خطرناک ترین آب های جهان

دریاها و دریاچه‌‌ها از جمله زیبایی‌هایی هستند که لذت سفر ما را بیشتر می‌کنند. این زیبایی‌ها ممکن است خطرناک باشند و تجربه‌ی تلخی در سفر رقم بزنند. در این مطلب به معرفی خطرناک‌ترین آب‌های جهان می‌پردازیم که کمتر کسی جرات قدم گذاشتن در این آب‌ها را دارد.
خطرناک ترین آب های جهان

اکثر مردم نمی‌توانند سفر خود را بدون گذراندن اوقاتشان در کنار اقیانوس، دریا یا دریاچه تصور کنند. برخی از این آب‌ها ممکن است خطرناک و مرگ‌آور باشند. امروز در بنیتا به معرفی خطرناک‌ترین آب‌های جهان می‌پردازیم که بهتر است تنها با تماشا کردن از زیبایی آن‌ها لذت برد زیرا خطر مرگی که در این آب‌ها وجود دارد به حدی بالاست که ارزش چند ثانیه بیشتر لذت بردن را ندارد.

 

گودال آبی عمیق در کشور برزیل

گودال آبی در بزیل

گودال آبی عمیق در کشور برزیل در آمریکای مرکزی، یکی از خطرناک‌ترین آب‌های جهان است. امواج می‌توانند در این گودال گرداب‌های عظیمی به وجود بیاورند که هر چیزی را از داخل آب به سطح آن بیاورند و گاهی امواج بسیار بزرگی تولید می‌‌کنند. با این حال هر ساله تعداد زیادی از ماجراجویان مشتاق دیدن این گودال عمیق هستند، زیرا به عقیده‌ی ژاک ایوکوستو، کاشف و محقق آمریکایی، این مکان یکی از بهترین مکان ها برای غواصی است.

چاه جیکوب در تگزاس

چاه جیکوب در تگزاس

این گودال بسیار عمیق در تگزاس که «چاه جیکوب» نام دارد یکی از خطرناک‌ترین مکان‌ها برای شنا و غواصی در جهان است. در انتهای این چاه چند تونل به مجموعه‌ای از غارها می‌رسد که بسیاری از کسانی که قصد دیدن آن‌ها را داشته‌اند موفق نشده‌اند به سطح آب بازگردند. در این گودال تابلویی نصب شده که به بازدیدکنندگان و غواصان هشدار می‌دهد که به طرف غارها نروند زیرا تا کنون بیش از ۳۰۰ غواص در این غارها جان خود را از دست داده‌اند و علاوه بر غواصی باید در غارنوردی نیز مهارت داشته باشند و تجهیزات غارنوردی را همراه خود ببرند. در غیر این صورت مرگ آنها حتمی است.

 

دریاچه‌ی میشیگان در آمریکا

دریاچه میشیگان

دریاچه‌ی میشیگان در آمریکا از لحاظ مرگ‌آور بودن شهرتی مانند مثلث برمودا دارد زیرا وحشتناک‌ترین حوادث سقوط هواپیما در آمریکای شمالی در این منطقه روی می‌دهد که هیچ‌کدام دلیل منطقی‌ای ندارند. علاوه‌بر این، دریاچه‌ی میشیگان، به دلیل ایجاد جریان‌های ناگهانی آب، هرساله جان چندین نفر را می‌گیرد.

 

گودال آبی در دهب

گودال آبی در دهب

این گودال آبی عمیق که در مصر قرار دارد نیز یکی از خطرناک‌ترین مکان‌ها برای شنا و غواصی است و افراد زیادی در غارهای عمیق این گودال جان خود را از دست داده‌اند. غواصان ماهر و باتجربه عقیده دارند افراد آموزش دیده و باتجربه می‌توانند بدون ترس در این گودال غواصی کنند اما باز هم خطر مرگ به دلیل وجود نیتروژن نارکوسیس و عدم وجود اکسیژن برای تنفس وجود دارد.

 

دریاچه‌ی نعل اسبی در آمریکا

دریاچه نعل اسبی در آمریکا

دریاچه‌ی نعل اسبی که در ایالت آرکانزاس در آمریکا واقع شده است دارای میزان بالا و مرگ‌آوری از دی‌اکسید کربن است. این دریاچه تاکنون باعث مرگ افراد و درخت‌های زیادی که در اطراف آن روییده‌اند شده و علامت‌های هشدار دهنده‌ی خطر در سراسر این دریاچه دیده می‌شود.

 

دریاچه‌ی جوشان در دومینیکا

خطرناک ترین دریاچه ها

دمای آب این دریاچه به دلیل وجود چشمه‌های آب داغی که در زیر زمین وجود دارند و اغلب در مجاورت مواد مذاب قرار دارند، تا ۹۲ درجه سانتی‌گراد می‌رسد. شنا کردن در این منطقه ممنوع است حتی باوجود اینکه حباب‌های آب داغ در سطح آب دیده نمی‌شوند.

 

راه آبی «دریک»

مسیر آبی دریک

در این مسیر تعداد زیادی کوه یخ وجود دارد و سرعت باد به ۱۲۸ کیلومتر در ساعت می‌رسد. جریان‌های شدید آبی و دید کم مسیر حرکت را برای کشتی‌ها دشوار می‌سازد. این مسیر آبی به نوعی قبرستان کشتی‌ها و قایق‌هاست.

 

دریاچه‌ی کیوو

دریاچه کیوو

این دریاچه‌ که در نگاه اول بسیار آرام به نظر می‌رسد در حقیقت بسیار مرگ‌آور و خطرناک است. چندین لایه‌ی دی اکسید کربن و ۵۵ میلیون متر مکعب متان در اعماق این دریاچه قرار دارد. کوچکترین زلزله‌ هم ممکن است باعث انفجاری شود که جان بیش از ۲ میلیون نفر از ساکنین اطراف این دریاچه را بگیرد.

 

موجودات دریایی

ماهی مکنده

اگر این آب‌ها به اندازه‌ی کافی شما را نترسانده، پس بد نیست کمی از موجوداتی که ممکن است در آب‌های مختلف پیدا شوند بدانید و همیشه قبل از سفر به مناطقی که دارای دریا، رودخانه و دریاچه هستند از امن بودن منطقه اطمینان حاصل کنید. زیرا هر مکانی که توریست‌ها را جذب می‌کند ممکن است انواعی از موجودات دریایی ازجمله ماهی‌های مکنده، که یکی از آن‌ها را در تصویر می‌بینید، ماهی‌های بی فک، زالو و دیگر موجودات خطرناک آبزی را در خود داشته باشند.

اگر این مطلب برای شما جالب بود سری به مطلب «خطرناک‌ترین مکان‌های توریستی دنیا» بزنید.

منبع:

شما باید وارد شوید تا بتوانید پاسخ دهید.

نظرات (۷۵)
Iran21
Iran21
۰۱:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۴

زيباا

morgan72
morgan72
۱۱:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۲

مقاله ی ترسناک و خطرناکی بود . ممنون از شما

68yass
68yass
۱۳:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۵

در ظاهر ارام و زیبا ولی خیلی وحشتناکه

saeedeh12
saeedeh12
۰۹:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۵

مرسییی

Bahar_1234
Bahar_1234
۱۱:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۳

وحشتناکه