راهنمای کامل بارداری هفته به هفته [هفته بیستم]

اگر می خواهید بدانید چه اتفاقاتی در هفته بیستم بارداریتان رخ می دهد با بنیتا همراه باشید تا شما را راهنمایی کند.
راهنمای کامل بارداری هفته به هفته [هفته بیستم]

آیا می‌خواهید اطلاعاتتان را در مورد دوران بارداریتان افزایش دهید؟ پس هفته‌ی بیستم بارداریتان را بررسی کنید تا ببینید نوزاد شما چطور رشد می‌کند و همچنین تغییراتی که  انتظار می‌رود در بدنتان رخ بدهد را بشناسید. با بنیتا همراه باشید.

رشد کودک

شما در نیمه‌ی راه هستید. پس از گذشت بیست هفته از بارداری‌تان، کودکتان رشد قابل توجهی کرده و اکنون ۳۱۲ گرم وزن و ۱۶ سانتی متر طول دارد. کودک محیط زندگی‌اش را در رحم شما افزایش داده و با رشد مداومش، به ریه‌ها، معده، مثانه و کلیه‌ها فشار وارد خواهد کرد. در زیر ورنیکس کازائوزا (پوشش چرب و پنیری شکل) پوست کودک شما در حال ضخیم شدن و تشکیل لایه‌هایش است. رشد مو و ناخن نیز ادامه دارد.

 

هفته بیستم بارداری

Credit: kidshealth

بدن مادر

اگر قبلاً سونوگرافی انجام نداده‌اید، پزشک شما توصیه می‌کند که یک سونوگرافی انجام بدهید. سونوگرافی با استفاده از امواج صوتی، تصویری از کودک شما ارائه می‌کند. سونوگرافی، اندازه و موقعیت جنین و هر گونه اختلال ساختاری استخوان‌ها و اندام‌ها را که در این زمان قابل مشاهده است را مشخص می‌کند. با توجه به موقعیت جنین، از هم اکنون داشتن یا نداشتن رابطه جنسی با همسرتان نیز می‌تواند تعیین بشود. از طریق سونوگرافی، بند ناف، جفت و مایع آمنیوتیک نیز می‌توانند مورد بررسی قرار گیرند. با پزشک خود در مورد خطرات و مزایای استفاده از سونوگرافی مشورت کنید.

برای آشنایی با هفته نوزدهم بارداری، مقاله راهنمای کامل بارداری هفته به هفته [هفته نوزدهم] را مطالعه بفرمایید.

همچنین می‌توانید مجموعه کاملی از مقالات درباره همه هفته‌های بارداری را اینجا بخوانید.

شما باید وارد شوید تا بتوانید پاسخ دهید.