وقتی مایکروویو به خیلی کارهای دیگر می‌آید!

درست است که هر وسیله‌ای را برای کار خاصی ساخته‌اند اما گاهی برای رفع فوری یک نیاز می‌شود استفاده غیرمعمول از یک وسیله یا دستگاه کرد که مایکروویو یکی از همان وسایل است. در این مطلب روش‌هایی غیرمعمول در استفاده از مایکروویو بیان می‌شود که به شکل موقت به کار می‌آید.

وقتی مایکروویو به خیلی کارهای دیگر می‌آید!

آدم وقتی در جایی یا در شرایطی زندگی می‌کند که مجبور است اموراتش را به صورت فوری و فوتی رفع و رجوع کند معمولا دو چیز یا بهتر است بگوییم دو دستگاه خیلی به کارش می‌آید؛ اولی یخچال کوچک و دومی مایکروویو!

در این مطلب ما با دومی یعنی با مایکروویو کار داریم که اغلب از این دستگاه برای پختن غذاهای سریع یا گرم کردن باقی مانده‌ی غذاها استفاده می‌کنند اما اکنون قصد داریم تا به شما بگوییم که از مایکروویو می‌شود برای خیلی کارهای دیگر هم استفاده کرد. چه کارهایی؟ با بنیتا همراه باشید تا به چشم خودتان ببینید.

 

گرفتن آب لیمو

مایکروویو

Credit: Rebecca Block

شما هم هر وقت لیمو را به قول قدیمی‌ها می‌چلانید تا آبش را دربیاورید انگشت‌هایتان نوچ می‌شود!؟ تازه اگر دقت کرده باشید درست و حسابی هم آبش گرفته نمی‌شود. این جاست که می‌توانید با مایکروویو زحمت را کم و آب لیمو را زیاد کنید! کافی است تا لیمو را از وسط قاچ کنید و هر دو برش را به مدت ۳۰ تا ۶۰ ثانیه در مایکروویو بگذارید و بعد بدون نیاز به فشار زیاد تا قطره آخر آب لیمو را از درونش استخراج کنید!

 

خشک کردن لباس

مایکروویو

Credit: theswirlybabe

یک وقت‌هایی خشک کردن لباسی که در لحظه به آن نیاز دارید کاری ناممکن و عذاب‌آور به نظر می‌رسد. چه باورتان بشود و چه نشود مایکروویو را برای چنین مواقعی ساخته‌اند! کافی است تا لباس مرطوب و نم‌دار مورد نظر خود را درون ظرف مخصوصی که بتوان از آن در مایکروویو استفاده کرد بگذارید و سپس آن را در معرض امواج این دستگاه معجزه‌کننده قرار دهید. با توجه به میزان مرطوب بودن لباس، زمان دستگاه را تنظیم کنید و چند دقیقه بعد خشک و آماده تحویلش بگیرید!

 

آب کردن شکرک عسل‌

مایکروویو

Credit: Ryan Davis

مدتی پیش یک شیشه‌ی عسل خریداری کردید و پس از مدتی در گنجه یا بوفه‌ی آشپزخانه فراموش شد و حالا که هوس کردید دو قاشق از آن عسل نوش جان کنید می‌بینید که شکرک زده! می‌خواهید آن را دور بیندازید؟ نه، دست نگه دارید! درپوش شیشه‌ی عسل را باز کنید و به مدت ۳۰ تا ۶۰ ثانیه آن را در مایکروویو بگذارید و همان عسل روز اول را بخورید!

 

احیا کردن ریمل خشک شده

مایکروویو

Credit: Maybelline

می‌خواهید آرایش کنید و به سراغ ریمل می روید. ای داد و بیداد! خشک شده!؟ ریمل را در کنار یک فنجان آب به مدت ۳۰ تا ۴۰ ثانیه درون مایکروویو قرار دهید و ریمل بی‌جان خود را احیا کنید!

 

کبابی کردن سیر

مایکروویو

Credit: Kristine Mahan

مطمئن باشید هیچ کس در این دنیای پرشتاب آن قدر حوصله و وقت ندارد تا سیرهایی را که قصد دارد در غذا به کار ببرد به روش سنتی و قدیمی کباب کند. کلی پول مایکروویو داده‌اید برای چنین روزی! منتظر چه هستید؟ سیرها را درون دستگاه بگذارید و کار را تمام کنید!

 

تازه کردن نان بیات شده

مایکروویو

Credit: Christin Urso

می‌دانیم که باور نمی‌کنید اما تا وقتی مایکروویو هست دلیلی ندارد وقتی نان‌های شما بیات و مثل سنگ سفت شده‌اند آن‌ها را دور بریزید و اسراف کنید. کافی است تا نان‌های بیات شده را لای پارچه‌ای مرطوب بگذارید و به مدت ۱۰ ثانیه درون مایکروویو قرار دهید. واقعا می‌خواستید بروید در صف شلوغ نانوایی بایستید!؟

 

پختن بیکن

بیکن

Credit: Andrew Zaky

فرقی نمی‌کند که زندگی آرام و رو به راهی دارید و یا این که همان طور که در ابتدای مطلب گفتیم در شرایط اضطرار به سر می‌برید. می‌دانید چرا؟ آدم وقتی هوس کرد بیکن بخورد باید بخورد! برش‌های بیکن را لای حوله‌ی تمیز آشپزخانه بگذارید و برای ۲ تا ۳ دقیقه به دست مایکروویو بس‍پارید. چشم بر هم نزده بیکن شما پخته شده است چون همه‌ی رطوبتش جذب حوله‌ی آشپزخانه می‌شود.

 

جوشاندن شیر

جوشاندن سیر

Credit: Rose Gerber

لازم نکرده بروید شیر جوش بخرید و کلی پای اجاق گاز این پا و آن پا کنید تا یک فنجان شیر شما جوش بیاید و کف کند! لیوان شیشه‌ای مخصوص مایکروویو را تا نیمه پر از شیر کنید و ۳۰ ثانیه به فن‌آوری زمان بدهید! فقط یادتان باشد روی لیوان درپوش نگذارید.

 

آماده کردن تخم مرغ عسلی

مایکروویو

Credit: Madelyn B Buche

کلاس درس‌تان دیر شده وقتی برای صبحانه خوردن ندارید! ۱۰ دقیقه چطور؟ این قدر هم فرصت ندارید تا یک تخم مرغ عسلی نوش جان کنید!؟ تخم مرغ درون یک فنجان آب را به دست مایکروویو بدهید و بدون صبحانه راهی کلاس درس نشوید که چیزی یاد نمی‌گیرید!

 

ضد عفونی کردن اسفنج

مایکروویو

Credit: Spoon University

ناگفته پیدا است که الان دارید به چه چیزی فکر می‌کنید! این که اگر دانشجو هستید و ناغافل هم‌خانه یا هم‌خوابگاهی شما از راه رسید و خواست یک لیوان آب بخورد، بوی زُهم زد زیر دلش ـ خیلی ببخشید ـ نمی‌دانید چه خاکی باید به سرتان بریزید!؟ چون باید اسفنج ظرفشویی جدیدی می‌خریدید و تنبلی کردید و نخریدید. درستش این است که چنین اسفنجی را دور بیندازید و قال قضیه را بکنید و یک اسفنج نو جایگزین آن کنید اما حالا که دیر شده چه کار می‌شود کرد؟ همان اسفنج بو گندو را خیس کنید و چند دقیقه‌ای در مایکروویو بگذارید تا همه میکروب‌ها و بوی زهمی که دارد از بین برود.

 

دو کلمه حرف حساب

احتمالا حالا دیگر به این نتیجه رسیده‌اید پولی که بابت خرید مایکروویو داده‌اید در جوی آب نینداخته‌اید! منتها یادتان باشد از این به بعد جوری زندگی نکنید که اموراتتان فقط و فقط با این دستگاه بگذرد!

دو مطلب ۱۰ نوع غذا که حتی سرآشپزهای حرفه‌ای هم آن‌ها را در مایکروویو می‌پزند و عوارض پخت و پز در مایکروویو از همین نویسنده و مترجم در سایت بنیتا درج شده است که می‌توانید آنها را در تکمیل این مطلب مطالعه کنید.

منبع: spoonuniversity 

شما باید وارد شوید تا بتوانید پاسخ دهید.

نظرات (۱۰۴)
chelooie
chelooie
۰۹:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳

چه عالی و کاربردی

mtavakoli13271
mtavakoli13271
۱۵:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۶

چه باحال

Rohit
Rohit
۰۸:۰۱ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۴

از این اجاق ها خوش نمیاد.

Mahsa_kvs
Mahsa_kvs
۲۲:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۱

ممنون

Mostafa1377
Mostafa1377
۱۵:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۶

جالبه سپاسگذارم