از سرگذشت این مکان‌های متروک چه می‌دانید؟

مکان‌های متروک دنیا هرکدام داستان و تاریخی دارند. هرکدام از این مکان‌ها به علت خاصی بسته شده و به شکل فعلی درآمده‌‌اند. در این مطلب با چند مکان متروک دیگر در دنیا آشنا خواهید شد.
از سرگذشت این مکان‌های متروک چه می‌دانید؟

مکان‌های متروک زیادی در دنیا وجود دارند که هرکدام تاریخچه‌ و داستان خاص خود را دارند.  برخی از آن‌ها حس ترس، برخی تنهایی و برخی عظمت آن مکان را به ما القا می‌کنند. پیش از این در بنیتا هم از مکان‌های متروک دنیا و شهربازی‌های متروک که به مکان‌های ترسناکی تبدیل شده‌اند گفته بودیم و امروز در این مطلب به برخی دیگر از مکان‌های متروک جهان اشاره می‌کنیم و داستان آن‌ها را خواهیم خواند. در ادامه با ما همراه باشید.

ایستگاه مرکزی میشیگان، دیترویت

مکان های متروک در دنیا

در سال ۱۹۱۳ که این ایستگاه در حال ساخت بود، به عنوان بلندترین ایستگاه قطار در جهان شناخته می‌شد. این ایستگاه در سال ۱۹۸۸ بسته و در اواخر سال ۱۹۹۰ بازگشایی شد. یک سال بعد مجددا به دلیل فعالیت‌های خرابکارانه بسته شد و از آن زمان تا کنون به همین صورت باقی مانده و توسط ماموران امنیتی نگهبانی می‌شود.

پریپیات در اوکراین

حادثه چرنوبیل

شهر پریپیات که اکنون به شهر ارواح شهرت دارد در شمال اوکراین واقع شده است. در ۲۷ آوریل ۱۹۸۶، بعد از حادثه‌ی چرنوبیل، دولت دستور تخلیه‌ی فوری این منطقه را داد. هیچ‌کس حق نداشت وسیله‌ای با خود ببرد. برای جلوگیری از رعب و وحشت عموم، به مردم قول داده شد که می‌توانند خیلی زود به خانه‌های خود برگردند. امروزه این شهر برای بازدید امنیت لازم را دارد و مردم می‌توانند از این شهر متروکه بازدید کنند.

جزیره‌ دیسکاوری در فلوریدا

جزیره متروکه دیزنی لند

این جزیره که از املاک والت دیزنی به شمار می‌رود، در سال ۱۹۷۴ ساخته شد و به عنوان یک جاذبه‌ی توریستی هر ساله توریست‌های زیادی را به خود جذب می‌کرد تا بتوانند شاهد زندگی گونه‌های جانوری باشند. در سال ۱۹۹۹ این مکان بسته شد و از آن زمان به صورت متروکه باقی مانده است.

هتل ال سالتو در کلمبیا

هتل ال سالتو

هتل ال سالتو که در کلمبیا واقع شده، در اوایل دهه‌ی ۱۹۹۰ بسته شد. علت تعطیلی این هتل، این بود که بازسازی هتل باعث کاهش تعداد گردشگران این منطقه شده بود اما گفته می‌شود خودکشی‌های زیادی در این هتل رخ داده و مردم تصور می‌کنند این مکان تسخیر شده و نفرین شده است. علت هرچه که هست، این هتل اکنون کاملا خالی از سکنه است.

بیمارستان نظامی بیلیتز در آلمان

مکان های متروک دنیا

در طول جنگ جهانی اول، ارتش آلمان از این بیمارستان که بزرگ‌ترین مجموعه خدمات پزشکی برای سربازان بود استفاده می کردند.  این بیمارستان از اواخر ۱۹۴۵ تا ۱۹۹۵ در اختیار ارتش سرخ بود. یکی از مراجعین معروف این بیمارستان آدولف هیتلر بوده است. مردم محلی اعتقاد دارند در محدوده‌ی بزرگ این بیمارستان متروکه اتفاق‌های غیر طبیعی می‌افتد و ارواح در آن‌جا حضور دارند و جو این منطقه کاملا گرفته و ترسناک است.

قلعه میراندا در بلژیک

قلعه میراندا در فیلم هانیبال

این قلعه‌ی باشکوه که به سبک نئو گوتیک ساخته شده، از سال ۱۹۹۱ خالی از سکنه است. هزینه‌ی بازسازی آن بسیار بالا و پیدا کردن سرمایه‌گذار مشکل بود. جالب است که بدانید سریال معروف هانیبال در این قلعه فیلمبرداری شده است.

اگر این مطلب برای شما جالب بود، سری به مطلب «مکان‌های مرموزی که اجازه ندارید ببینید» بزنید.

منبع:

شما باید وارد شوید تا بتوانید پاسخ دهید.

نظرات (۲۶)
Yasinghane
Yasinghane
۱۴:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۲

ممنون

Yasinghane
Yasinghane
۱۴:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۲

عالی بود

hosein_moghri
hosein_moghri
۱۱:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۶

جالب بود

Mahsa_kvs
Mahsa_kvs
۲۲:۰۴ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۳

بعضیاش چه خوبن

آناهیتا
۱۹:۰۳ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۳

ممنون از مطلب بسیار جالبتون