همان جا از بالای اجاق غذا سهم خود را برمی‌دارند. این عادت خوب است چون دچار این حس کاذب می‌شوند که ای داد و بیداد زیاد غذا کشیدم و الان چیزی برای دیگران باقی نمی‌ماند. بنابراین کمتر از اندازه‌ی معمول در ظرف خود غذا می‌ریزند تا سهم بقیه را رعایت کرده باشند. اما نکته‌ی بدش این است که همین عده از آقایان گاهی سر سفره یا میز غذاخوری دوباره دست به دهان می‌شوند. منتها این بار نه از سر گرسنگی بلکه فقط می‌‌خواهند با دیگران همراهی کرده باشند.

به گفته وانسیک، چون غذا کشیدن از سر اجاق گاز موجب می‌شود تا فرد کمتر غذا بکشد معمولا ۲۰ درصد کمتر غذا می‌خورد. البته این احتمال وجود دارد تا دوباره از پشت میز برود و برای خودش غذا بردارد اما تجربه نشان داده به ندرت این اتفاق می‌افتد به خصوص اگر فرد آهسته غذا بخورد زودتر به حس سیری می‌رسد و سنگین می‌شود و آن وقت دیگر محال است تمایلی به خوردن دوباره همان غذا در آن لحظه پیدا کند.

منبع: today

شما باید وارد شوید تا بتوانید پاسخ دهید.

نظرات (۳۱)
sasanbayzidi
sasanbayzidi
۲۰:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۲

ممنون

Alireza_sayah
Alireza_sayah
۰۷:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۷

???

پونه
۰۵:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۳

مقاله بسیار مفیدی بود تشکر

saeedeh12
saeedeh12
۲۲:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۶

خخخ چه جالب بود، با یه سری تغییرات کوچیک میشه لاغر شد

hosein_moghri
hosein_moghri
۱۱:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۶

کمتر بخور
ورزش کن لاغر می شی