۱۰ شغلی که اگر پول و درآمد مهم نبود، ایرانی‌ها به آن می‌پرداختند!

معیار انتخاب شغل دارای فاکتورهای مختلفی است که یکی از اصلی‌ترین این فاکتورها، کسب درآمد و پول است. می‌خواهیم بدانیم اگر پول مهم نبود مردم ایران چه حرفه‌ای را به عنوان شغل خود انتخاب می‌کردند. این سوال در یک نظرسنجی از کاربران ایرانی پرسیده شد که جواب‌های جالبی به آن داده شده است. با بنیتا همراه باشید تا بدانید ده شغل مورد علاقه مردم ایران، اگر پول مهم نبود، چه بود.
۱۰ شغلی که اگر پول و درآمد مهم نبود، ایرانی‌ها به آن می‌پرداختند!

افراد برای داشتن شغل و کار کردن انگیزه‌های مختلفی دارند و یکی از مهم‌ترین دلایل کار کردن مسائل اقتصادی و داشتن درآمد است. اما فکرمی‌کنید پول تا چه حد می‌تواند باعث شود مردم از علایق خود دست کشیده و به  شغل‌هایی جذب شوند که علاقه‌ای به آن ندارند؟ اگر بتوان فاکتور کسب درآمد و دغدغه‌های اقتصادی زندگی را از عوامل انتخاب شغل حذف کرد، مردم به سمت چه کارهایی روی می‌آورند؟

رنگی رنگی در یک نظرسنجی از کاربران پرسیده اگر پول و درآمد مهم نبود چه شغلی را برای خود در نظر می‌گرفتند؟ پاسخ‌های جالبی به این سوال داده شده که ما در بنیتا آن‌ها را گردآوری کرده و ده شغل مورد علاقه ایرانی‌ها در صورتی که پول مهم نبود را به شما معرفی می‌کنیم.

 

هنرمند شدن

شاید باورتان نشود ولی عده بسیار زیادی از کاربران ایرانی هنرمند شدن را انتخاب کردند. عکاسی با بالاترین رای در میان هنرهای اشاره شده به‌عنوان پرطرفدارترین شغل هنری در بین کاربران ایرانی انتخاب شد. بعد از آن نقاشی، رقص، سفالگری، آشپزی شیرینی‌پزی، جواهرسازی و ... شغل‌های مورد علاقه مردم بودند.

 

جهانگردی

سفر، ایرانگردی و جهانگردی در نظر بسیاری از مردم ایران به‌قدری رویایی و دوست‌داشتنی است که تعداد زیادی از کاربران گفته‌اند اگر مسائل مالی مهم نبود به تمام نقاط دنیا سفر کرده و جهانگرد می‌شدند. با این‌که تقریبا هیچ‌کدام از پاسخ‌دهندگان به این سوال متذکر نشده‌اند که جهانگردی دقیقا چه شغلی محسوب می‌شود و آیا می‌توان گفت سفر کردن بدون هیچ کار جانبی اصلا شغل محسوب می‌شود یا نه، آن‌ها انتخاب کردند که اگر پول مهم نبود دنیا را زیر پا می‌گذاشتند.

 

موزیسین شدن

شغل پرطرفدار بعدی اصلا غیر قابل پیش‌بینی نبود. امروزه با وجود سختی‌های فراوان و هزینه‌های بالا تعداد زیادی از مردم به خوانندگی و موسیقی روی آورده‌اند که نه‌تنها برای بسیاری از آن‌ها منبع درآمد محسوب نمی‌شود بلکه هزینه‌های زیادی برایشان به همراه دارد. کاربران ایرانی موسیقی را به عنوان شغل خودشان انتخاب می‌کردند اگر پول و درآمد داشتن مهم نبود.

 

گل‌کاری، باغبانی و پرورش گل و گیاه

این یکی از زیباترین شغل‌هایی بود که به آن اشاره شد. کاربران ایرانی عنوان کردند دوست دارند اگر فاکتور درآمد از شغل حذف شود گلخانه و گلفروشی داشته باشند، باغبانی کنند، مزرعه داشته باشند و در آن به کشاورزی بپردازند و پرورش گل و گیاه را به عنوان حرفه خود انتخاب کنند. آن‌ها از شغل‌های مذکور به عنوان شغلی رویایی یاد کرده‌اند که با آن می‌توانند آرامش بیشتری را تجربه کنند.

 

نویسندگی

شاعر و نویسنده شدن نیز در بین شغل‌ها بدون در نظر گرفتن پول قرار گرفت. شعر سرودن، نوشتن داستان، مترجمی و روزنامه‌نگاری از شغل‌هایی است که برای تعداد زیادی از مردم رویایی و ایده‌آل است.

 

کتاب فروشی

داشتن مغازه کتاب فروشی یا کافه کتاب با ایده‌های جذاب و مختلف با این‌که می‌تواند شغل پردرآمدی باشد اما در لیست آرزوهای ایرانی‌ها برای داشتن شغل دلخواه بدون در نظر گرفتن پول قرار گرفت. کاربرانی به داشتن این شغل به عنوان شغل رویایی‌شان اشاره کرده‌اند و آرزوی داشتن یک کتاب‌فروشی را در سر پروراندند.

 

کافه داشتن

کافه‌داری با وجود زحمت و دردسری که دارد هنوز در زمره شغل‌های دوست‌داشتنی مردم شناخته‌ می‌شود. عده‌ای گفته‌اند بدون در نظر گرفتن پول و درآمد دوست دارند برای خودشان یک کافه داشته باشند و زندگی‌شان را با کافه‌داری سر کنند.

 

معلمی

اگر درآمد برای مردم ایران مهم نبود تعداد کسانی که به شغل تدریس و معلمی روی می‌آوردند بیشتر و بیشتر می‌شد. البته انتخاب این شغل از روی انسان‌دوستی نیز بوده است چرا که عده‌ای از کاربران گفته‌اند دوست دارند به نقاط محروم بروند و به کودکان فقیر درس دهند.

 

شغل خودشان

خوشبختانه تعدادی از کاربران از شغل‌هایی که دارند احساس رضایت کرده و اظهار داشته‌اند اگر درآمد و پول هم مهم نبود باز هم به همان شغلی که دارند می‌پرداختند و از انتخاب خود کاملا راضی هستند. عده‌ای دیگر اشاره کرده‌اند که شغلشان در حال حاضر درآمد خوبی برایشان به همراه ندارد اما آن‌ها به خاطر علاقه‌شان آن را ادامه می‌دهند.

 

بیکاری

و تعداد نه چندان کمی از کاربران ایرانی گفته‌اند اگر پول مهم نبود آن‌ها تمام وقت خود را به خواب، استراحت، گردش و تفریح می‌پرداختند و در حال حاضر کار را فقط به خاطر درآمدش می‌خواهند!

این‌که مسائل اقتصادی تا حدی به مردم فشار بیاورد که به سمت شغل‌هایی بروند که علاقه قلبی‌شان نبوده داستان عجیبی نیست. اما شغل و حرفه صرف نظر از درآمد آن، نقش مهمی در شکل‌گیری شخصیت فردی و اجتماعی انسان دارد.

این‌که افرادی هستند که در صورت داشتن پول و سرمایه، دیگر فکر کار کردن را از سر خود بیرون کنند واقعا تامل برانگیز است.

امیدواریم تمام مردم ایران در شغل‌هایی که مورد علاقه‌شان است مشغول به کار باشند و از حرفه خود احساس رضایت کنند. 

شما چطور؟ اگر پول مهم نبود چه شغلی را برای خود انتخاب می‌کردید؟ به سوال ما در کامنت پاسخ دهید و اگر دوست دارید سری به مطلب «۱۲ کاری که اگر ایرانی‌ها وقت داشتند انجام می‌دادند» بزنید. 

منبع:

شما باید وارد شوید تا بتوانید پاسخ دهید.

نظرات (۳۲۴)
pedram28
pedram28
۱۹:۱۹ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۷

ممنون

morgan72
morgan72
۱۱:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۱

اگر بول برای من مهم نبود تمام وقتم رو به ورزش و تقویت قوای فکری و البته فعالیت در انجمن های خیرخواهانه میگذراندم ...

آوا
۱۳:۵۹ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۴

دقیقا

saeedeh12
saeedeh12
۰۹:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۲

دقیقا همینه

moh-faz
moh-faz
۰۸:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۴

جالب بود