روش‌های بی‌دردسر برای سرو بستنی این خنک خواستنی!

کمتر کسی است که با بستنی این خوردنی دلچسب و خواستنی میانه‌ای نداشته باشد. این ماده‌ی غذایی پس از آن که در سال ۱۸۵۱ میلادی در ایالت مریلند ایالات متحده آمریکا به شکل صنعتی تولید شد طرفداران بسیاری پیدا کرد. بستنی در ایران از اواخر سلطنت ناصرالدین شاه متداول شد و به مذاق مردم تهران خوش نشست. مثل هر ماده‌ی غذایی دیگری، خوردن بستنی نیز آداب خودش را دارد و برای این که راحت و متنوع خورده شود روش‌هایی برای سرو آن پیشنهاد شده است که در این مطلب چند روش از نظر شما می‌گذرد.
روش‌های بی‌دردسر برای سرو بستنی این خنک خواستنی!
eatthis

بستنی از جمله مواد غذایی موسوم به «محصول حداقلی قابل حیات» است. یعنی محصولی است که در مقابل ریسک تولید، ضریب بازگشت سرمایه‌ی بالایی دارد. دلیلش هم آن است که کمابیش در هر مراسم و آیینی می‌توان از بستنی به عنوان ماده‌ی غذایی برای پذیرایی استفاده و به نوعی آبروداری کرد.

با این همه، نمی‌توان حکم قطعی صادر کرد که خوردن بستنی که جانش به یخ و سرما بسته است بدون دردسر باشد. شما هم اگر باشید و ببینید که بستنی مورد علاقه‌ی شما به هر دلیلی که از جمله‌ی آنها یخ‌زدگی است قابل خوردن نباشد احتمالا از کوره درمی‌روید، غیر از این است؟ یا این که در هوای گرم هوس خوردن بستنی کنید و به دلیل عرضه و بسته‌بندی بد و نامناسب این ماده غذایی روی لباس شما چکه کند دستخوش چه حالی می‌شوید؟

شاید بتوان همه این مسائل و حتی مسائل دیگر را در هنگام خوردن بستنی که قرار است از خوردن آن لذت ببرید با چند روش به حداقل رساند و این رو در این مطلب چند شیوه برای خوردن بستنی و لذت بردن از آن پیشنهاد می‌شود.

 

بستنی را در پوشش‌های پلاستیکی موسوم به زیپ کیپ نگهداری کنید

1_3.jpg

Credit: Amanda Shulman

برای این کار لازم است که هوای داخل پلاستیک را به خوبی خارج کنید چون نباید هوا به بستنی برسد وگرنه آب می‌شود. با این روش دیگر نیازی به نگهداری بستنی در یخچال نیست که یخ بزند و طعم آن از بین برود. به این شکل بستنی شما هم تازه و هم خوش حالت باقی می‌ماند. خداحافظ یخچال ـ فریزر!

 

ته قیف یک دانه نقل بیندازید تا بستنی از زیر آن چه نکند

2_2.jpg

Credit: Alex Frank

 

در روزهای داغ تابستان هیچ چیز شاید به اندازه‌ی خوردن بستنی به آدم نچسبد و در عین حال می‌تواند بد جوری حال آدم را بگیرد! اگر هوس خوردن بستنی قیفی کرده‌اید کافی است تا ته قیف یک دانه نقل، آبنبات، شکلات و... بیندازید تا بستنی چکه نکند و مجبور نباشید بستنی را از ته شروع به خوردن کنید! با این کار وقتی به آخر بستنی می‌رسید پایانی خوش و شیرین در انتظار شما است. به این می‌گویند بازی برد ـ برد!

 

چند قاشق بستنی داخل شیشه حاوی کره بادام زمینی یا نوتلای در حال اتمام بریزید

3_3.jpg

Credit: Clare Beatty

بعضی وقت‌ها آدم یک شیشه حاوی کره بادام زمینی یا نوتلا دارد و فقط یک قاشق از محتویات آن باقی مانده و واقعا نمی‌داند با آن یک ذره چه کار کند؟ نه آن قدر است که بشود با آن چیزی درست کرد و نه آدم دلش می‌آید آن را دور بریزد. اما شما غصه نخورید! این هم راه حل دارد؟ بله! چند قاشق بستنی وانیلی درون شیشه حاوی کره بادام زمینی یا نوتلای در حال اتمام بریزید و هم بزنید. نوش جانتان!

 

بستنی اضافی را در شیشه‌ی دردار نگهداری کنید

4.jpg

Credit: Torey Walsh

شکی نیست که گذاشتن بستنی در یخچال یا فریزر بدون هیچ پوششی موجب خراب شد و یا بد شدن مزه آن می‌شود. برای این که این مساله پیش نیاید، بستنی اضافی را در شیشه‌ی دردار نگهداری کنید اما یادتان باشد که شیشه را در طبقات یخچال نگذارید چون سرمای یخچال به قدر کافی نیست و بستنی وارمی‌رود. پس حتما در سردخانه نگهداری کنید.

 

بستنی یخ زده را با چاقوی گرم شده با آب داغ برش بدهید

5_2.jpg

Credit: Emma Glubiak

سرو بستنی به شکل اسکوپی از سال ۲۰۰۰ میلادی به این سو متداول شد. برای سرو بستنی به این شکل اگر اسکوپر در اختیار ندارید و بستنی شما یخ‌زده است، می‌توانید از چاقوی گرم شده با آب داغ استفاده کنید. اگر هم که می‌ترسید درست از آب درنیاید، راه دیگرش این است که اسکوپر را زیر آب داغ بگیرید تا هنگام برداشتن بستنی به صورت گرد و گلوله کامل درآید.

 

بستنی را به شکل ساندویچ درآورید

6.jpg

Credit: Julia Hedelman

وحی منزل نیست که بستنی را به همان صورتی که هست میل کنید بلکه می‌توانید آن را به قطعات متخلف برش داده و در ترکیب با مواد غذایی دیگر نوش جان کنید. برای مثال می‌توانید بستنی را بین دو تکه کلوچه تنوری تازه بگذارید و لذتش را ببرید. 

با روش‌هایی که در این مطلب به شما پیشنهاد شد می‌توانید بدون هیچ‌گونه دغدغه‌ی خاطری بستنی خود را به هر شکلی که دوست دارید سرو و میل کنید و تابستان خاطره‌انگیزی را با دوستان، همکاران و بستگان برای خود بسازید.

منبع: spoonuniversity

شما باید وارد شوید تا بتوانید پاسخ دهید.

نظرات (۵۹)
mirho3n
mirho3n
۱۶:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵

??

آیدا
۰۹:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۷

وای چه خوشمزه ست

آناهیتا
۰۶:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۳

مقاله بسیار مفیدی بود تشکر

ahooo
ahooo
۰۰:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۹

چه قدر خوشمزههههه بودن

آیدا
۱۷:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۵

خیلی خوب بود ممنون